Најдобриот кошаркар во НБА

Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Во денешно време е смешно некој да се споредува со Коби.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Никогаш нема да има играч подобар од Jordan...
А моментално, Durant е многу доминантен играч.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Jordan еден и единствен.... Моментално Durant,Lebron.... се најдобри.
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Na site vreminja definitivno Jordan , vo momentov Kobe , LeBron , Wade , Rose , Durant , Rondo
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
гласам за Дурант моментално,не пратам НБА редовно повеќе време,гледајќи статистички во кладилниците му даваа граница на околу 30поени по натпревар против Сан Антонио кој традиционално игра добра одбрана и успеваше по толку да им шибне........најверојатно МВП годинава(мислам и дека ќе го освојат првенството Тандерси)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Моментално Леброн е out of this world. Нај доминатната игра која ја немам видено одамна. А, кога веќе сме кај минатото.. за мене постои само еден и единствен,

 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Вакви работи е најтешко да се одредат. Што ако Џордан играше во денешно време? Дали и сега ќе беше најдобар? Не можеме да знаеме...
Затоа најдобро е да ги определуваме најдобрите според декади.
На пример во изминатата деценија најдобар беше Коби Брајант. Во оваа сега што е предвидувам дека ќе биде Леброн Џејмс. Во 90тите беше Џордан. Пред него беa Лери Б'рд и Меџиг Џонсон. И така натаму....
Да Јордан да играше сега пак ќе беше прв ( тогашниот тим на Булс би ги растурил сегашните Мајами ) квалитетот на НБА од почетокот на 90тите и сега е неспоредлив.

Да не ни почнувам за злоупотребата на стероиди.Буквално се се базира на физичка супериорност.Дали има шака играчи кои се вистински уметници за разлика од времето на Јордан кога секој тим барем по еден играч од таков калибар имал.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Кога веќе почнавте за историјата го заборавивте Вилт Чемберлејн кој има постигнато 100 поена на 1 меч
 

Дарко Рибарот

Пуштен пуштен,а фактички го кријат..
Член од
15 мај 2012
Мислења
134
Поени од реакции
46
Кој друг ако не Џордан. Едноставно најдобар во историјата на кошарката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom