Најекономично греење (затоплување)

Член од
17 јуни 2019
Мислења
15
Поени од реакции
19
Samo Ironija mozam da procitam vo tvojov post zasto veke se opremi so klima do -30C.
Dali ovaa zima ke bide topla ili ladna da sme zivi i zdravi ke vidime a klima za samo edna sezona ne se kupuva, ti si prav primer za toa po izborot sto si go napravil.
Izgor leto kocan zima vikale starite....ke vidime kako ke bide....toa sto sega e topol mesecot neznaci deka i vo Januar ke setame po kratki.
Ironija? Ironija od zaebancia razlikuvas? Tocno da zedov nordik -30 a zaebanciava se odnesuvase na vremevo a ne na gree ako imav nesto protiv gree nemase da ja kupam istata .. ne se vospaluvajte mnogu

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Ironija? Ironija od zaebancia razlikuvas? Tocno da zedov nordik -30 a zaebanciava se odnesuvase na vremevo a ne na gree ako imav nesto protiv gree nemase da ja kupam istata .. ne se vospaluvajte mnogu

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Stom imas amber ti ne se vospaluvaj* nema zima za tebe! nema potreba ni za ironija ni za zaebancija ....
ps;na nordik i jas sum!
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Ironija? Ironija od zaebancia razlikuvas? Tocno da zedov nordik -30 a zaebanciava se odnesuvase na vremevo a ne na gree ako imav nesto protiv gree nemase da ja kupam istata .. ne se vospaluvajte mnogu

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Ja se obiduvam da ja objasnam "za bezplatno" razlikata megju klima do -15 i Nordic klima do -25 ili -30 nebitno od koja marka e, zboram generalno.
Sekako nemoze vo eden post toa da go napravam....ama ke go napravam...nesto sto vo X prodavnici kaj nas X prodavaci neznaaat da ja objasnat razlikata.
A ti se nadovzuvas na toj moj post so izvini ama epten priprost post....i ja znam da se zezam ama znam da oberam moment koga toa da go napravam.
Izvini ako posmetav so ozbilen post na temava za komicari i zaebancija, eve ti objasni im zasto si zemal takva klima ko si mozel vo Grcka da gi potrosis parite.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Kako toa sum se nadovrzal na tvoj post? Sum ti quotiral so zaebancia? Zaebanciata bese nameneta za vremevo .. i kako dobi zaklucok deka nekoj se zaebava bas za toa ti so objasnuvas?

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Temava treba li da ima nekoj kontinuitet u diskusija za da nesto naucat lugevo?
Ako se postavi prasanje za nesto i toa nesto treba da se objasni i diskutira samo za TOA prasanje, treba valjda da se ima kontinuitet vo diskusijata i izvede i nekoj zaklucok na krajot neli?
Ti smeta koga nekoj ti uletuva vo zbor ili ne ?
A ti druze se mesas u stipki prosto kazano i ja vrtis zapocnatata diskusija vo skroz drug pravec (ne se pravi naudren)....uletuvas so subjektivno GATANJE kakva ke bila ovaa zima sto nema blage veza so prethodnata diskusija. A za narednite 10 Zimi imas nekoe predviduvanje Gatacko ako ti veke si se opremil so Nordic model ?
Zatoa i temava ima 2000 strani namesto 200 korisni strani vredni da nesto se nauci....sekoj si pisuva sto mu e na um toa na drum.
 
Последно уредено:
Член од
17 јуни 2019
Мислења
15
Поени од реакции
19
Temava treba li da ima nekoj kontinuitet u diskusija za da nesto naucat lugevo?
Ako se postavi prasanje za nesto i toa nesto treba da se objasni i diskutira samo za TOA prasanje, treba valjda da se ima kontinuitet vo diskusijata i izvede i nekoj zaklucok na krajot neli?
Ti smeta koga nekoj ti uletuva vo zbor ili ne ?
A ti druze se mesas u stipki prosto kazano i ja vrtis zapocnatata diskusija vo skroz drug pravec (ne se pravi naudren)....uletuvas so subjektivno GATANJE kakva ke bila ovaa zima sto nema blage veza so prethodnata diskusija.
Zatoa i temava ima 2000 strani namesto 200 korisni strani vredni da nesto se nauci
Olabaj malce ... Jeste da si strucnak vo tvoja oblast nikoj ne ti spori ali olabaj so strucnive izrazi kako i vo koj pravec treba da odi temata .. nisto nebese pisano zlonamerno za nekoj da bidi navreden ili podcenet mada so vasive strucni odgovori cesto i se vregjate megju redovi ... Mala shala so nikakva navredliva sodrzina mozi da pomini kraj kraeva mozese da si prodilzis da si pisuvas bez da obrnis vnimanie na postot moj posto kako so veke kazav nebese zlonameren i bese mala shala .. a ti mozis da si lecis frustracii tamu kaj so te nafurale ... Nemora demagogii da shiris

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Olabaj malce ... Jeste da si strucnak vo tvoja oblast nikoj ne ti spori ali olabaj so strucnive izrazi kako i vo koj pravec treba da odi temata .. nisto nebese pisano zlonamerno za nekoj da bidi navreden ili podcenet mada so vasive strucni odgovori cesto i se vregjate megju redovi ... Mala shala so nikakva navredliva sodrzina mozi da pomini kraj kraeva mozese da si prodilzis da si pisuvas bez da obrnis vnimanie na postot moj posto kako so veke kazav nebese zlonameren i bese mala shala .. a ti mozis da si lecis frustracii tamu kaj so te nafurale ... Nemora demagogii da shiris

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Da ne te zabole ovoj moj post?
U 25m2 ne se stava Amber12.... ama ti vazno i merac imas pa ke si meris i ima debelo da se nafuras so frustracii koa samiot si znaes sto klima ti treba.
Eve go tvojot izbor koj treba da ja gree i detskata..od dnevnata treba da svrti levo pa preku hodnik pak levo da svrti i ke ja gree detskata...ova malo sutra deka ke uspee ama ti si seznajkoto sto sve si znae. Arno ne ti preporacale Amber18 :)
 
Последно уредено:
Член од
17 јуни 2019
Мислења
15
Поени од реакции
19
Da ne te zabole ovoj moj post?
U 25m2 ne se stava Amber12.... ama ti vazno i merac imas pa ke si meris i ima debelo da se nafuras so frustracii koa samiot si znaes sto klima ti treba.
Eve go tvojot izbor koj treba da ja gree i detskata..preku hodnik ke svrti pa ke ja gree...malo sutra .
Iskreno ne me zabole nieden tvoj post .. bas kako so kazav imav ubavo mislejne za tebe i veruvam deka si strucen ... Ali sea gledam i isfrustriran cesto pati kaj so se jadis so ostanative clenovi mislev deka te jadat zatoa sto imas poznavajne ali ... Mozebi sum dobil i gresna slika.. pak ce kazam blagodaren sum sto mi dade nekoj informacii i soveti moe e jas dali sum gi prifatil ili ne ... Ali bato ti baagi mi zamina so demagogii za edna obicna mala sala so mozese da ja ignoriras .. i nemas pravo na javen forum taka da napagjas klizaci ako necij post mislis deka e nesoodveten na nekoja tema mozis da go prijavis za takov pa ima admini koj ce odlucat so da pravat so postot

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Momak me za*ole i mene dali ke ti bide toplo ili ladno, takvi kako tebe vcera registrirani so edvaj 14posta nemoze da me isfrustriraat....moze samo da im pokazam kade im e mestoto....vo kjosot ;)
Vakvi strucnjaci kako sto so edna klima sakaat da stoplat cel stan sekojdnevno imam...i na site im go kazuvam istoto ova....edna klima za cel stan e kako mesto klima da stavat parno i site radijatori da gi namestat vo dnevnata a sakaat toplo i vo spalnata...i me gledaat zbuneto, pogodi zasto?
A tebe koj monter ti ja napravil ovaa matematika da si go baras na zimo koga vo detskata ke ti bide ladno so radijatorite site vo dnevnata.
 
Член од
17 јуни 2019
Мислења
15
Поени од реакции
19
Momak me za*ole i mene dali ke ti bide toplo ili ladno, takvi kako tebe vcera registrirani so edvaj 14posta nemoze da me isfrustriraat....moze samo da im pokazam kade im e mestoto....vo kjosot ;)
Vakvi strucnjaci kako sto so edna klima sakaat da stoplat cel stan sekojdnevno imam...i na site im go kazuvam istoto ova....edna klima za cel stan e kako mesto klima da stavat parno i site radijatori da gi namestat vo dnevnata a sakaat toplo i vo spalnata...i me gledaat zbuneto, pogodi zasto?
A tebe koj monter ti ja napravil ovaa matematika da si go baras na zimo koga vo detskata ke ti bide ladno so radijatorite site vo dnevnata.
Strucnjak ic da ne te boli tebe dali ce mi bidi toplo ili ladno .. i to so imas neznam kolku posta ne ti dava za pravo pa niti si sposoben da odreduvas na koj kade im e mestoto

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
24
Поени од реакции
35

Ставиле ново моделче на Грее со интересна опција за DIY чистење.(Се надевам изработена е од квалитетна пластика и материјали и нема да се кршат лежишта жлебчиња итн).Малку соленка па ако има некој искуство со истава нека сподели.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595

Ставиле ново моделче на Грее со интересна опција за DIY чистење.(Се надевам изработена е од квалитетна пластика и материјали и нема да се кршат лежишта жлебчиња итн).Малку соленка па ако има некој искуство со истава нека сподели.
Koj bi imal.iskustvo... Koga sega ja pustaav vo prodazba vo Mk...mene me interesira na koja e naslednicka na fary lclh.? na hansol..??
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
no bez eurovent test (testovite vi pisuva na linkont i slikata na koi temperaturi se pravat...test ima na +12, +2, +7 i -7 i se odreduva SCOPza Umerena zona)...taka da toa sto e objaveno na -15 ne se znae kako e dobieno i pred se za kolku vreme e dobieno, moze da e i za 15min test ama toa ne e prosek kako testot na -7 sto trae dolgo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom