Најдобар избор на TV

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од goce_gogi, 8 февруари 2015.

?

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika

1. Sony

18,6%
  2. Panasonic

8,6%
  3. Lg

30,0%
  4. Philips

12,9%
  5. Grunding

5,7%
  6. Toshiba

4,3%
  7. Samsung

35,7%
Дозволени се повеќе гласови.
  1. goce_gogi

goce_gogi

Член од:
    8 февруари 2015
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    2
    led vs lcd, hd vs uhd koja e podobra solucija. samsung vs lg vs philips vs panasanoc vs sony vs grunding vs toshiba najdobar tv za najdobra cena so najdobra slika!!!!

На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
  2. goce_gogi

goce_gogi

Член од:
    8 февруари 2015
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    2
    Последно уредено: 8 февруари 2015
  3. Goxyto

Goxyto #FinoAllaFine

Член од:
    31 јануари 2010
    Мислења:
    2.592
    Допаѓања:
    2.533
    Џабе новиве телевизори кога не можеш шатки да пукаш на Нинтендо.

На peac+tapanar и ShakaZulu им се допаѓа ова.
  4. Sungerot Bob

Sungerot Bob Живеј го животот

Член од:
    7 август 2012
    Мислења:
    31.900
    Допаѓања:
    36.431
    Јас од овие погоре што си ги навел, би ги избрал ЛГ, Филипс и Грундиг, затоа што прво како марки се добри и квалитетни, второ зошто телевизори можат да се најдат по пониски цени, а сепак да имаат добри карактеристики:)

5. wiksa

wiksa

Член од:
    11 април 2012
    Мислења:
    2.519
    Допаѓања:
    2.323
    па битно е и што очекуваш од него. Иначе како најдобар дисплеј имаат ЛГ и Самсунг, не дека другите се нешто светлосни години позади ама овие се моментално најдобри. Затоа па се и прилично скапички поготово самсунгот.
    Јас пред 2 дена земав Филипс HD, UHD стварно незнам кај ке го искористииш ни симнуваш УХД филмови ни па имаш некој канал што ја има таа резолуција.
    Плус јас барав да не биде смарт, прилично тешко се наоѓа а се значително поефтини од оние што имаат смарт функции. Смарт функција ок ама ако имаш да земеш некој добар модел сепак со ефтините модели на смарт ТВ ќе имаш само нервози. Нормално е да биде поефтин да се користи послаба технологија.
    Пак ќе кажеме зависи што сакаш ама горе доле се надевам ти помогна ова.

6. TIPEE

TIPEE

Член од:
    4 март 2014
    Мислења:
    137
    Допаѓања:
    52
    Jas licno imam doma Sony Bravia KDL-42w80xa i sum prezadovolen dobra slika,odlicno meni,dobra 3D slika.Odlicno izraboten smart ne kako kaj LG ili Philips ima dosta aplikacii.

На Зајче му/ѝ се допаѓа ова.
  7. acetetovo

acetetovo Македонец!

Член од:
    1 мај 2007
    Мислења:
    3.977
    Допаѓања:
    2.345
    Jas ovoj go zemav zimava, so far so good. (y)

На peac+tapanar и Ilumious им се допаѓа ова.
  8. goce_gogi

goce_gogi

Член од:
    8 февруари 2015
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    2
    Gore vi napisav za uhd philips vo neptun i tehno market poglednete ja sega razlikata !!!! vo neptun istiot mene mi go prodavaa kao od 89999 na 62000 den a poglednete vo tehnomarket kolku e momentalno :)))
    So drugi zborovi ne bilo nesto vo red so tvto i zatoa sakaat da go otkacat toj model !!!!

9. miki80

miki80

Член од:
    21 ноември 2011
    Мислења:
    427
    Допаѓања:
    114
  10. Kaiser

Kaiser Hidden Fortress

Член од:
    6 мај 2011
    Мислења:
    3.152
    Допаѓања:
    2.355
    Солиден е а и онака немаш премногу избор кај нас. Читав доста за него нема некоја позната мана ама истестирај го со усб стик и провери дали ги поддржува работите што ти се битни-слика преку пц, игри итн. пред да одлучиш.

Исто викаат дека Сони не ги читаат сите видео формати преку усб.

11. miki80

miki80

Член од:
    21 ноември 2011
    Мислења:
    427
    Допаѓања:
    114
    Па кај и да читав за него на интернет по форуми и по сајтови сто тестираат тв-ја беше фален т.е сликата секаде беше пофалена. А усб-то обавезно ќе го тестирам иако не ми е примарно гледање филмови преку него. Фала за одговорт, најдов и други описи и мислења на форумов за овој тв......доволно ми е за да го купам :)))))
    --- Споено дупло мислење, 16 февруари 2015 ---
    како стои со читање мкв мп4 во хд и фуллхд резолуција од усб? преводи? кирилица?

Последно уредено: 16 февруари 2015
    На Kaiser и Зајче им се допаѓа ова.
  12. TIPEE

TIPEE

Член од:
    4 март 2014
    Мислења:
    137
    Допаѓања:
    52
    Cita se bez problem od usb prevodo go cita bez nikakov problem a imas opcija da odberes koj fond sakas kirilica latinica i imas na onie ч,њ,ш da si odberes da gi pokazuva ubavo da ne gi dava kako kocki ili kako nekoj drugi bukvi znaci. I baska ima dobro 3D , dobar format pogoden od net ke uzivas sigurno. A toa so vikat deka ne cita se od usb kaj mene od toa sto simnuvam jas od filmovo obicno vo 720p ili 1080p odlicno gi prepoznava.

На miki80 и Зајче им се допаѓа ова.
  13. miki80

miki80

Член од:
    21 ноември 2011
    Мислења:
    427
    Допаѓања:
    114
    фала за информациите, иако гледањето филмови преку усб не ми е примарна работа сепак ме интересираше како стои со видео формативе. Сепак ќе го испробам тв-то што е како е пред купување :)))

На Зајче му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Фири

Фири

Член од:
    13 јануари 2015
    Мислења:
    143
    Допаѓања:
    53
    Касно jа видов темата оти бев баниран инаку тие формати не се важни, важно е да има убава слика фул hd и wi-fi и се разбира барем 2 hdmi портови.

15. miki80

miki80

Член од:
    21 ноември 2011
    Мислења:
    427
    Допаѓања:
    114
    сликата е секаде фалена каде што читав дали биле форуми или страници што тестираат тв-ја, форматите се битни за гледање филмови од усб....инаку од опрема има се и сешто еве ти линк со спецификации:
    http://www.sony.com.mk/electronics/televisions/w600b-series/specifications

Сподели преку: