Најекономично греење (затоплување)

Член од
17 март 2017
Мислења
93
Поени од реакции
176
Slabašan je WN, maksimalna snaga samo 4.1kW @+7°C, koliko li snage ostane za minus? To je za grejanje 20kvm

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Член од
6 август 2018
Мислења
58
Поени од реакции
101
УЖИВАЈТЕ ВО ЗВУКОТ НА ТИШИНАТА со најновиот ПРЕМИУМ inverter на TOSHIBA
  • А++/A+ висока енергетска класа при греење/ладење
  • SEIYA е опремен со Magic Coil кој помага кој помага да се спречи водата и прашината да останат во испарувачот
  • Ултра тивок режим на работа дури до 20 dB(A)
  • Иновативна ротациона компресорска технологија на Toshiba е комбинација од извонредни перформанси со извонредна сигурност
  • Опсег на работа ладење- надворешна температура од -15 ÷ 46°C
  • опсег на работа греење – надворешна температура од -15 ÷ 24°C
kajganaaa.jpg



За било какви дополнителни информаци, обратете се на info@energija.com.mk или телефонските броеви:
+389 (0)2 3061 466
+389 (0)2 3061 467
+389 (0)72 213 590

http://energija.com.mk/

Следете не на нашата facebook страна:
https://www.facebook.com/EnergijaMakedonija/

или повелете во нашите салони на
ул. Лондонска 1А, Скопје. или
во ново отворениот продажен салон на
Енергија во Визбегово (до Пантер Мис)
(инвертер клима уреди, топлински пумпи, VRF системи, чилери, вент.конвектори итн.)
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Zdravo, vaka mi treba pomosh. Sakame da stavime klima za 16 kvadrati, koja bi bila inventer i bi bila podobra da ne e nekoja eftina bidejki koga covek kupuva klima treba da ja plati moze malce poskapo no da bide dobra. e e samo da se zeme najeftinata pa da ne cini posle. Dokolku mozete nekoja da mi preporacate, ppovekjeto sto mi kazaa mi preporacuvaa klima na GREE, no nie ne sme sigurni i ne se razbirame bas. Sekoe mislenje e dobredojdeno. :)

Imajte ubav den.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Zdravo, vaka mi treba pomosh. Sakame da stavime klima za 16 kvadrati, koja bi bila inventer i bi bila podobra da ne e nekoja eftina bidejki koga covek kupuva klima treba da ja plati moze malce poskapo no da bide dobra. e e samo da se zeme najeftinata pa da ne cini posle. Dokolku mozete nekoja da mi preporacate, ppovekjeto sto mi kazaa mi preporacuvaa klima na GREE, no nie ne sme sigurni i ne se razbirame bas. Sekoe mislenje e dobredojdeno. :)

Imajte ubav den.
Imajte ubav den i vie .! No najbitno nemate napisani ama.bas nisto osvem.tie 16m2 dali e stan,kujka,izolacija,prozori ...itn ...dokolku pricitavte 2/3/5/ strani nanazad na forumov ke videvte .....
Vaka.nisto ....
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Imajte ubav den i vie .! No najbitno nemate napisani ama.bas nisto osvem.tie 16m2 dali e stan,kujka,izolacija,prozori ...itn ...dokolku pricitavte 2/3/5/ strani nanazad na forumov ke videvte .....
Vaka.nisto ....
Vo kukja, ima izolacija vnatresna so gips karton i tervol, isto ima pvc prozori...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Vo kukja, ima izolacija vnatresna so gips karton i tervol, isto ima pvc prozori...
Ova e veke drugo... E sega zavisi na sto celis povejke ...na toplina ili na potrosuvacka .... za soba 4x4 ,vikas ima i izolacija i so dobra 09ka ke pomines.... ili so standardna 12ka .zavisi budzet kolku imas....
Imas od 18k t.s.t. Pa nagore do 30k imas golem izbor
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
3
Kolkav budzet imas za inverter klima do kolku pari mozes da dades za inverter klima ?
budjetot e 27.000 den
Автоматски споено мислење:

Ova e veke drugo... E sega zavisi na sto celis povejke ...na toplina ili na potrosuvacka .... za soba 4x4 ,vikas ima i izolacija i so dobra 09ka ke pomines.... ili so standardna 12ka .zavisi budzet kolku imas....
Imas od 18k t.s.t. Pa nagore do 30k imas golem izbor
epa i toa i toa za da se zatoplime no i da nema golema potrosuvacka.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Slabašan je WN, maksimalna snaga samo 4.1kW @+7°C, koliko li snage ostane za minus? To je za grejanje 20kvm

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
2,4kw na - 10, po Eurovent.

Ajde molim te kazi EDNA klima, 3,5ka ispod 39000 denari koja e za povekje od 20/25m2 neizoliran prostor?...... Ke pochekam, ne e problem
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
budjetot e 27.000 den
Автоматски споено мислење:


epa i toa i toa za da se zatoplime no i da nema golema potrosuvacka.
Ako najdes viola ke zavrsis dobra rabota.....mada nemas potreba od tolkav budzet za 16m2
 
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2005
Мислења
413
Поени од реакции
145
Денес одобрија кредитот и ко шо бев загреан за Греево ти пушташ Хаерот.Што да купам сега,што пишман ќе бев
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Znaci baram nekoja od -20 do +45 kolku so najdov edna na gree e ama momentalno ja nemaat 27.000 i ima 10god garancija
Ako baras do -20°C togas imas vivax aeri mada toa -15 -20 nema nikakva vrska samo marketing trik
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Violata Fairy se do -22 zaradi Expanzioniot ventil, motorot za ventilot i algoritamot vgaden vo elektronikata za ventilot, zatoa i gree do -22.
A Vivaxite site se na kapilara (bakarno cevce od 2$) tuka ni ventil nit motor nit algoritam ni elektronika ima i toa sto gi reklamiraat do -20 e samo prevara marketing na Vivax.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom