Начини за заработка за тинејџер?

Член од
5 април 2014
Мислења
2
Поени од реакции
1
Mалолетен сум,како да заработам некој денар плус ?
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.143
Поени од реакции
1.092
Вработи се како шанкер/келнер во некоја дискотека. Ем нема да трошиш пари петок/сабота навечер, ем нешто ќе заработиш.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Mалолетен сум,како да заработам некој денар плус ?
Сигурно си и на школо. Значи за работа ти останува сабота и недела,ама тогаш ноќе скитате а дење спиете.
Кога би ти кажал да купиш нешто и да продаваш на „пред“пазар,треба рано станување,што не ти одговара.
Ама еве една мала идеја:пробај со џамлии,ќе најдеш каде се поефтини на големо и низ маало и другари ќе почнеш.
Кога ќе те поднаучат,сами ќе трчаат по тебе за „роба“. Една голема на пазар е 40 ден. а стандардна 15 ден.
Ти може да бидеш и поефтин. Ама има и од евтините 1-2 денари парче, тие ги тераш х5. Ајде тргај - почни нешто.
Е сега незнам на колку мислиш тоа заработка, јас мислам и 100 денари за почеток на ден е добро.
Имам и други предлози но тие бараат повеќе обавези и време во таа работа, а ова е како занимација и таму си со нив.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Купувај по 5 тепсии од бурекот од тој од Струмица за 25 денари и продавај го на другарите за 40 .
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Праксирај во некој кафич, едно мое другарче така лапна 5000.

Sent from my Казанче using Клозетот.
 
Последно уредено:
Член од
1 февруари 2014
Мислења
218
Поени од реакции
368
Сигурно си и на школо. Значи за работа ти останува сабота и недела,ама тогаш ноќе скитате а дење спиете.
Кога би ти кажал да купиш нешто и да продаваш на „пред“пазар,треба рано станување,што не ти одговара.
Ама еве една мала идеја:пробај со џамлии,ќе најдеш каде се поефтини на големо и низ маало и другари ќе почнеш.
Кога ќе те поднаучат,сами ќе трчаат по тебе за „роба“. Една голема на пазар е 40 ден. а стандардна 15 ден.
Ти може да бидеш и поефтин. Ама има и од евтините 1-2 денари парче, тие ги тераш х5. Ајде тргај - почни нешто.
Е сега незнам на колку мислиш тоа заработка, јас мислам и 100 денари за почеток на ден е добро.
Имам и други предлози но тие бараат повеќе обавези и време во таа работа, а ова е како занимација и таму си со нив.
Помина тоа време кога џамлиите беа у мода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom