Најголема беља што ја имате направено

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ко мал, праев толку многу белји, посебно на комшиите. Луѓето сакаа да ме иселат од зградата. Јебига, бесно дете бев ептен, копиљ.

Најголема белја, еве ќе кажам што му го скршив прозорот на комшијата сред зима.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Имам запалено кола. Не стартувано, запалено. Фрлив чкорче запалено низ прозорец отворен 3-4 сантиметри, и вивна седиштето да гори. Се растрчав, наполнав кофа вода и на 4-5 пати го изгаснав седиштето. Ја наебав јако, пошо испадна колата дека е на професорка од моето школо кај шо учев. И така...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
ние у основно имавме една тетратка во која се запишуваше целата наша “активност“ и неактивност....после сите запишани ствари се препишуваа во дневник и во тефтерите на наставниците......од забелешки и изостаноци до неносење на домашна....еден ден решивме да ја украдеме тетратката и пошто бевме најнездраво одделение, што ќе наумиме тоа ќе направиме...и се најдовме 3-4 души, еден ја замараше наставничката другиот ја собра тетратката и после заедно ја запаливме и ја џитнавме у контињер....
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
eheee nemozam da dopisam :pos2: ozbilno kako pomali mn belji praevme na sinite na voz mu stavavme kamenje vo policija posle za toa,navecer stavavme sveki vo tikvi i gi plasevme lugeto,ke ja zapalevme fabrikata za cigli dojde pozarna,sea vo ponovo vreme na skolo bevme na praksa trebase da vadime neso da prskame tamu nie koga pocnavme so crva megu sebe site bea ziva voda:pos2: akom i tekne neso ke dopisam aaa da i na klasnata vo osnovno praevme test i tie so zavrsuvaa izlagaa nadvor i nie znaevme deka ke iamme 1 i gi izdisivme gumite na kolata ima use mn ama ne mi tekinja pozz
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Најголема беља ?

Се имам помочано во креветот ..
на стари години?

онтопик: пред две години отидов за ох додека моите беа на одмор ај јас требаше да седам дома и да не идам на одмор..ден денес незнаат
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
на стари години?

онтопик: пред две години отидов за ох додека моите беа на одмор ај јас требаше да седам дома и да не идам на одмор..ден денес незнаат
па ако си мал не е беља ..

п.с Ќе кажам..
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ахх не се бројат... Кога имаш луд клас...

Вака сеа ми доаѓа, на час кога имавме купено прдешка која се наседнува, и произведува звуци како да прдиш. Тоа се случуваше на час, и професорката си замина со РЕЧЕНИЦА : дека премногу миризливи гасови имало во училницата. А тоа врска немаше :pos:

Исто, Снешко (од снег да) седеше на час покрај мене...

Ахх многу глупости имаме праено... Не ми текнува сега, ќе се надополнам.
 
B

black angel

Гостин
me iznervira edna komsika pa kaj nea pred vrata isturiv zejtin i se ispotepa uste nema pojma koj bese :smir:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
Си го поплавив станов:uvo::zid::toe:
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
аиииии колку бељи имам направено со другарка ми Драгана! Уф ми недостигаат тие времиња! А најбитен момент беше што без причина (може имаше причина ама не се сеќавам) обележив еден комшија што ме замараше... (обележив=го истепав:pipi:)-ама сето ова беше кога бевме мали :) И сега кога ја видов темава ми текна на една беља која би ја направила ама сеуште не ...:coffee:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не којзнае колкава беља ова.
Се скрши тоа од столот на кое се потпираме и една другарка носеше мандарина и ја имаше ставено под клупа,ние собирање и бејзбол.Фрлање еден мавање у врата кога го погоди едно девојче сум се газел.
Дамката на вратат ушт ја има.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
уфф, колку работи ми текнуваат:pos:
како мала не бев баш мирна и на првиот одмор на море трчав бркајќи ѓаволско топче низ хотелот цел обложен со мермер , иако ми рекоа да не трчам, и завршив со дупната глава.наредниот одмор се давев правејќи се многу способна да пливам:)

со децата од маало праевме мноогу бељи:мававме авотбуси со јајца, преку зима мававме коли и автобуси со заледен снег и не ретко се кршеа шофершајбни, посматравме парови во кола на паркинг и им го уништувавме доживувањетo:pos2:

во основно исто така преку зима мававме со снег и еднаш еден таксист застана и не собраа кај директорката во канцеларија, лекции ни држеа..во 8мо тотално скренавме и се прскавме на час со вода и низ ходници на одмор;на една наставничка и ставивме тегет темпера на кваката и сите мирни си седнавме.кога влезе се чудеше што сме толку мирни за чудо.не ја примети темперната, па си го испофаќа џемперот, панталоните, тефтерот, отвори прозор(како што фаќаше се ние буквално подзинувавме што се уништи со тоа што фати:pos:) и кога зема да го отвори дневникот си ги виде рацете и излета од училна плачејќи.дојдоа класниот, педагогот, директорката..ни држеа лекции ама џабе.
исто така во осмо еден ѕид во кабинетот по англиски ни се виде многу празен и чист, па земавме мрсни боици и цело одделение се испотпишавме..наредниот ден имавме итна родителска и си ја искречивме цела училна:)

во некој нареден пост ќе пишам за бељите во средно:pipi:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
пред 3-4 години близу мене градеа куќа
и јас и братучедиве земавме со камења да удираме по куќата, ги скршивме сите штекери, еден прозор и една соба напонивме со грутки земја
после дознаа дека сме ние ама никој од нас не признаваше така да добро си поминав
а бидејќи во куќата имаше даски, шајки, жици односно се што ни требаше да направиме голема куќа за зајчиња си се послуживме и оставивме многу малце
и незнам зошто ама не продолжија после тоа да ја градат куќата:helou:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
најголема беља шо ја иам напраено ко мала кога ќе ме изнервираше братми и дека имавме врата ама та од стакло беше мислам то основата си беше дрвена ама другото беше стакло и кога ќе ме изнервираше братми јас дека несмеев да го удрам и со ногата во стаклото и така го кршев...:pos2:тоа ми се деси 4 пати...последниот пат во ногата ми се заглавија многу срчи и едвај ми ги истадоја и ден денес иам некоја помала пошо многу ме пецкат кога газам на нешо тврдо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom