Најдобар избор на TV

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika


  • Вкупно гласачи
    126
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.629
Поени од реакции
2.730
https://www.neptun.mk/categories/televizori/LG-49-UM-7050-PLF

Мислење за тв то ,предности маани,ке ги има ли сите потребни работи,би ставил и иптв .
Ова класа LG сликата не е баш сјајно, за толку пари кај Самсунг е со малку нијанса подобра слика поесебно серија 7ххх

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
21 април 2008
Мислења
194
Поени од реакции
48
Ова класа LG сликата не е баш сјајно, за толку пари кај Самсунг е со малку нијанса подобра слика поесебно серија 7ххх

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk

Заборавив да пишам можам да го земам за 23к
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.629
Поени од реакции
2.730
Заборавив да пишам можам да го земам за 23к
За тие 23к можеш LG , Samsung или Hisense било кој од овие на око што ти се допаѓа

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.060
Поени од реакции
60.524
Гледав Вивакс на нет ама многу лоши критики
Еве да дадам совет како човек кој поштено се заебал со Вивакс... Го земав за 11-12000 денари пред 2 години, 40 инчен. Сликата ја дава некако поцрвена од другите телевизори (колку и да ја подесуваш пак е таква никаква), звукот кога е пуштен на најтивко автоматски го гаси, значи фактички кога пример гледаш фудбал во позадина звукот од публиката не го перцепира, башка кога ќе го изгаснеш телевизорот по 5 минути автоматски се пали, и така 3-4 пати додека не му скурчи и на нему и се откаже.

Се на се, стојте подалеку од Вивакс!

П.С. Со здравје да си го користиш Филипсот :)
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
84
Поени од реакции
28
Еве да дадам совет како човек кој поштено се заебал со Вивакс... Го земав за 11-12000 денари пред 2 години, 40 инчен. Сликата ја дава некако поцрвена од другите телевизори (колку и да ја подесуваш пак е таква никаква), звукот кога е пуштен на најтивко автоматски го гаси, значи фактички кога пример гледаш фудбал во позадина звукот од публиката не го перцепира, башка кога ќе го изгаснеш телевизорот по 5 минути автоматски се пали, и така 3-4 пати додека не му скурчи и на нему и се откаже.

Се на се, стојте подалеку од Вивакс!

П.С. Со здравје да си го користиш Филипсот :)
Фала на честитките.
А гаранција немаше?
 
Член од
8 февруари 2019
Мислења
10
Поени од реакции
2
 
Член од
25 август 2018
Мислења
52
Поени од реакции
28
Според Вас, кој ТВ моментално е најдобар избор за до 1000€ и да биде 60 или 65"??
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.629
Поени од реакции
2.730
Според Вас, кој ТВ моментално е најдобар избор за до 1000€ и да биде 60 или 65"??
Во МК по редослед Сони,Самсунг и ЛГ

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
14 август 2018
Мислења
991
Поени од реакции
1.792
Според Вас, кој ТВ моментално е најдобар избор за до 1000€ и да биде 60 или 65"??
Незнам зошто ми го нема стариот пост?!
Есенеска земав LG55UN74003LB од телеком и презадоволен сум! За тие пари тешко нешто подобро.
Автоматски споено мислење:

Во МК по редослед Сони,Самсунг и ЛГ

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
Додај само дека за ист квалитет на слика и исти функции, сонито е бар 30% поскап од соодветниот лџ или самсунг!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.629
Поени од реакции
2.730
Незнам зошто ми го нема стариот пост?!
Есенеска земав LG55UN74003LB од телеком и презадоволен сум! За тие пари тешко нешто подобро.
Автоматски споено мислење:


Додај само дека за ист квалитет на слика и исти функции, сонито е бар 30% поскап од соодветниот лџ или самсунг!
Да де, сонито е поскап поради брендот и мала разлика по спецификации нарачано од Сони

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.629
Поени од реакции
2.730
Член од
16 март 2019
Мислења
1.938
Поени од реакции
1.645
ST е небрендиран производ нарачано од Сетек поради тоа е име ST ,батали го тоа туку оди во техномаркет земи Hisense

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
I QUART bea brend na AMC pa super tv bea proizvedeni vo Vestel ( Turcija ) e sega ST TV koj gi proizveduva neznam inaku otvoriv www.tehnomarket.com.mk ama Hisense vo odnos na ST-vo skapo nekako 43"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom