Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.135
Поени од реакции
3.511
I taka kako sto vetiv,eve povelete denes razgledajte kako bi rabotela edna toshiba.?koja e namontirana kraj avgust 2021,super si ladese avgust/septemvni ama tamu kraj oktomvri,noemvri nejki da topli 24m2,ladno ladno dfrosti povremeni...itn monterot ova/ona freon ,bla-bla im predlozi na sever bila da ja zastitat nastresnica da stavat ....cirkuzziii
I dekemvri ne ni proraboti...pa pak kaminceto si go zapalija i sega taka si sedi kako ukras,nastresnicata rjgilo duri pusti do dolu na zid...
Jbg,a bajagi ja platija....
Nebitno ke se ladat na leto...
Pozdrav do site i ubava nedela
 

Attachments

Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
I taka kako sto vetiv,eve povelete denes razgledajte kako bi rabotela edna toshiba.?koja e namontirana kraj avgust 2021,super si ladese avgust/septemvni ama tamu kraj oktomvri,noemvri nejki da topli 24m2,ladno ladno dfrosti povremeni...itn monterot ova/ona freon ,bla-bla im predlozi na sever bila da ja zastitat nastresnica da stavat ....cirkuzziii
I dekemvri ne ni proraboti...pa pak kaminceto si go zapalija i sega taka si sedi kako ukras,nastresnicata rjgilo duri pusti do dolu na zid...
Jbg,a bajagi ja platija....
Nebitno ke se ladat na leto...
Pozdrav do site i ubava nedela
Pa zosto ne podnesat prijava imase ovde eden clen koj se borese so isti problem neka pojasni pouwo.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
I taka kako sto vetiv,eve povelete denes razgledajte kako bi rabotela edna toshiba.?koja e namontirana kraj avgust 2021,super si ladese avgust/septemvni ama tamu kraj oktomvri,noemvri nejki da topli 24m2,ladno ladno dfrosti povremeni...itn monterot ova/ona freon ,bla-bla im predlozi na sever bila da ja zastitat nastresnica da stavat ....cirkuzziii
I dekemvri ne ni proraboti...pa pak kaminceto si go zapalija i sega taka si sedi kako ukras,nastresnicata rjgilo duri pusti do dolu na zid...
Jbg,a bajagi ja platija....
Nebitno ke se ladat na leto...
Pozdrav do site i ubava nedela
Тоа не значи сите Toshiba нечинат, истово важи за сите клими, само продавачите овде тоа го користат ќе слика некој пост... Некој ако побара искуство еве Toshiba,Mitsu,Gree,VivaX нечинат.
btw како Неото на овие температури со модулација?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.135
Поени од реакции
3.511
Тоа не значи сите Toshiba нечинат, истово важи за сите клими, само продавачите овде тоа го користат ќе слика некој пост... Некој ако побара искуство еве Toshiba,Mitsu,Gree,VivaX нечинат.
btw како Неото на овие температури со модулација?
Koj ti rece deka ne cinat vikam videte ovaaa kako e spakovana kako televizor vo boja e.!!!!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.135
Поени од реакции
3.511
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.528
Поени од реакции
7.253
Член од
29 август 2019
Мислења
1.186
Поени од реакции
2.859
Klimata montirana pred kuznae kolku vreme a posle toa e zatvorena terasata....nema da mu ja prodolzat garancijata.
@Pew Pew оваа е од тие до -30С :P

@Strelec као божем правилно е монтирана претходно?
Еве да го игнорираме застаклувањето на терасата, монтажава правилна е или само лична онака запикана милиметри до ѕид?
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
800
Поени од реакции
835
Слаб е квалитетот. Мидеа модулација на другар клима.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
800
Поени од реакции
835
Од апликацијата Мидеа, снимено и поставено на Јутјуб. Модулација од 100-130 в , е сега колку е точно незнам.
Тоа што Влатко има проблем што климата му се исклучува на 480 в, мидеата поставена на 22 степени , надворешна 14, спушта на 100 в, и не исклучува.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.135
Поени од реакции
3.511
Од апликацијата Мидеа, снимено и поставено на Јутјуб. Модулација од 100-130 в , е сега колку е точно незнам.
Тоа што Влатко има проблем што климата му се исклучува на 480 в, мидеата поставена на 22 степени , надворешна 14, спушта на 100 в, и не исклучува.
Davaj kazuvaj koja midea e da zemame po edna,nema drugo resenie...
A toa sto pokazuva aplikacijata stavete merac na steker i ke sporedite za 100%
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.186
Поени од реакции
2.859
Слаб е квалитетот. Мидеа модулација на другар клима.
Што модел точно е ова да не знаеш?
И колку се точни мерките за потрошувачка од апликацијата споредено со надворешен мерач?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom