Најекономично греење (затоплување)

Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Здраво другари, од инвертерот сум презадоволен веќе 3 години во последен период ми е малку гласен при работа јавува некој звук, на видеото мислам дека може добро да се чуе, уредот е под гаранција (доплата годишна 800 денари) и дали може да барам помош од сервисот.

Видео 1
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
Здраво другари, од инвертерот сум презадоволен веќе 3 години во последен период ми е малку гласен при работа јавува некој звук, на видеото мислам дека може добро да се чуе, уредот е под гаранција (доплата годишна 800 денари) и дали може да барам помош од сервисот.

Видео 1
Од лани го трпиш ова?
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
ок еве LIKE на коментарот,поарно ти е?? или subscribe треба :vozbud:
Шо ти значи ова не разбирам? Видов твои претходни постови дека од лани си пишувал дека ти квичи.
Очигледно никој не те сватил сериозно ни тогаш....

Јас мислам дека станува збор за лагер во внатрешната единица... и треба да се менува од страна на овластен сервисер се разбира.
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Здраво. Листав доста страни наназад и сега уште повеќе незнам што клима да земам за 25м2 простор. буџетот ми е макс 37000 со монтажа. дали аери или аери+ или нешто друго. Гледам добри зборови за haier tundra исто така. Ваљда е попаметно да земам со еуро вент о колку може повеќе годони гаранција незнам.. затоа прашувам. фала. инаку 2 вакви ми требаат за две исти соби во куќа.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Ај некој нека помогни не можиме да го најдиме филтерот за да го исчистиме кај LG pm12sp.nsg
 
Член од
27 јануари 2022
Мислења
44
Поени од реакции
13
Zdravo drugari. Kako trosi poveke struja inverter klimata koga e postavena vo soba so pomala izolacija
Sredna brzina na izduv i 26 stepeni ili
Maksimalna brzina na izduv i 24 stepeni..?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.621
Поени од реакции
10.261
Ај некој нека помогни не можиме да го најдиме филтерот за да го исчистиме кај LG pm12sp.nsg

Еве ти линк за сам да си го симнеш упатството. Јас неможам да го прикачам, вика мн голем фајл(8мб).
Овака од око, на горниот дел треба да биде мрежичката. Незнам како се отвора климата, ама и без упатство треба да е лесно(?!)

Бтв ти ја отвори? Како мислише неможам да го најдам филтерот?!
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177

Еве ти линк за сам да си го симнеш упатството. Јас неможам да го прикачам, вика мн голем фајл(8мб).
Овака од око, на горниот дел треба да биде мрежичката. Незнам како се отвора климата, ама и без упатство треба да е лесно(?!)

Бтв ти ја отвори? Како мислише неможам да го најдам филтерот?!
ОК фала, одозгора бил филтерот јас пробував однапред :)
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
528
Поени од реакции
835
Имам Emo wifi smart plug(првиот македонски вифи мерач )2 комада вишок ги продавам по 750денари
инаку се 999 еве линк
 
Член од
13 ноември 2020
Мислења
67
Поени од реакции
57
Dali ima ovde nekoj nadlezen od GREE ?
Posto na sekoja godina treba servisiranje za da se prodolzi garancijata uredno si prijaviv kaj majstorot Vlatko nadlezen za Prilep (na 28 oktomvri) za da stasa kaj mene do 8 januari (datum na montaza). Eve 1 mart dojde ni traga ni glas od majstorot da mi kazi kako mu e rasporedot, koga sum na red.
Ama zatoa pa so gordost gi reklamiraa svoite proizvodi deka se so 10 godini garancija.
izgleda ova ke bidat 10 godini molenje, krajno neseriozno.
Nekoj slicno iskustvo i nekoja preporaka da ima ili kaj da se obratam da vidam so se slucuva so firmava ?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.663
Dali ima ovde nekoj nadlezen od GREE ?
Posto na sekoja godina treba servisiranje za da se prodolzi garancijata uredno si prijaviv kaj majstorot Vlatko nadlezen za Prilep (na 28 oktomvri) za da stasa kaj mene do 8 januari (datum na montaza). Eve 1 mart dojde ni traga ni glas od majstorot da mi kazi kako mu e rasporedot, koga sum na red.
Ama zatoa pa so gordost gi reklamiraa svoite proizvodi deka se so 10 godini garancija.
izgleda ova ke bidat 10 godini molenje, krajno neseriozno.
Nekoj slicno iskustvo i nekoja preporaka da ima ili kaj da se obratam da vidam so se slucuva so firmava ?
Imas oficijalen email od Greemak vo Mk, ne e tolku tesko da go najdes.
Ako neznaes kako, ova im e emailot, info@gree.com.mk
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.960
Поени од реакции
1.236
Имам Emo wifi smart plug(првиот македонски вифи мерач )2 комада вишок ги продавам по 750денари
инаку се 999 еве линк
На која апликација работи ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom