Насилство и повредени на протестот во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
e Serpiko vreme e za nova partija ....samo taka mozeme da gi trgneme site unazaduvaci na Makedonija .....ako ne, Stranstvo :)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Можеби има пријатели со енциклопедиски способности Пио бе :)

Генералниот проблем е
што
ретко кој
од контрапротестантските интернет поддржувачи
го осуди
НАСИЛСТВОТО.

Без оглед кој за што протестирал.
За нив е нормално тоа што сте јаделе ќотек денес, ко не ви иде паметот ете тие се тука да покажат.
Знаеш, кај нас секое насилство не е насилство. Се дели на насилство и на оправдано насилство зошто партијата така има кажано.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
ete toa e makedonska vlada

toa e tipicno komunisticki

ne e bitno dali e dobro,dali nesto treba dali netreba,bitno e da se dade do znaenje koj so sto vladee.

ova se samo primeri so koi treba da se dade do znaenje na sekoj makedonec sto go ceka dokolku mu padne na pamet da se pobuni za nesto

ako vladatelot zamisli nesto ,toa mora i da go napravi,iako mozebi po izvesen period ke svati deka netrebalo da go napravi toa
.za da bide pojasno ke kazam vaka so primer:

grujo vika ke gradi crkva

site vikaat deka ima crkvi vo neposredna blizina

grujo vika ne e bitno ke gradam crkva

site vikaat razmislete ili prasajte preku referendum dali sakaat graganite

grujo vika ke pravam crkva i toa sv. nikola


ako narodot se pobuni ,grujo ke go istepa,kaj nego e policijata
zaklucok-ako grujo se otkaze od gradbata ,ke isprati signal deka ne e tolku jak i deka uspeale da go razubedat demek da go pobedat

a vaka toj tvrdoglavo ke si go tepa narodot,koj nizasto na svetot nema da mu se nalutat ,i ke si go glasaat kako dosega taka i od sega,a so samoto toa sto ne popusta site poltroni okolu nego ke go falat kolku e SILEN I ISTRAEN vo svoite odluki
pa vprocem on saka samo toa SITE DA GO FALAT KOLKU E SILEN I ODLUCEN(normalno so pomos na policijata,sto nie so parite sto gi uplakame na ime danok vo budzetot,GI PLAKAME)



doprva doaga vremeto na protesti za se i sesto so ke se slucuva vo drzavata ,i doprva KE NE TEPAAT,ama sega veke kasno e trebase da mislite pred izborite
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
SMRT ZA ATEISTITE I KOMUNJARITE,DA ZIVEE PRAVOSLAVNA MAKEDONIJA



-NEMA MESTO ZA VAS KUCINJA ATEISTICKI SITE KE GORITE-

-AKO USTE EDNAS SDS NAPRAVI PROTEST OD VAKOV TIP SITE KE GI LINCUVAME,SAMO NEZNAM DALI MISLAT DEKA NARODOT E SLEP KOGA UBAVO GI VIDOVME VLADE MILCIN I KERKATA NA GUNER ISMAIL.PRESTANETE VEKE EDNAS SO TIE ANTIMAKEDONISTICKI STAVOVI KUCINJA BEDNI KOMUNJARSKI,VIE STE NEVOSPITANA STOKA,UDARAJKI PROTIV GOSPOD BOG UDIRATE PROTIV MAKEDONIJA I PROTIV SITE PRAVOSLAVNI PA TAKA MISLETE MU JA ZA PONATAMU DA NE VE SNEMA OD OVDESNIOT SVET.



-RADIKALNA OBNOVA JA CEKA MAKEDONIJA-
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
SMRT ZA ATEISTITE I KOMUNJARITE,DA ZIVEE PRAVOSLAVNA MAKEDONIJA



-NEMA MESTO ZA VAS KUCINJA ATEISTICKI SITE KE GORITE-

-AKO USTE EDNAS SDS NAPRAVI PROTEST OD VAKOV TIP SITE KE GI LINCUVAME,SAMO NEZNAM DALI MISLAT DEKA NARODOT E SLEP KOGA UBAVO GI VIDOVME VLADE MILCIN I KERKATA NA GUNER ISMAIL.PRESTANETE VEKE EDNAS SO TIE ANTIMAKEDONISTICKI STAVOVI KUCINJA BEDNI KOMUNJARSKI,VIE STE NEVOSPITANA STOKA,UDARAJKI PROTIV GOSPOD BOG UDIRATE PROTIV MAKEDONIJA I PROTIV SITE PRAVOSLAVNI PA TAKA MISLETE MU JA ZA PONATAMU DA NE VE SNEMA OD OVDESNIOT SVET.



-RADIKALNA OBNOVA JA CEKA MAKEDONIJA-
Makedonija e sekularna drzava :helou:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Пу да ви ебам сељачаната.Тешка сељачана.И сеа ги тепале и што постигнале.Да не ќе го променат мислењето.Па што ќе ни е црква сред плоштад.Ко малце цркви да има во околинава.Па 1000000 други опции има.И што сеа ако нејќат црква не се верници нешто.Само овие се докажаа дека се сељаци.Па и женски тепале дури.

Се се спремиле и се им уништиле.Па мислам ако они не знаат кај треба да има кој ќе знае.Ќе ми доаѓа некој од село и ќе ми се праи паметен.Нејќеш црква не си верник демек.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Kirca ti bese li tamu?
Garant ne si bil,a ako bese tamu i u slucaj da si radikalen vernik kako mene nemase da te interesira dali udaras masko,zensko,staro,mlado taka da kuti.
Sakam vo MAKEDONIJA da se izgradi najgolemata pravoslavna crkva pa na komunjarive da im bode KRSTOT vo oci a ne petokraki uste da gledame.

DALI NE NAUCIVTE DEKA PETOKRAKATA E SIMBOL NA GJAVOLOT
ZAPOZNAJTE SE SO SIMBOLIKATA NA ZNAMETO NA SDS I SE KE VI STANE JASNO.KE VE LINCHUVAME SITE DO EDEN ATEIST.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
SMRT ZA ATEISTITE I KOMUNJARITE,DA ZIVEE PRAVOSLAVNA MAKEDONIJA



-NEMA MESTO ZA VAS KUCINJA ATEISTICKI SITE KE GORITE-

-AKO USTE EDNAS SDS NAPRAVI PROTEST OD VAKOV TIP SITE KE GI LINCUVAME,SAMO NEZNAM DALI MISLAT DEKA NARODOT E SLEP KOGA UBAVO GI VIDOVME VLADE MILCIN I KERKATA NA GUNER ISMAIL.PRESTANETE VEKE EDNAS SO TIE ANTIMAKEDONISTICKI STAVOVI KUCINJA BEDNI KOMUNJARSKI,VIE STE NEVOSPITANA STOKA,UDARAJKI PROTIV GOSPOD BOG UDIRATE PROTIV MAKEDONIJA I PROTIV SITE PRAVOSLAVNI PA TAKA MISLETE MU JA ZA PONATAMU DA NE VE SNEMA OD OVDESNIOT SVET.



-RADIKALNA OBNOVA JA CEKA MAKEDONIJA-
Важи. И ти, добар? И зошто не?
Како толку голем верник, би требало да знаеш дека не ти е потребна институција за да егзистираш како таков. Да го тргнеме тоа на страна, никој не е против изградба на црквата, ниту против Бога, како што си навел во твојот доста ,,зрел" и популистички пост, туку црквата е на несоодветна локација. И има некој покомпетентен од тебе, за тоа да се побуни, некој кој учел школо за тоа!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не бев а знаев дека ќе има протести ама не очекував вака да заврши.Абе и јас сум да се изгради најголе што може ама па другар баш сред плоштад ли.Мислам има уште илјада места во Скопје.Ипак како што реков тоа место може да се искористи многу подобро ама ај ипак тоа е мое мислење.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Kirca ti bese li tamu?
Garant ne si bil,a ako bese tamu i u slucaj da si radikalen vernik kako mene nemase da te interesira dali udaras masko,zensko,staro,mlado taka da kuti.
Sakam vo MAKEDONIJA da se izgradi najgolemata pravoslavna crkva pa na komunjarive da im bode KRSTOT vo oci a ne petokraki uste da gledame.

DALI NE NAUCIVTE DEKA PETOKRAKATA E SIMBOL NA GJAVOLOT
ZAPOZNAJTE SE SO SIMBOLIKATA NA ZNAMETO NA SDS I SE KE VI STANE JASNO.KE VE LINCHUVAME SITE DO EDEN ATEIST.
Херој,
ти протестираше пошо јас како протестант не сум сакал да се градат цркви?

Знаеш ли барем кој го правеше протестот, кои беа ставовите - или немаше толку информации пред да делуваш? :)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Во близина на плоштад се наога црквата св.Богородица (таа покровител што беше Трифун Костовски).До неа ке се градела уште една која истот така била срушена со земјотресот.Преку Камени мост е одма црквата Св.Димитрија.Во близина на плштадот се наога и соборниот храм Св.Климент Охродски.И се прашувам дали е зорт и дали дошло јајцето до газот да се гради црква на плоштад.Во време на економска криза и огормна сиромаштиоја во земјата да се гради црква.Па освен во Ватикан, незнам каде на друго место на некој плоштад, на сред плоштад има црква.И онака не може да се пофалиме многу многу со голем и простран плоштад, сега уште црква фали, и ке биде ко јаготка на шлагот.
А ако веќе сакаат да го шират христијанството а воедно и да го зацврстат ,градењето храмови не придонесува за тоа.Ко за почеток тие што се за градење на црква на плоштад нека ја прочитаат Библијата и ако ништо друго нека ја научат Оче Наш, дека 95 % од нив не ја знаат.
 
S

smart ass

Гостин
Груевски се шеташе во луна парк денес... Сум против градењето на било каков објект на дадената локација а уште помалку верски. Малку цркви ли имаме, уште една ни фали. А инаку, за овие што се тепаа, мислам дека се животињи кои не можат да се разберат на нормален начин и да ја изразат својата протестна иницијатива на мирен нормален и демократски начин. Зошто мислите дека ако се млатите, нешто ќе се промени?:tapp:
Секоја почит према тебе..... да и јас сум против градење ...
Авторот темата ја нарекол; Груевски почна да тепа студенти што сметам дека не е во во ред......бидејки тоа што се случи денес на плоштад е спротиставување на две страни грагани против грагани без разлика на која вера и припагаат..... дали се исполитизирани или не ......јас тоа не го знам.....ниту пак авторот на темата го видел премиерот да тепа студенти ,ниту МВР да тепа студенти така да мојот предходен пост кој си го реплицирала се однесува на тоа :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom