Најгрди автомобили низ историјата

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
дефинитивно фордов и бубата нова ми се едни од нај грдите од новите возила... сем што бубата во однос на фордов има дааааалеку подобра и по лезетска вожња...
Бубата и така и така, ама Форд Ка сеуште неможам да замислам со каква намера воопшто и го направија толку грдо... неможам да замислам, навистина.

--- надополнето ---

И ова е многу грдо Фиат Мултипла
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
ова ме потсека на кола на која и летнала хаубата у вожња, па го припокриле моторот со некој најлон за да не го врне дожд... е баш така... како да му фали некој дел, и чека да се донесе за да се комплетира... со само еден потез, да била хаубата од кај стаклото надоле продолжена би излегло перверзија од возило, а вака е... баш онакво како што го опишав...
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
Фиат Мултипла е репер за грда кола. Тешко дека некој може да направи нешто погрдо.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Мене па не ми е толку лоша...сум видел многу полоши! МНОГУ!

--- надополнето ---

ова ме потсека на кола на која и летнала хаубата у вожња, па го припокриле моторот со некој најлон за да не го врне дожд... е баш така... како да му фали некој дел, и чека да се донесе за да се комплетира... со само еден потез, да била хаубата од кај стаклото надоле продолжена би излегло перверзија од возило, а вака е... баш онакво како што го опишав...

Новиот модел...
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
пинзот не е воопшто возило за секојдневна употреба... тоа е теренц и тоа наменски... а кога сме кај вкусовите... мене и не ми е баш нешто грд... ама тоа се различни вкусови нели...
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Возила како Пинцот не се правени да бидат убави.
А и ова на сликата и не е така лошо, видете ги обичните армиски со церада што се.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Бубата и така и така, ама Форд Ка сеуште неможам да замислам со каква намера воопшто и го направија толку грдо... неможам да замислам, навистина.

--- надополнето ---

И ова е многу грдо Фиат Мултипла

Се согласувам дефинитивно за овој да го наречам автомобил.Има еден во маало кај нас има иста оваква ама црна.А бе на ништо не личи.Баш кога ке го видам на човекот ке го прашам добронамерно што добро видел во оваа кола што добил желба да ја купи :tapp: :tapp: Само едно му признавам.УНИКАТЕН Е.Дефинитивно се разликува од другите :)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Покрај Фиат Мултипла ке го споменам и Пурвис Еурека , една од најгрдите раритети на планетава
eureka_80.jpg
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Се ѓалите на дизајн, а погледнете што вози бедата во Пакситан, Индија, Бангладеш, ...;)

 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Се ѓалите на дизајн, а погледнете што вози бедата во Пакситан, Индија, Бангладеш, ...;)

хммм..зарем не ти се чини дека ова е сепак напредок во однос на одење пешки...???? аутцево е тип-топ...му треба само малку редизајн и ќе биде супер ...;);)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522

од позади ми е мавнато ко со секира... ептен грдо изгледа!



и дефинитивно рено ЧИЗМА
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Желката (фордот, неможам ни името да и го спомнам) - најгрда кола до сега според мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom