Најголема беља што ја имате направено

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Кога бев мала, некаде четврто одделение, украв пари од татко ми и тоа 1000 и кога отидов у школо му ги дадов на еден другар за он да ми даде бело чоколадо:pos2:. Оваа случка ќе ја памтам цел живот, али после бев добро натепана:pos2:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Па јас у основно сум бил прилично мирен :vozbud:.
Ама таа случка нема да га забравам. Некаде 5 одд јас бев дежурен сите на ликовно. И одат 2 професорки низ ходник со дневници се фрцкат, јас се лулам на вратата, влегов в училница ја затворив вратата. И незнам шо ми стана ме фати саклет ( шо викат струмичане ) и отидов со нога ја отворив вратата. После кога гледам едната професорка со нозете на горе и дневнико врз неа лежи на земјата :kesa:. Уууф немам поима како киднав од казна :vozbud:

Еве друга случка од “младите години“
Отидовме на гости кај една другарка, и мајка и не знаеше изгледа оти сме кај неа, цела соба и ја растуривме, и едниот прозор го скрши другар ми. И замисли кога дојде мајка и шо да виде хахаха, а + тоа ја бацив другарката пред мајка и .. (лудница)

Средно
На еден професор му ги дупнав гумите, и му ги скршив бришачите од кола.

Има мноооооооогу луди и интересни „белји“ ако се сетам обавезно ќе пишам :vozbud:
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
јас и мојте другари пред некое време искршивме влезна врата на една куќа и потоа дојде полиција и сакаа да не носат у станица ама не не однесоа.

:uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo:

ова дефинитивно нема никогаш да го заборавам.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
на професорот по историја му ставивме лепило на стол...и кога стана му се скинаа панталоните, па коа се слимнуваше по скали накај канцеларија...си го стави дневникот на газот...и трчаше ко мало девојче....а за тоа ме префрлија у друго школо...
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
хаха, ептен јака тема :)

како мали (не знам баш колкави) имав ја една стара машина за пишување и со еден другар (комшија) напишавме демек покана од директоро на школото до родителите на еден друг другар (исто комшија) да идат кај него у школото затоа шо син им имал ептен многу изостаноци и бил пред исклучување. :pos2:
ама кај него у дворо стално си имаше по некој и не можевме да ја однесеме и ја оставивме кај баба му и дедо му (исто тука у маалото, само у друга куќа) :pos2:.
и баба му ја видела и му ја дадела на него и овај цел ден плачал не знаел како да им ја покаже на неговите. попладнето некако собрал сили покажал им ја и овие му кажале дека некој се заебава.
одпосле ние случано се издадовме дека ние сме му ја напишале и ни беше лут некое време :pos2:

а на поканата имаше само име на директоро (не му го знаевме презимето) и немаше ни потпис (за печат нема оти да се кажува :D)


и еден куп глупости од школото, онака групно правени, ама за нив у друга прилика :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Во 5-то одделение бевме на роденден кај еден другар во пицерија. Седевме на втор спрат, а ние едно 10-тина деца бевме собрани на кружна маса.

И не знам што ни текна почнавме да се маваме со салфетки. :pos:
Прво едно девојче го маваа и тоа се изнервира ја фрли доле, потоа тоа мене ме мавна и јас да и вратам она се тргна, така што и мојата салфета излета доле, ама мојата паднала на пица која во тој момент била јадена од некого. :pos::pos:

После тој келнерот зема се качи и почна да ми тропа лекции едно 5-10 минути, а на девојчето не му кажа ништо. :nerv: И така сите го слушаат, а јас наведнат како посран. :pos:

После се нервирав цел ден за тоа, ама сега се смеам слатко на случката. :pos:
П.С. Сакам да му кажам sorry на тој кој бил жртва на мојата салфета. :helou:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.496
Поени од реакции
22.197
Кога бев мал ја запалив кијната:nesvest: Ставив нешто да се пржи и заспав кога се разбудив чад насекаде.. И ајде викав комшии..И го изгаснавме арно беше мал пожар..
 
D

dh00|

Гостин
Кога бев шесто или седмо одд. не се сеќавам баш...проваливме со 2-3 другарки во едно основно училиште,ама сабота беше и никој немаше наоколу,ни чувар ни нишо...и се растрчавме наоколу, го истуривме цело кафе шо постоеше во школото по ходници, се прскавме со вода и остали други глупости.
последици...немаше:pos:
и така сите си живеевме среќно до крајот на светот...животот де:pipi:
:helou:
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
Еднаш ја откорнав вратата на фрижидерот затоа шо се изнервирав бидејќи немаше ношо за јадење, па потоа побегнав од дома у ниедно време, еднаш се напраив ѓон и дојдов дома и се заебавав со тато додека мама се тресеше од нервоза, го распишав пенкалото од ѕд... и тоа се за 15 години :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Најголема баља што ја имам направено е во 6одд кога едно девојче со кое не зборам ни ден денеска таа сакала да се смири со мене ама ја нејчум му сакаше да ми удри шамар и ја павнав со раката за да се тргнам и му го оборив ночарте на столче и малку се искриви тоа стапчето за позади уши и така тоа девојчето напраи фешта ночарите сум му ги скршил не се праеле 300глупости и добро тоа беше петок и ја мислев ништо нема да биде че ги однесат на очно че им ги напраат че му даев пари и готово и не ни кажав дома арно ама таа мајка му малу е лева и иде понедалникот школо и ми вика класната му кажа на мајка ти и татко ти и ја му викам да и добро иде после на одмор мајка му и мене ми вика ја те сметав за ова она многу добро дете ти вака така а ја не бев ништо крив сакам нови ночари да му се купат на девојчето инаку викам КИСС телевизија и ја му викам обавезно како не и ме праша дали им кажа дома што праиш ти школо и ја да че дојдат утре неможе денеска и добро замина тоа отидов ја после школо кај таткоми вдучан и ете ја тааа и мене и нозе и раце ми се пресокоа и тоа време дојде и мајками од работа и на двајцата им кажа што сум праел школо ја и што беше нај трагично од све што кажа ништо точно не беше и им рече нови ночари сакала инаку КИСС телевизја школо че викала и таткоми кога слушна што сум праел ја а таа све излажа че ме утепаше јадев шамар и тек денеска кога че ми текне ме боли :pos2:.И така татко ми и мајка ми вторникот ете ги школо и ме извадија мене надвор и девојчето и почнаа да го прашуат како било што било и таа почна да лаже како мајками а ја прост чутев како будала и мајка ми му ги побара ночарите да ги виде ги донесе средата девојчето ги однесе мајками на поправка од што не им беше ништо на ночарите ни пари не му зедоа и му ги носам ја и му викам еве ти ги напраени се и ги гледа таа и утредента со мајка му кај класната не овие криви се еве види и ти ти кој знае кај си ги однесол на сатчија си ги однесол ја ја гледам и се крстам.И кога шлушна мајка ми тргна да му купаат ночари арно ама една пријателка ја предомисли и не му купи мајка му пописка малу школо се закануаше со КИСС телевизија и триста глупости ама ѓабе и после две недели иде девочево со нови ночари ја ја гледам и се крстам од здрави ночари таа му купила уште едни,
ПС Била и кај дедо ми и кај баба ми и го викнала дедо ми надвор и дедо ми од што е не е многу коукативен не ја дослушал му рекол добро че ти дадам пари и му затворил врата:pos2: и кога слушна мајками лом го напраи и после свати мајками дека ја сум бил во право и од тогаш све на моја страна е.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Најголема белја што ја имате направено

Во 5-то одделение бевме на роденден кај еден другар во пицерија. Седевме на втор спрат, а ние едно 10-тина деца бевме собрани на кружна маса.

И не знам што ни текна почнавме да се маваме со салфетки. :pos:
Прво едно девојче го маваа и тоа се изнервира ја фрли доле, потоа тоа мене ме мавна и јас да и вратам она се тргна, така што и мојата салфета излета доле, ама мојата паднала на пица која во тој момент била јадена од некого. :pos::pos:

После тој келнерот зема се качи и почна да ми тропа лекции едно 5-10 минути, а на девојчето не му кажа ништо. :nerv: И така сите го слушаат, а јас наведнат како посран. :pos:

После се нервирав цел ден за тоа, ама сега се смеам слатко на случката. :pos:
П.С. Сакам да му кажам sorry на тој кој бил жртва на мојата салфета. :helou:
Човекот трауми од салфетки има. Како си можел!

Ко мал, трчкавме во двор во нашата стара куќа со другарка, сигурно 1-2 одделение. Се гоневме, туркавме, буткавме додека другарката не влета со глава у прозор. Изгребена на врат, и малце посериозно раката. Уште се осеќам лошо за случкава.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Имам многу белји напраено како дете од кој два пати им ја скинав аркадата на 2комшивки на едната со тесла другата ја акнав од асфалт, му ги отепав гулабите на Мунтио за да имаме бели црвчина за на риби, и ги здиплив сите цуцли на сестра ми за да напрам лепак за по врапчина, го растурив нов часовник поклон на татко ми за 10-годишнина да ги извадам зупчаниците и да бидајм највечи шизик у маало за вртење чичино, и ги зедов хулакопките на мајка ми за цедење нафта за троколката од Чифтето,му зедов на еден пијаница од тие две со коњот кога ме прати да му купам цигари и ги потрошив на флипери, ситни кражби на мастики и сладоледи низ продавница и 30 квадрати џам од школија за да си направиме аквариуми по дома другарите итн итн.

Најголема белја мислам дека направија оние средношколките во Велес од хемиско пред некоја година кога пробуваја дали памукот гори во некоја фабрика по пракса па 3 дена не можеја да го угасат пожарот
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Најголема белја што ја имате направено



Човекот трауми од салфетки има. Како си можел!
Еее, ми се можело. :icon_roll
Инаку тоа беше нешто што прво ми падна на памет, имам уште поголеми глупости направено ама за нив во друга прилика. :pos:
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Многу белји имам направено ама една никогаш нема да ја зборавам. Порано имавме едно фичо и додека бевме во викендица тогаш уште беше во изградба требаше да се донесе вода од едно село кое беше 5 км одалечено а ја копиљ 11 години само што научив да возам кола викам ај ке одам со фичото на татко ми некако не му се даваше ама по подолго молење ми го даде. За нагоре фичо ко фичо не мрда ама кога го напунив со вода горе во селото и за надоле зимање залет сечење кривини ко на трка без да размислам дека ке ми налета кола и негде до пола една заебана кривна вртење и фичоно како што си е лесно напред само си продолзи право во една нива и се превртев на страна и трчане до викендица и на татко ми му стана јасно одма и му викам го чукнав фичото и одиме нагоре а ја се серам кога ке го види превртено и стигаме само го гледа и ни збор си тргна надоле викна тројца го свртеа фичото јас мислев ке ме скрси од ќотек. Тоа беше прв и последен пат кога ми дозволи да возам сам после морав да ги крадам колите :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom