Најдобар женски вокал

Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Јас не реков дека на Каролина гласот не фаќа толку октави туку се осврнав на другите вокалистки. А последната реченица ми беше наменета за Каролина, таа за песните. Еве и да одиме по твојата шема - Каролина 7 < Мараја 8 + песните од Мараја, каде каде подобра. Не знам ни зошто се мачам да ја правдам Мараја пред вас. Тоа што не знаете да читате убаво не е мој проблем.

Ги симнува? втф?
Бејби овде темава е вокалистки а не песни а и притоа не можеме нашите пеачи да ги споредуваме со светските а и тоа што некој е светска ѕвезда не значи дека кај нас нема подобри од нив.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Каква вокалистка е Каролина се покажа на ОТ отпеа фантастично и со тоа ви ги затвори устите на сите.И покрај тоа што некој сакаа да ја саботираат ама не им успеа во тоа.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Лита Форд.

хахаха.. каролина бе.. о.. никАш нема да сватам
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Каква вокалистка е Каролина се покажа на ОТ отпеа фантастично и со тоа ви ги затвори устите на сите.И покрај тоа што некој сакаа да ја саботираат ама не им успеа во тоа.
Супер испеа ! Одлична е :pipi:


*сарказам
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Бидејќи очигледно не си информиран или не се разбираш али гласот на Каролина фаќа 7 октави само за информација еден од најдобрите само што сеуште не го искористила докрај а и одлично ги симнува песните на Мараја Кери и Витни Хјустон .
lele be od kaj gi kopas ovie informacii?Karolina imala raspon na glasot od 7 oktavi?:pos2:pa imas li pojma kolkav e rasponot od 7 oktavi?Maraja Keri ima raspon na glasot od 5 oktavi(a ne 8 oktavi kao sto prethodno nekoj kaza)i vazi kako fenomen,a Karolina 7 oktavi.:pos2:ne mi se veruva sto se nema da procitam,i sega mi e jasno se za tebe BADI95,Karolina 7 oktavi?:tapp:

Селин Дион,Арета Франклин и Мараја Кери.
si pogodil pravo vo centar,samo tuka e i Vitni Hjuston,Barbara Strejsend...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Што тропате бе, какви 7-8 октави? Најголем распон на глас што некој го има е 6 октави. A од женските вокали, најмногу 5 октави.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Што тропате бе, какви 7-8 октави? Најголем распон на глас што некој го има е 6 октави. A од женските вокали, најмногу 5 октави.
bas taka.7-8 oktavi e pregolem raspon.ta od prilika tolku oktavi ima edno pijano.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Истото го мислам и јас:) Жената е лудило, ем убава е, ем многу добар глас има:music4:
тачно..

а и Amy Lee.. неможе да ја пропуштиш :)

и Britney Spears мислам типката е лудило... NOT :kesa:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Зденка од Estuary :pos2: Има грол ко корпсграјндер од канибал х)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Селин Дион, Мараја Кери, а од нашива Каролина која друга:toe:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Angela Gossow од Arch Enemy а од нашиве никоја не ми свиѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom