Начини за заработка за тинејџер?

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Oliver^^ напиша:
Ej decki koga veke suskate za rabota i jas baram rabota ama po moznost da zeam nakaj 30000den plata a rabotata da mi bidi nisanje vrata
nekoj sovet please?
Јас имам работа за тебе. Ама не смееш да имаш факултет завршено, а и средно не е пожелно. Платата е супер, полесна работа здравје.

Си за?
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
haha luge uste li ne svativte be, nema leb kaj nas ako sakate rabota setnete se po agenciite i najdete rabota nadvor. Dodeka ste zborele na temava ja si najdov rabota kaj egejcive i so vlog od 100e(prevoz i spienje za 3-4 dena) i ekstra 100e for any case!!!:D sakam da kazam mi zdodea od mamo daj pari za iskacanje i ke mi dadese 200-300 i ke piev kafe i po doma. taka da otidov i za eden mesec napraiv prosecna mak plata od 12 000. bez lazenje i ja ne bi veruval da ne otidev. Iskreno imase rabota sekoj den po 8-9 saati ama 8-9 saati rab so 1 sat odmor ne sedenje dremenje i pienje kafe ama zatoa sporedeto go toa so 1 god rab u mk. pa ke vi odgovara!!! mora samo da se naucete na forata save now-spend it later i ke se vratite od 6 do 6 nasmeani. bi mozel da napraam nekoja agencija svoja sto ke vi ziam 50% od prvite tri meseci
sto i ne e taka mng postno nasive agencii lapaat po 80% i pred da otidete vi zimaat ekstra 100e slucanjo ako ne se pokazate inace potpisuvate dog.


mislam vi objasniv dobro pa sea snajdete se golemi ste ova vi e najbolje sto sum se snasol do sea a od sedenje doma kar mng mng nema:D:D:D
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
има бе и кај нас работа посебно во Скопје. Проблемот е информацијата, тоа што имаме слаби информации иначи има многу работни места. Тинејџери можат да работат во невладини како анкетери, на некој проекти во невладини, во кафич,кафана,интернет кафе или крајна алтернатива ако не се стремат многу многу да заработат а имаат познатства можат да се обидат со некој од МЛМ шемите Орифлем, Авон итн. Дури од вчера добив идеа за умрената професија - тапкароши. Имено порано киното и театорот биле толку атрактивни што многу останувале без карти,а тапкарошите ги купувале картите пред време и ги препродавале поскапо вечерта пред киното. Се разбира ова е неможно со денешното кино, ама се денешниот театар верувајте ми можно е, едноставно поради фактот што сум бил неколоку пати 15мин до пола сат пред да почни представата и немало карти.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
келнер шанкер мислам дека најсолидни работи за тинејџери и преку оваа работа можат да се запознаат со луѓе кој што понатаму ке му поможат
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
ehh da imam vreme bi rabotel am nemozam da najdam rabota za so skrateno rabotno vreme.ucam skolo i tesko e da se raboti.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
добар бизнис ? хмм ... треба да имаш добар партнер ( другарче - богато ) :) тој да зима од дома по "некој" денар и да делите 50:50 ... а најпаметно ќее да работеш у некоо интернет кафе , па да си седеш цел ден на интернет и да зимаш money :vozbud:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Можеш да помислиш за лепене на рекламни плакати, за разнасjане на рекламни листовки - обшто взето да правиш СПАМ на хартиjа.

За плакатите пообиколи разни клубове, кина и т.н.
Разбира се, може вече да има фирми, които да се занимават с такива нешта, тогава ги потарси тjах
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
паааа ја имам некој предлог за заработување малце кеш, земи едноставно почни да правиш журки(ама треба да знаеш многу луѓе што ќе пијат и дефинитивно ќе дојдат)
ја така направив ама не земав нешто баш нај нај 1000 ден. од журка, а 3 журки правев, ама кој ти ги дава и тие пари
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
Ej decki koga veke suskate za rabota i jas baram rabota ama po moznost da zeam nakaj 30000den plata a rabotata da mi bidi nisanje vrata
nekoj sovet please?
сакаш работа? можам да те бутнам во трговскиот...ама малце потешка работа е од таа, ама за толкава плата..ако сакаш...да ги носиш куклите на мочање...кажи
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
2
Mozam da najdam rabota za mladi i ubavi tinejdzerki , ali za tinejzderi ne sum siguren
 
Член од
15 мај 2006
Мислења
25
Поени од реакции
19
Jas nudam rabota, ama sezonska. Ova leto vo Pretor na plaza X-otic Beach. Slobodno aplicirajte od sega, moze i online. Ako sakate poveke informacii, napisete mi PP
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Тешко погрешна претпоставка е таа дека по кафичите ќе најдете работа така лесно :(

Они си зимаат од угостителско на обука и тој им работи безпари...

Најисплатливо ви е да играте WoW па да ги продавате ликовите :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Mozam da najdam rabota za mladi i ubavi tinejdzerki , ali za tinejzderi ne sum siguren
Да не треба да те камшикуваат?Кажи има кандидатки и не се само тинејџерки.
Овие теми не се за црн хумор,има чек дис аут или слободни термини на психијатар.

Има повеќе начини,но очигледно има мала желба.Има агенции за презентација на производи,кој работат со дозвола и нема потреба од страв поради психопати.Дневница е од 600 денари(но се движи до 1000 во зависност од клиентот) на ден неколку саати за реклама на нескафе пример,или помош во супер маркет.
Кафичите се одлично место за проживување и прочистување на фиуги,такво искуство е пожелно за снаоѓање во животот.Има и паричка,плус ќе научиш и да крадеш.
Растовар,утовар 500 ден на ден.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Mozam da najdam rabota za mladi i ubavi tinejdzerki , ali za tinejzderi ne sum siguren
:pos2: :pos2:
Kako може некоја да биде тинејѓерка а да не биде млада????
Jas nudam rabota, ama sezonska. Ova leto vo Pretor na plaza X-otic Beach. Slobodno aplicirajte od sega, moze i online. Ako sakate poveke informacii, napisete mi PP
Ова е некоја заебанција, или?
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
pa najdobra zarabotuvacka e








50evra :pusk: najdobro zaraboteni pari
 

Kajgana Shop

На врв Bottom