Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Znaci baram nekoja od -20 do +45 kolku so najdov edna na gree e ama momentalno ja nemaat 27.000 i ima 10god garancija
T.s.t 12ka tie istata klima gree lomo eco.za 16 kvadrati zosto tie druga klima.... Zosto da davas +pari ...vo ovaa imas se vgradeno ... Vo ostanatite od 25/6/7k se ili wi.fi ready ili pola opcii gi nemaat.
Автоматски споено мислење:

Za toj budzet imas Haier Tundra vo Setec na popust
Odlicna mokna klima
Odlicna mojkna klima koja im.ja preporacuvate na 25-30m2 so izolacija a sto ke pravi na 16m2 so izolacija klimava.??
 
Последно уредено:
Член од
2 декември 2018
Мислења
72
Поени од реакции
86
Денес одобрија кредитот и ко шо бев загреан за Греево ти пушташ Хаерот.Што да купам сега,што пишман ќе бев
Од кој град си пошто за Скопје ми рекоа дека е затворен јавниот повик за субвенции за инвертери
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Znaci baram nekoja od -20 do +45 kolku so najdov edna na gree e ama momentalno ja nemaat 27.000 i ima 10god garancija
Isto eve ti edno video od klimi.mk da vidis ubavo deka klimata e gree proizvod
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
T.s.t 12ka tie istata klima gree lomo eco.za 16 kvadrati zosto tie druga klima.... Zosto da davas +pari ...vo ovaa imas se vgradeno ... Vo ostanatite od 25/6/7k se ili wi.fi ready ili pola opcii gi nemaat.
Автоматски споено мислење:


Odlicna mojkna klima koja im.ja preporacuvate na 25-30m2 so izolacija a sto ke pravi na 16m2 so izolacija klimava.??

E sega za ovaa stanuva zbor?

 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
413
Поени од реакции
145
Од кој град си пошто за Скопје ми рекоа дека е затворен јавниот повик за субвенции за инвертери
Без субвенции, аплицирав тутунска денес ми одобрија и легнаа парите, виолетов плус 5.3% камата
Автоматски споено мислење:

Знам, досаден сум да не праам анкета:)) 1571418416123.png
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Yes :) izgledaj go videoto 7/8min. e ....ke ti stane pojasno....
Da da go izgledav i prva klima so ja najdov bese taa. Mada realno mene ne mi bese da zemam nekoja eftina pa posle da se kaam, zatoa i sakav mislenja. A i plus nie mislevme da barame da bide -20 i zatoa plus.Dali mislis deka toa e samo marketinski trik ili pak ima razlika megju -15 i -20?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.269
E sega za ovaa stanuva zbor?

Da za taa stanuva zbor, TST e proizvedena vo Gree, i e Gree proizvod.
Identicna LomoEco, so Gree kompresor, 24reda izmenuvac, ColdPlazma i vgradeno WiFi...sto sve nudi klimava duri i smesna e cenata od 18k...so 3.2kw na -10 vo 16m2 ni 1000den nema da potrosi i ke raboti na 40%.
Gree kompresor, ista elektronika i Energetska klasa so Lomoto.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
18 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Sigurno nema samo 16m2 so otvaranje na vrati ke ispadnat poveke kvadrati i ke mu dojde odlicno taa Haier Tundra.
Pa ne bas deka i dr sobi kje se grejat. Bidejki ovaa soba koja sakame da ja greeme so klima e 16 kvadrati, do nas sobata e okolu 14kvadrati i tamu kje se great so sporet na drva. I golemata dnevna so kujna kje se gree na sporet so drva, taka da nemame potreba da greeme dr mesta.
Автоматски споено мислење:

Da za taa stanuva zbor, TST e proizvedena vo Gree, i e Gree proizvod.
Identicna LomoEco, so Gree kompresor, 24reda izmenuvac, ColdPlazma i vgradeno WiFi...sto sve nudi klimava duri i smesna e cenata od 18k...so 3.2kw na -10 vo 16m2 ni 1000den nema da potrosi i ke raboti na 40%.
Gree kompresor, ista elektronika i Energetska klasa so Lomoto.
Pa da gledam deka cenata i e 18che i zatoa nekako cudno mi dojde no posle toa vidov deka e simnata od 24.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.901
Sepak koga kupuvas klima treba dobro da se razmisli bidejki e klima a ne nekoj proizvod od 20den jas bi ti ja preporacal Haier Tundra od Setec bidejki e na popust i e dobra klima plus taa soba sto ti 14kwadrati ke se topli ( prigreva ) od Haier Tundra.
Автоматски споено мислење:

Pa ne bas deka i dr sobi kje se grejat. Bidejki ovaa soba koja sakame da ja greeme so klima e 16 kvadrati, do nas sobata e okolu 14kvadrati i tamu kje se great so sporet na drva. I golemata dnevna so kujna kje se gree na sporet so drva, taka da nemame potreba da greeme dr mesta.
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Sepak koga kupuvas klima treba dobro da se razmisli bidejki e klima a ne nekoj proizvod od 20den jas bi ti ja preporacal Haier Tundra od Setec bidejki e na popust i e dobra klima plus taa soba sto ti 14kwadrati ke se topli ( prigreva ) od Haier Tundra.
Автоматски споено мислење:
hmm da treba da se razmisli ubavo........
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Da za taa stanuva zbor, TST e proizvedena vo Gree, i e Gree proizvod.
Identicna LomoEco, so Gree kompresor, 24reda izmenuvac, ColdPlazma i vgradeno WiFi...sto sve nudi klimava duri i smesna e cenata od 18k...so 3.2kw na -10 vo 16m2 ni 1000den nema da potrosi i ke raboti na 40%.
Gree kompresor, ista elektronika i Energetska klasa so Lomoto.
T.S.T давало 3,2kw на -10 топлина од 19к карти некако ова мие сумлително мие ... Mitsu/Sarara толку не даваат од 2-3000 евра клими дај малце објасни на кориснициве како може 19к клима да извај 3,2 на -10
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
hmm da treba da se razmisli ubavo........
Ako prodolzis da razmisluvas...jas mislam deka na panel-ka ke zavrsis ...kolku poveke gledas tolku poveke ke te boli glavata.....
Автоматски споено мислење:

Sepak koga kupuvas klima treba dobro da se razmisli bidejki e klima a ne nekoj proizvod od 20den jas bi ti ja preporacal Haier Tundra od Setec bidejki e na popust i e dobra klima plus taa soba sto ti 14kwadrati ke se topli ( prigreva ) od Haier Tundra.
Автоматски споено мислење:
Mene drugo ne mie jasno kako i nudis tundra za 4x4 soba so.izolacija.....?
Sto ke.pravi tundrata ke raboti 5min.i posle 15 ke duva ladno..??bidejki ke iskluci kompresorot a vikate 30m2 se sega za ovaa klima ....??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom