Најдобар другар

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
2 се... нив најмногу можам да му се доверам. Не викаат "ТРИО ФАНТАСТИКО". Инаку имам и многу други кои ми се блиски ама тие две се незаменливи... Ги сакам!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Абе од куче нема подобар другар :)
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Две најдобри другарки. На едната и кажувам се, секогаш е спремна да ме ислуша, а другата ја нарекувам - кармичко наследство за мојата добрина која некогаш порано била искористувана. Се работи за девојка која никогаш не кажала ,,не,, кога треба да ми помогне за било што и никогаш не ми рекла лош збор. Единствената другарка со која не сум влегла ни во најмала расправија.Се појави во момент кога престанав да верувам во вистинско пријателство.Ама ете и тоа било можно.
 

Etushko! :)

блажо <3 all
Член од
24 ноември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
1
Imam dobar drugar koj e 1 god pogolem od mene . Ushte od 4 godini se druzhime i si gi znaeme site nashi tajni na pr: 1 na uchilishte , neopravdan ili da mu kazham deka Me natepa mama :)) .. Toj mi gi chuva site tajni .. ne veruvam deka ke me izdade nekade ..Nema podobro od dobar drugar..
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
уффф теско прасане имам 3 - 4 така мнооогу добри другари,,, теско се одбират до сега со никој не сум се скарал во зивотот
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
"другар" е тезок збор и за да се биди другар е потребно многу.јас имам многу другари но не има верувам на сите затоа сто тие не се другари веднас ја издаваат тајната...но имам и другари со кои сме биле скарани и со години но тие не ги кажале моите тајни но секако и јас не сум ги казал нивните а еден од тие другари е едно дете со кое у4евме во основно и сеа секогас кога ке се најдеме многу си се постоваме...
ЗА ДА ГО РАСИПИШ ДРУГАРСТВОТО НЕ Е ПОТРЕБНО МНОГУ, НО ЗА ДА ГО ПРИДОБИЕС СЕ ПОТРЕБНИ МНОГУ МНОГУ ГОДИНИ.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Имам еден другар што од кога знам за мене знам и за него и буквално се` си кажуваме (малку оф топик ама доказ дека постои другарство помеѓу машко и девојка). Имам и една другарка што во изминативе 5 години сме неразделни, и ми е моето второ "јас".
 
B

black angel

Гостин
imam 3 drugarki koi mi se kako sestri i so niv se mozam da pravam i da razgovaram!mn si gi sakam
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Pa 2ca iam na koi mozam da im doveram se. Eve sega sum pred iskacanje so edniot :), posle tolku ucenje za kolokvium, glava mi explodira moram da izlezam negde. Cel den si nervozen napnat, se slushash so drugar ti i se se menuva...srekjen si edvaj cekas da se vidis i da napravis muabet (osobeno ako ne ste se videle 10 dena radi glupa kolokviumska nedela)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па имам две три другарки и со секоја комуницирам на посебен начин
со едната се си се разбираме
со другата мораме да се скараме па потоа се гушкаме
со третата се видувам ретко и секогаш ни се сведува на раскажување
секоја е посебна на свој начин, тие ми се. Ги обожавам!
Останатите ми се пријателки, не можеш со сите да си близок:helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Имав 4 блиски ептем другарки ама како шо се кажало далечината го прави своето, сега мислам дека ништо веќе не е исто. Иако тие ми се пак нај нај другарки на кои баш се им кажував кажувам и ке им кажувам, сепак ја нема блискоста, се чувстувавм мн осамена!
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Имам тројца.Со едниот сме заедно од прво одделение,а со другите веке 4 години.Стварно,не знам шо ке праев без нив,имало периоди во кои стварно ми помогнале,и со тоа мислам дека доволно си го докажале другарството спрема мене.
Инаку имав и уште двајца други многу добри другари,ама едниот си фати женска и се испапучари,а другиот премногу ја мешаше марихуаната со другарството,а тие две работи иако да,се мешаат,сепак неможат во секаков случај да одат заедно и мора на моменти да се разделат.Сега е горе доле се во ред,ама другарството е завршено.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
3 најдобри кои ми се дел од секојдневието, 3 најдобри кои ги обожавам ама немаме време да бидеме заедно колку што би сакале, 2 најдобри од друг град.
Со сите блиска до гушење.

А за другарите не би раскажувала :pos:.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
3 најдобри кои ми се дел од секојдневието, 3 најдобри кои ги обожавам ама немаме време да бидеме заедно колку што би сакале, 2 најдобри од друг град.
Со сите блиска до гушење.

А за другарите не би раскажувала :pos:.
Е да,ме потсети,
Исто и ја не би серел за другарките.
Порано имав многу,ама добив гадна навика да им се праам паметен,па така останаа малце.И така...:toe::toe:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
ПА ја неам другари:nesum:
Сите другари што ги имав ги изгубив...Едниот ради женска (се фати со неа и почна да не не ебаа 2%, па ја откачи па фати друга ....ама пак иста приказна, па фати трета, па кој го ебе), Дргуиот исто ради женска, се фати со девојче со кое бев смртно скаран, и многу нормално почнавме да се оддалечуваме.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom