Најдобар избор на TV

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од goce_gogi, 8 февруари 2015.

?

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika

 1. Sony

  18,6%
 2. Panasonic

  8,6%
 3. Lg

  30,0%
 4. Philips

  12,9%
 5. Grunding

  5,7%
 6. Toshiba

  4,3%
 7. Samsung

  35,7%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. goce_gogi

  goce_gogi

  Член од:
  8 февруари 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  led vs lcd, hd vs uhd koja e podobra solucija. samsung vs lg vs philips vs panasanoc vs sony vs grunding vs toshiba najdobar tv za najdobra cena so najdobra slika!!!!
   
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goce_gogi

  goce_gogi

  Член од:
  8 февруари 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  Последно уредено: 8 февруари 2015
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Goxyto

  Goxyto #FinoAllaFine

  Член од:
  31 јануари 2010
  Мислења:
  2.592
  Допаѓања:
  2.533
  Џабе новиве телевизори кога не можеш шатки да пукаш на Нинтендо.
   
  На peac+tapanar и ShakaZulu им се допаѓа ова.
 4. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.436
  Јас од овие погоре што си ги навел, би ги избрал ЛГ, Филипс и Грундиг, затоа што прво како марки се добри и квалитетни, второ зошто телевизори можат да се најдат по пониски цени, а сепак да имаат добри карактеристики:)
   
 5. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.578
  Допаѓања:
  2.366
  па битно е и што очекуваш од него. Иначе како најдобар дисплеј имаат ЛГ и Самсунг, не дека другите се нешто светлосни години позади ама овие се моментално најдобри. Затоа па се и прилично скапички поготово самсунгот.
  Јас пред 2 дена земав Филипс HD, UHD стварно незнам кај ке го искористииш ни симнуваш УХД филмови ни па имаш некој канал што ја има таа резолуција.
  Плус јас барав да не биде смарт, прилично тешко се наоѓа а се значително поефтини од оние што имаат смарт функции. Смарт функција ок ама ако имаш да земеш некој добар модел сепак со ефтините модели на смарт ТВ ќе имаш само нервози. Нормално е да биде поефтин да се користи послаба технологија.
  Пак ќе кажеме зависи што сакаш ама горе доле се надевам ти помогна ова.
   
  На peac+tapanar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TIPEE

  TIPEE

  Член од:
  4 март 2014
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  52
  Jas licno imam doma Sony Bravia KDL-42w80xa i sum prezadovolen dobra slika,odlicno meni,dobra 3D slika.Odlicno izraboten smart ne kako kaj LG ili Philips ima dosta aplikacii.
   
  На Зајче му/ѝ се допаѓа ова.
 7. acetetovo

  acetetovo Македонец!

  Член од:
  1 мај 2007
  Мислења:
  3.981
  Допаѓања:
  2.346
  Jas ovoj go zemav zimava, so far so good. (y)

  [​IMG]
   
  На peac+tapanar и Ilumious им се допаѓа ова.
 8. goce_gogi

  goce_gogi

  Член од:
  8 февруари 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  Gore vi napisav za uhd philips vo neptun i tehno market poglednete ja sega razlikata !!!! vo neptun istiot mene mi go prodavaa kao od 89999 na 62000 den a poglednete vo tehnomarket kolku e momentalno :)))
  So drugi zborovi ne bilo nesto vo red so tvto i zatoa sakaat da go otkacat toj model !!!!
   
 9. miki80

  miki80

  Член од:
  21 ноември 2011
  Мислења:
  431
  Допаѓања:
  114
 10. Kaiser

  Kaiser Hidden Fortress

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  3.179
  Допаѓања:
  2.387
  Солиден е а и онака немаш премногу избор кај нас. Читав доста за него нема некоја позната мана ама истестирај го со усб стик и провери дали ги поддржува работите што ти се битни-слика преку пц, игри итн. пред да одлучиш.

  Исто викаат дека Сони не ги читаат сите видео формати преку усб.
   
 11. miki80

  miki80

  Член од:
  21 ноември 2011
  Мислења:
  431
  Допаѓања:
  114
  Па кај и да читав за него на интернет по форуми и по сајтови сто тестираат тв-ја беше фален т.е сликата секаде беше пофалена. А усб-то обавезно ќе го тестирам иако не ми е примарно гледање филмови преку него. Фала за одговорт, најдов и други описи и мислења на форумов за овој тв......доволно ми е за да го купам :)))))
  --- Споено дупло мислење, 16 февруари 2015 ---
  како стои со читање мкв мп4 во хд и фуллхд резолуција од усб? преводи? кирилица?
   
  Последно уредено: 16 февруари 2015
  На Kaiser и Зајче им се допаѓа ова.
 12. TIPEE

  TIPEE

  Член од:
  4 март 2014
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  52
  Cita se bez problem od usb prevodo go cita bez nikakov problem a imas opcija da odberes koj fond sakas kirilica latinica i imas na onie ч,њ,ш da si odberes da gi pokazuva ubavo da ne gi dava kako kocki ili kako nekoj drugi bukvi znaci. I baska ima dobro 3D , dobar format pogoden od net ke uzivas sigurno. A toa so vikat deka ne cita se od usb kaj mene od toa sto simnuvam jas od filmovo obicno vo 720p ili 1080p odlicno gi prepoznava.
   
  На miki80 и Зајче им се допаѓа ова.
 13. miki80

  miki80

  Член од:
  21 ноември 2011
  Мислења:
  431
  Допаѓања:
  114
  фала за информациите, иако гледањето филмови преку усб не ми е примарна работа сепак ме интересираше како стои со видео формативе. Сепак ќе го испробам тв-то што е како е пред купување :)))
   
  На Зајче му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Фири

  Фири

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  143
  Допаѓања:
  54
  Касно jа видов темата оти бев баниран инаку тие формати не се важни, важно е да има убава слика фул hd и wi-fi и се разбира барем 2 hdmi портови.
   
 15. miki80

  miki80

  Член од:
  21 ноември 2011
  Мислења:
  431
  Допаѓања:
  114
  сликата е секаде фалена каде што читав дали биле форуми или страници што тестираат тв-ја, форматите се битни за гледање филмови од усб....инаку од опрема има се и сешто еве ти линк со спецификации:
  http://www.sony.com.mk/electronics/televisions/w600b-series/specifications
   

Сподели преку: