Најдобар другар

Член од
27 октомври 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
imam tri drugarki koi mi se mnogu dobri ama ne se potpiram na niv vo celost bidejki iskreno nikomune mozam da mu veruvam vo celost, ne znam takva licnost sum mozebi i treba da pocnam da im veruvam na lugjeto...
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Вистински пријатели

За моја среќа имам четворица вистински пријатели кои ми се нашле во животот.
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Имам одрдени другарки и другари на кои можам да им кажам се и знам дека нема да ме изневерат, затоа што се вистински другари и сум многу поносна на тоа.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Иман неколку другари и другарки без кои што не знам што би правела и знам дека секогаш можам да им се доверам и да им побарам помош без разлика на се. (нели е така анетче:)!? )
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Иман неколку другари и другарки без кои што не знам што би правела и знам дека секогаш можам да им се доверам и да им побарам помош без разлика на се. (нели е така анетче:)!? )
Taka e...:)
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Imam eden najdobar i tri najdobri drugarki na koj mozam da im se doveram i bile sekogas do mene koga mi bilo tesko i koga sum se raduvala i koga sum bila srekna...me pravat srekna i ispolneta i gi sakam najmnogu...
 

латас

паметен глупак
Член од
5 август 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
имав најбољи френд, со кој се дружев од прво одд, али испадна дека не ми е најбољи... сега имам најбоља френдица... ја обожавам... ептен сме соулмејтс!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
па имам 4 најдобри и 2 најдобри другарки.
А еден друг најдобар другар замина да живее во Скопје
 
Д

Демијан

Гостин
imam mn dobri drugari a imam i najdobar!!ama tesko na nekoj da se doveram zosto spored mene edinstvena licnost na koja so mozes da se potpres si TI samiot!!!!taka da veruvam u sebe!ne deka ne im veruvam na drugite aama pak sekoj si ima interes i za toa interes moze tebe da te izvisi!!
 

_M@tR|x_

ПрвоТимец
Член од
1 декември 2007
Мислења
115
Поени од реакции
1
Јас имам околу 12-13 најдобри другари
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
1
vo ova vreme nema najdobra drugarka ili drugar!ne treba da se potrame na nikoj
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
Иам и НАЈ ДОБРА другарка и НАЈ ДОБАР другар...моето мото е боље еден двајца одколку цел чопор да ти ги знае тајните и гомнариите....си ги сакам...неколку луѓе у мојов живот се за мене блиски за се...
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Иам повеќе пријатели/ки и другари/ки, но само една најдобра другарка..со неа сум буквално 24 часа дневно..а ако не сме заедно праиме муабет преку мсн:)...ко сестра ми е:pipi: ..се си кажуваме една на друга и имаме и ист карактер , исти сфаќања на работите..и така сме се погодиле исти:)...се дешава некоаш за глупости да се искараме..али не сме биле лути подолго од 5мин.:)... и тако то..:helou:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Имам пријателки безброј ама другарка е една и вистинска.Се познаваме од детството и се дружиме цел живот,и се прифакаме со сите различности кои ги имаме во карактерот.За жал не живееме повеке во ист град ама телефонски се слушаме многу често.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom