Најдоброто и најлошото финале на серија (внимателно спојлери)

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ваква тема немаме, а со оглед на тоа колку закон серии имаме и колку серии гледаме паралелно, супер би било кога би можеле генерално да си кажеме, кое финале на серија не воодушевило, а кое било комплетна тапа.

Значи не се ограничувајте само на последната сезона, туку и на првата, втората, третата од некоја серија, затоа што и онака крајот на една сезона е сепак еден вид финале. Па ајде да видиме, кое финале ве извадило од патики, а од кое сте очекувале многу, но сте добиле речиси ништо.

Ќе ве замолам, каде што можете гледајте да ставате видеа, одбегнете го расказот, чисто колку толку да ги одбегнеме спојлерите, заради оние што сакаат да ја читаат темава, бидејќи е специфична, па еден може гледал една серија, друг друга, макар што спојлерите не се забранети и нема да има санкција за нив.

Еве како за почеток да набројам дел од финалињата кои ме импресионирале.

Втората и третата сезона на Менталист се фантазија.



A кога веќе би морала да бирам најдоброто финале на серија е дефинитивно четвртата сезона на Декстер:

 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
ВРВ!!! најбоље финале и најбоље сезона за Supernatural...според мене ова ќе беше совршен крај на целиот серијал...но тоа е :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.764
Поени од реакции
18.341
Најлошото Декстер 5 та сезона, од тогаш ја баталив серијата..

Најдобро Death Note, иако е аниме.:)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Не можам да го најдам крајот на сезоната ама и овај е добар на оваа епизода кога ќе и објасни дека доаѓа најбрзо што може, а тој доаѓа како секој џандар после дооолго време :icon_lol:.


 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.891
Најдобри:
- сите финалиња на Lost освен последното
- финалето на The Wire (иако кога го изгледав не ми се допадна пошто не е баш хепи ендинг, али после сфатив дека серија ко оваа нема шанси да заврши на поинаков начин)
- Scrubs 8ма сезона


- Weeds 2ра (ЕПИИИИИИК!!!!!!) - нема видео на јутуб од ова, али кој го гледал знае :vozbud:
- Prison Break 2ра
- CSI 5та сезона (режирана од мастер Квентин Тарантино)

Најлоши:
- Entourage 7ма сезона
- Weeds 7ма и 8ма
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Најдобри:

И ова не е финале, почеток на финалето е, ама е еден од најдобро склопените моменти кои се појавиле на ТВ!!!
:cuc::cuc::cuc:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Од Спартакус финалето на првата сезона #1 дефинитивно. Подобро финале не сум гледал искрено, ептен бев изненаден од силниот завршеток, па самото тоа финале според мене ја напраи серијата 10 пати подобра.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183

I cannot fucking wait for Season 3!
Таман кога планирав да го ставам финалето на втората сезона на GOT... :D

Инаку за мене лично најразочарувачко финале на серија досега ми беше она на Lost и на Prison Break. На други неможам да се сетам моментално па ако ми текне ќе дополнам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Во суштина според мене NCIS речиси секогаш имале интересни финалиња, кои ти го држат вниманието. Во моментов не би се одлучила за некоја сезона конкретно, онака општо ги спомнав, кога ќе се присетам ќе се надополнам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom