Најдоброто и најлошото финале на серија (внимателно спојлери)

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Сакав да кажам да не го постирате финалето на SFU, ако некој го види ќе си ја ускрати можноста да ги гледа најдобрите 15-на минути во историјата, а богами и во иднината на телевизијата на соодветен начин.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сакав да кажам да не го постирате финалето на SFU, ако некој го види ќе си ја ускрати можноста да ги гледа најдобрите 15-на минути во историјата, а богами и во иднината на телевизијата на соодветен начин.
Само колку многу сакам да го пуштам да го изгледам, ама ќе се стрпам уште некои 13-14 епизоди.
Па и во темана на големо се пишува во последно време, цело време ми се вртка во новости, уште се немам спојлнато, ваљда нема на крајов да се зезнам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.030
Поени од реакции
34.659
Само колку многу сакам да го пуштам да го изгледам, ама ќе се стрпам уште некои 13-14 епизоди.
Па и во темана на големо се пишува во последно време, цело време ми се вртка во новости, уште се немам спојлнато, ваљда нема на крајов да се зезнам.
Дефинитивно не ја отварај. И ти завидувам, да знаеш - не знаеш колку нешта мене ми смени во животот секоја епизода на SFU! Би сакал да ја гледам пак, ама знам дека ефектот веќе нема да биде ист. Уживај во секоја секунда од неа, а исто така и во секоја секунда од животот!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Најдобри:
- сите финалиња на Lost освен последното
- финалето на The Wire (иако кога го изгледав не ми се допадна пошто не е баш хепи ендинг, али после сфатив дека серија ко оваа нема шанси да заврши на поинаков начин)
- Scrubs 8ма сезона
- Weeds 2ра (ЕПИИИИИИК!!!!!!) - нема видео на јутуб од ова, али кој го гледал знае :vozbud:
- Prison Break 2ра
- CSI 5та сезона (режирана од мастер Квентин Тарантино)

Најлоши:
- Entourage 7ма сезона
- Weeds 7ма и 8ма
Сакав да ти ставам лајк, ама кога видов кои серии се во комбинација со Жицата се предомислив :unsure:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.133
Поени од реакции
5.872
Сакав да ти ставам лајк, ама кога видов кои серии се во комбинација со Жицата се предомислив :unsure:
Нема везе сериите, темава е за финалиња од одредена серија и јас сметам дека тие што ги пишав го исполнуваат критериумот.
Btw, кои од тие што ги набројав ги имаш гледано?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.133
Поени од реакции
5.872
@ модераторите на подфорумов...

ако може на мојот прв пост наместо хиперлинкот од скрабс да го ставите овој:

http://www.youtube.com/watch?v=uduAw8FqrBA
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
24.385
Само колку многу сакам да го пуштам да го изгледам, ама ќе се стрпам уште некои 13-14 епизоди.
Па и во темана на големо се пишува во последно време, цело време ми се вртка во новости, уште се немам спојлнато, ваљда нема на крајов да се зезнам.
Исто, исто за малце ќе се заебев. Таман ја изгледав прва сезона и до пола сум на втора и ја немам отворено уште темата, и ќе си се поебев со видеово, али на време изреагирав.

Иначе според мене..


Може не е финале, али сигурно е финале пред финалето! Нешто што мислам дека никој не го очекуваше!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.246
Поени од реакции
18.058
За мене нема подобар крај од ЛОСТ.

Фантазија е крајот, кога сите сфатија дека се мртви и дека цело време биле мртви, дека кога падна авионот сите умреле.
 
D

dystopian

Гостин
The Wire има најдобро финале. Мајкл станува новиот Омар, Дуки новиот Баблс, олошите како Ролс, Карчети, Валчек, Темпелтон успеваат и напредуваат иако заслужуваат метак у чело, Марло се извлече, а оние што пробаа да му спротивстават на системот како Мекналти, Колвин и Гас се "прегазени" на некој начин. Нема тука хепи ендинг со херојот и хероината како победоносно јаваат на коњ ин да сансет како во другите серии, туку чиста сурова депресивна поразителна реалност. Сепак, Баблс и Нејмонд се тука како светли точки. Целта на последната секвенца од финалето е да ни покаже дека на крајот, се си останува исто, се се врти во круг. Колку депресивно а вистинито. Ај доста филозофирање... :D

Нема подобро финале, нема подобра серија, мајке ми...

Од поновите серии, Boardwalk Empire имаше прилично моќно, епик финале (3та сезона).
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.076
Тенеќе, не почнувај.

@dragonski, season 3 финалето е врв на сите врвови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom