Најдобриот кошаркар во НБА

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Тема за оние што планираат да расправаат околу тоа, кој е најдобриот кошаркар во НБА лигата.

Брајант? Џејмс? Некој трет?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Вакви работи е најтешко да се одредат. Што ако Џордан играше во денешно време? Дали и сега ќе беше најдобар? Не можеме да знаеме...
Затоа најдобро е да ги определуваме најдобрите според декади.
На пример во изминатата деценија најдобар беше Коби Брајант. Во оваа сега што е предвидувам дека ќе биде Леброн Џејмс. Во 90тите беше Џордан. Пред него беa Лери Б'рд и Меџиг Џонсон. И така натаму....
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
249
Поени од реакции
166
Вакви работи е најтешко да се одредат. Што ако Џордан играше во денешно време? Дали и сега ќе беше најдобар? Не можеме да знаеме...
Затоа најдобро е да ги определуваме најдобрите според декади.
На пример во изминатата деценија најдобар беше Коби Брајант. Во оваа сега што е предвидувам дека ќе биде Леброн Џејмс. Во 90тите беше Џордан. Пред него беa Лери Б'рд и Меџиг Џонсон. И така натаму....
скроз прав си си
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Абе каков брајант,каков џејмс најдобар е вејд;).
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Вакви работи е најтешко да се одредат. Што ако Џордан играше во денешно време? Дали и сега ќе беше најдобар? Не можеме да знаеме...
Затоа најдобро е да ги определуваме најдобрите според декади.
На пример во изминатата деценија најдобар беше Коби Брајант. Во оваа сега што е предвидувам дека ќе биде Леброн Џејмс. Во 90тите беше Џордан. Пред него беa Лери Б'рд и Меџиг Џонсон. И така натаму....
Јас се слагам со тебе, дека ери не се споредуваат, ама постојат тројца спортисти за кои можам и ќе тврдам дека биле/се најдобарите на сите времиња, мал офтопик:

Федерер, и да играл порано, и во иднина никој не е подобар тенисер од него генерално.

Џордан, исто..

Роналдо (Бразилецот) кога беше во топ форма, без конкуренција најдобриот напаѓач во историјата.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Денешно време,Роуз,штета што се повреди :)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
Нешто слично како МВП листата според мене


Смени ги Паркер со Хауард, и тие се топ 5, Леброн прв.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Не е прашањето „Најдобриот кошаркар во НБА ever“, туку моментално.

Поточно, темата е за карање, со цел да не се полни темата за плејофот со овие расправи, затоа што нејќе секој да ги чита.
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
Invader EPIC FAIL ти испадна креирањето на темата
ниту наведе објаснување какви споредби да се прават (дали општо, дали моментално), и секој пост напишан е рандом
за карање не верувам тука да има, ниту провоцирање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom