Најдобар голман на сите времиња?

Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
иако фан на барса must admit Касиљас greatest of all time.
--- надополнето: 31 август 2012 во 12:58 ---
иако фан на барса must admit Касиљас greatest of all time.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.668
Поени од реакции
21.737
Од тоа што сум гледал, Толдо ми е можеби најфаворит. Човекот стварно правеше чуда.
И Игита ми беше симпатичен ама повеќе како за забава. Погледнете го потегов:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Sep Mayer , procitajte malku istorija ne samo ova sto e vo vase vreme za najdobar golman u istorija da se proglasi ima mnogu parametri koi treba da se razgleduvaat a toa go pravat tela strucni za taa rabota od UEFA i FIFA eve konkretno lani za najdobar igrac vo svetot dosega neli bese Pele , lani dojdoa do nekoj novi istrazuvanja i vo nekoe nivno bodovno rangiranje Kaiser Franz Bekenbauer e 10 boda pred Pele e sega za denesnive generacii ke se sudi koga Messi i Ronaldo ke stanat po 60 - 70 godini kako ovie sto gi spomenav :) :) ama ipak za najdobar golman vo svet spored mene e Sep Mayer bez konkurencija !
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 23:46 ---
I sekako Blagoj IStatov :pos:
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Значи темава да се преименува во Најдобар голман на денешницата...кај знам јас кој како бранел пред 20-30 год па да споредам...а на темата, би го номинирал Данчо Целевски :) а во маало тука кај мене најдобар беше Шмајхел хехе
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Абе сеа кој е најдобриот голман тоа е релативна работа,се работи за вкусови,што знам.А и не можемо да ги знаемо тија што биле пред 20,30 године,џабе да читаш кога не си гледал нивна утакмица.Еве од сегашниве што са уште активни моем да ги издвоим,Буфон,Чех.Ама богами од тија порано голема е конкуренцијата.еве од тија што сум ги гледал ќе кажем дека за мене Тафарел бил број еден,посебно за пенали(n).Исто малу памтим од одбранете на Зубизарета,мада овја мислим дека беше склон на киксови.И секако Шмајхел,и овја се киксаше до негде:D,ама голманиште беше:cuc:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom