Насилство и повредени на протестот во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Македонија пред граѓанска војна.
Така ми мириса.
Враќање нема назад.
Поделбата меѓу оние 25% и 13% ќе не отера во неповрат.
 
N

n/a

Гостин
Да да, А можеби поради слепилото, што не гледате дека е тоа целта.
A бе некој не гледа.
И шо е тоа важно кој уствари,да те прашам?
Ништо битно не менуе.

Тоа ти е исто ко да се прашуеш со невестата од кога е јасно дека сте стигнале до развод кој е крив.
Ефектот... после цело тафтабичење остануе ист.
Развод... ме разбираш. :wink:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.629
Поени од реакции
26.138
Ти нормален ли си што тоа и каде го пишуваш?
Има модератор тука?
Уште не си отишол ????
Па добро бе до кога ќе ве учат, а ништо да не научите. Немора скроз мозокот на пасење, можеш да го користиш, на пример да ти текне да тркнеш до штаб кога не ти е јасно нешто.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А ти одлучи се, или го подржуваш Хитлер или Мојсеј 2, нема друга алтернатива во случајот :)

Или има, новата интернационала ???
И обајцата потекнуваат од иста “интернационала“,ја нарекуваат уште и ЦИОНИСТИ,нешто што кај нас го познаваме како соросоиди во последно време.Вакви и слични акции се составен дел во динамиката на планот па им преостана уште да можат да предизвикаат поларизација помеѓу Македонските Христијани.Тестот беше успешно завршен,терминот идеално испланиран,а реакциите итоа (од мравка СЛОН) допрва ќе следат од планерите на Мојсеј-2 планот.
П.С.:Инако не сум ги поддржувал ни еден,иако останав помалку беспомошен во таа борба против споменатите од тебе,гледајќи како алтернатива скоро и да нема.:toe:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Уште не си отишол ????
Па добро бе до кога ќе ве учат, а ништо да не научите. Немора скроз мозокот на пасење, можеш да го користиш, на пример да ти текне да тркнеш до штаб кога не ти е јасно нешто.
ж

Пошто навалуваш..
Јас немам никаква партиска книшка.. тоа можеме да го провериме без проблем..
Само не сум сигурен дека и кај тебе е истото ..
И не ми кажувај ја да си идам,на татко ти да не е форумот?? Или ова е надополненине на темата.. неможе секој да коментира она што сака ?
Ако имаш нешто да ми кажеш за баскет има друга тема,повели таму и ке ти одговорам..
Нема потреба да се палиш толку,ја знаев дека ти си сељак ,ама на ваков начин на кој што се обракаш ,сега и сите други го дознаа тоа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.629
Поени од реакции
26.138
A бе некој не гледа.
И шо е тоа важно кој уствари,да те прашам?
Ништо битно не менуе.

Тоа ти е исто ко да се прашуеш со невестата од кога е јасно дека сте стигнале до развод кој е крив.
Ефектот... после цело тафтабичење остануе ист.
Развод... ме разбираш. :wink:
Абе ти си се предал, а уште не си се испилил. Невестата е невеста, ама кога си венчан за Македонија, развод знаеш што е ??? Кини пасошот, заборави Македонски и да те нема.

Нема кривци меѓу тие што се мразат, тие и незнаат зошто се мразат, така некој им рекол. Не е крив тој што го убил Ѓорче оти незнаел кого убива. Мамата мамина ќе му се расплаче на секој оној кој го дели народов, ВЕРУВАЈ. И не викам јас дека Серпико е крив за тоа или овој нетсфанов кој не знае кога играа у финале у кој умре у седмиот напревар и разно разни изманипулирани бараби. Пошто знам како е и јас сум бил таква бараба.

И да знаеш, кривците не се бараат за да јас си ја исполнам мојата суета, туку затоа да се осигурам дека моите деца ќе живеат во една поинаква Македонија. Па ако треба ред по ред сите да се обесат на тој плоштад.

ж

Пошто навалуваш..
Јас немам никаква партиска книшка.. тоа можеме да го провериме без проблем..
Само не сум сигурен дека и кај тебе е истото ..
И не ми кажувај ја да си идам,на татко ти да не е форумот?? Или ова е надополненине на темата.. неможе секој да коментира она што сака ?
Ако имаш нешто да ми кажеш за баскет има друга тема,повели таму и ке ти одговорам..
Нема потреба да се палиш толку,ја знаев дека ти си сељак ,ама на ваков начин на кој што се обракаш ,сега и сите други го дознаа тоа.
Добро бе не се пали ко млад мајмун. Не мора ти да ми кажеш дека сум сељак за да знам што сум. Сељак сум и тоа тежок и се гордеам со тоа.

И обајцата потекнуваат од иста “интернационала“,ја нарекуваат уште и ЦИОНИСТИ,нешто што кај нас го познаваме како соросоиди во последно време.Вакви и слични акции се составен дел во динамиката на планот па им преостана уште да можат да предизвикаат поларизација помеѓу Македонските Христијани.Тестот беше успешно завршен,терминот идеално испланиран,а реакциите итоа (од мравка СЛОН) допрва ќе следат од планерите на Мојсеј-2 планот.
П.С.:Инако не сум ги поддржувал ни еден,иако останав помалку беспомошен во таа борба против споменатите од тебе,гледајќи како алтернатива скоро и да нема.:toe:
Непоправлив си нема што :)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Македонија пред граѓанска војна.
Така ми мириса.
Враќање нема назад.
Поделбата меѓу оние 25% и 13% ќе не отера во неповрат.

Хехе.. некој се сомневал во желбите на Бранко.. ма не.. полека се' си доаѓа на место.
Ќе видиме ситуација на “Не е фашизам доколку го спроведуваме НИЕ“ , така е тоа.. двојни стандарди, битно на власт да си.


Иначе иначе.. си читкарам по блогерајов и го гледам Бранко.. ама оној убавиот - Героски:

Бранко Героски said :
11:08 PM

Протест и акција, сега! Кој мисли дека ќе куртули, дека нема да му дојде редот за тепање и понижување, горко се лаже. Кој мисли дека треба да се бунтуваме после, а не сега (после избори?), е наивен - а зошто не почекаа да тепаат после избори, туку мораа сега?!
Свестете се, луѓе, работата е многу, многу сериозна!Ова нема да запре. Затоа, сега не е време за мудрување, туку за јавна демонстрација на нашата непомирливост со ова насилство кое се заканува од оваа земја да направи фашистичка зандана. http://jasnesumjas.blogspot.com/2009/03/blog-post_28.html


И така... јасно е дека Геро и Милчин се двајца, па имаат потреба од Топовско Месо на кое ќе ги оправдаат инвестираните пари во нив.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Види кој потикнува на контра протест..
Меѓу оние кои поттикнуваа на контра протест е и Јанко-јади бурек.
Еве што напишал на неговиот блог:
Подршка за изградба на црквата на плоштад!

Утре во 12 часот, на плоштад во Скопје, најверојатно, збирштина од геј и атеисти ќе се обидат да шират гадости под закрила за грижа на архитектурата на градот, а против изградба на црква. По тој повод, јас утре со моето семејство излегувам во контра протест, еден час порано, во 11 часот, и со тоа да ја дадам мојата подршка за изградба на црква на плоштадот!


http://www.jadiburek.blog.com.mk/
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
И да знаеш, кривците не се бараат за да јас си ја исполнам мојата суета, туку затоа да се осигурам дека моите деца ќе живеат во една поинаква Македонија. Па ако треба ред по ред сите да се обесат на тој плоштад.
Мислиш дека твоите деца подобро ќе живеат во држава во која некој ќе им го спори правото на сопствено мислење ?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.629
Поени од реакции
26.138
Мислиш дека твоите деца подобро ќе живеат во држава во која некој ќе им го спори правото на сопствено мислење ?
Кој тука збори за право на мислење??? Нека си мислат што сакаат, и нека му ја мислат исто така. :)

Туку гледам си излезен веќе од контектстот на мојот патриотски говор, така да, ај молим те, најди некој друг за драпање, остај ме мене раат.

Ебате иднина изградена врз трупла на плоштад.
Таква иднина јас не посакувам.
Ни јас, ама после 18 години гледам дека е неминовна.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Ни јас, ама после 18 години гледам дека е неминовна.
Ако дојде до тоа да се бесиме на плоштад, Македонија нема иднина.
Ќе не решат за 5 минути у тој случај..
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Туку гледам си излезен веќе од контектстот на мојот патриотски говор
А поентата од контекстот на твојот патриотски говор е...?
така да, ај молим те, најди некој друг за драпање, остај ме мене раат.
Епа извини, во заблуда сум бил кога мислев дека ќе можеш да ни објасниш некоја поента од твоите говори :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.629
Поени од реакции
26.138
Ако дојде до тоа да се бесиме на плоштад, Македонија нема иднина.
Ќе не решат за 5 минути у тој случај..
Кој ти рече да се бесиме ???? Кај читаш ти да се бесиме ????
Не да се бесиме, туку го обесиме тие што ни го бутнаа црвот на раздорот, па се си играат курот со нас и гледаат што гнасотии пишуваме еден на друг и ги тријат рацете, дека од тоа живеат. Слепци!
 
N

n/a

Гостин
Ни јас, ама после 18 години гледам дека е неминовна.
Па прави си ја бе џонтра...
ама у твојата држава!

Со кинтите што ги м`снавте од Македонија купете си некое острово у Тихи Океан и таму правете си диктаторско-педерски режим и обвинуејте ги другите дека ви се криви.
Башка... крадете од вашите државни резерви,не и од тие што се и мои.

А Македонија...
Македонија никогаш не била ниту пак може да биде дом на фашисти и на диктатори.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom