Најдобар избор на TV

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika


  • Вкупно гласачи
    157
Член од
7 октомври 2008
Мислења
222
Поени од реакции
193
Posle 5 godini ne moze da se gleda youtube na samsung smart tv, i kaj brat mi e isto. Ima net, google raboti, moze da se gleda film od usb, ama nema youtube.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Здраво на сите. Гледам имаат големи попусти во сетек и техномаркет на телевизори. Ако може некој да ми помогне кој е најдобар избор за буџет од 18к- 23к. Големината да не биде под 50".
Ви благодарам однапред.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Супер е тој што го наведе! .....не го видов
Само да не е обичен LED....тоа веќе ми е одамна заклучено. QLED или OLED (најдобро!)....разликата е неспоредлива со само LED.
Јас се зезнав, буквално кажано со LG 65-кава
Према дневната за кај мене 65 е идеално, а може и поголем.......но никогаш повеќе обичен LED. Втора година го користам......за ТВ не е проблем, но на некој BluRay и тоа како доаѓа до израз.
Не дека е толку лошо, но не се споредува со QLED, а за OLED нема дискусија.
Со еден збор совет за сите, кои имаат буџет (а се работи за примарен телевизор) доволен за QLED или најдобро OLED.......бегајте од стандарден LED
Како стои qled от versus ова?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Кој е подобар избор од овие 2? Ве молам многу ми е битно.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Предлог тв 55 - 60 инчи околу 30.000 мкд да е? Гледав хитачи 58HAK 6150 за 25.000 во нептун и грундиг GEU 8990 27.000
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Да ви се пофалам :D
Сега ќе можам лепи ја да се гледам у 4к резолуција. xd
Mislam deka go imam istiot(znam deka e Q60 ne sum siguren za toa R) ali u 43 inchi. Go koristam vekje godina i pol i prezadovolen. Na pocetok me nervirase nekoj komsija imase bluetooth zvucnik ili slicno i postojano javuvase poraka gore u desen kjos, bukvalno ne mozev na raat tv da gledam bidejki nemase opcija da go blokiram i da ne go pokazuva. Vaka bese prvite 3-4 meseci. Ne znam dali komsijata se preseli ili mu se rasipa sto i da bese ali vekje ne se pojavuva nikakva poraka. Togas go zemav zaedno so Samsung(harman kardon) soundbar Q70R.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.232
Поени од реакции
7.039
Моментално, LG дава најмногу за парите и квалитет.

Греота за Сони кој го снајде нокиа судбина во оваа категорија.
Автоматски споено мислење:

Posle 5 godini ne moze da se gleda youtube na samsung smart tv, i kaj brat mi e isto. Ima net, google raboti, moze da se gleda film od usb, ama nema youtube.
Истот проблем и кај мене со самсунгот. Затоа стави му еден Google Chrome Cast Ultra и немаш никад проблеми.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Автоматски споено мислење:


Истот проблем и кај мене со самсунгот. Затоа стави му еден Google Chrome Cast Ultra и немаш никад проблеми.
И јас го имам истиот проблем со LG. Може ли да ми објасниш што да направам за јутуб да имам?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.232
Поени од реакции
7.039
И јас го имам истиот проблем со LG. Може ли да ми објасниш што да направам за јутуб да имам?

Ако можеш да го порачаш ова по нет. Во Македонија ги нема по маркетите за телевизори. Иначе ова го имам поврзано и со телевизор "кутија" и со соодветен HDMI адаптер функционира.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517

Ако можеш да го порачаш ова по нет. Во Македонија ги нема по маркетите за телевизори. Иначе ова го имам поврзано и со телевизор "кутија" и со соодветен HDMI адаптер функционира.
Cromecast имаш во Анхоч

Или ова го купуваш и телевизорот плус ти добива Аndroid tv OS

Само што на ова Xiaomi е мала меморијата ама брка работа. Имаш Youtube можеш и Netflix, Prime Video или Stremio да му инсталираш за бесплатно гледање филмови и серии. Исто така и Kodi да подесиш за гледање филмови, серии, телевизија.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom