Насилство и повредени на протестот во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Protestot go pravea VLADE MILCIN I GJUNER ISMAIL ...dolgogodisni drugarcinja,a protestot bil bozem oti mestoto ne bilo soodvetno za crkva ,a zosto sega protestiraat za crkvata a ne koga bese doneseno resenie,sega znaat oti ima izbori i ajde sega nie ke protestirame moze ke zememe nekoj glas,po avtomatizam tie go gazat dostoinstvoto na crkvata bidejki PARTISKITE INTERESI GI STAVAAT NAD BOZJATA KUKJA.

SEGA DALI SUM JASEN.

I POVTORUVAM USTE EDNAS AKO NAPRAVAT USTE EDNA VAKVA GLUPOST OTIDOA NA GILOTINJA pozz
 
K

KomitaMKD

Гостин
Kirca ti bese li tamu?
Garant ne si bil,a ako bese tamu i u slucaj da si radikalen vernik kako mene nemase da te interesira dali udaras masko,zensko,staro,mlado taka da kuti.
Sakam vo MAKEDONIJA da se izgradi najgolemata pravoslavna crkva pa na komunjarive da im bode KRSTOT vo oci a ne petokraki uste da gledame.

DALI NE NAUCIVTE DEKA PETOKRAKATA E SIMBOL NA GJAVOLOT
ZAPOZNAJTE SE SO SIMBOLIKATA NA ZNAMETO NA SDS I SE KE VI STANE JASNO.KE VE LINCHUVAME SITE DO EDEN ATEIST.
нцнцнцнцн Страшна работа.Радикален верник треба да земе Библија во раци и да чита малку што значи да си прав верник христијанин, а не само зошто ти кажале дека си христијанин и си станал радикал.И јас сакам да се изгради најголема православна црква во Македонија ама не со насилства и др. глупости.И уште нешто:Кој фактор си ти да дозволуваш протести или не?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Protestot go pravea VLADE MILCIN I GJUNER ISMAIL ...dolgogodisni drugarcinja,a protestot bil bozem oti mestoto ne bilo soodvetno za crkva ,a zosto sega protestiraat za crkvata a ne koga bese doneseno resenie,sega znaat oti ima izbori i ajde sega nie ke protestirame moze ke zememe nekoj glas,po avtomatizam tie go gazat dostoinstvoto na crkvata bidejki PARTISKITE INTERESI GI STAVAAT NAD BOZJATA KUKJA.

SEGA DALI SUM JASEN.

I POVTORUVAM USTE EDNAS AKO NAPRAVAT USTE EDNA VAKVA GLUPOST OTIDOA NA GILOTINJA pozz
Знаеш дека ако МВР побара ИП адреса од тебе пошо се закануваш со линч, дека ќе мора да им ја дадам? :)

А викаш, Милчин и Ѓунер правеле протест.
Интересно.

Знаеш каде живеат бе ваљда, оди на нечистокрвните дај им шо заслужуваат!
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Знаеш дека ако МВР побара ИП адреса од тебе пошо се закануваш со линч, дека ќе мора да им ја дадам? :)

А викаш, Милчин и Ѓунер правеле протест.
Интересно.

Знаеш каде живеат бе ваљда, оди на нечистокрвните дај им шо заслужуваат!
ne trebashe vo predizboren period jebiga
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
ne trebashe vo predizboren period jebiga
Добро, дали сфаќаш колку е ретардиран муабетов? Не те вреѓам тебе, него муабетот.

ОПРАВДУВАЊЕ ЗА ТЕПАЊЕ НА ПАЦИФИСТИЧКИ НАСТРОЕНИ ДЕЦА И СТАРИ Е ПРЕДИЗБОРНИОТ ПЕРИОД!

Вакви муабети се мотив за азил.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ne se plasam od MVR.Ako sakas da ti gi dadam maticniot broj ,ulica na ziveenje,kaj studiram,sto rabotam,i ke ti kazam kaj kolku saat da im kazes da dojdat da me zemat,ke bidam doma:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
I uste nesto ova e demokratska drzava taka da mozam da kazam so sakam.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
211
Поени од реакции
12
28.03.2009 12:58 Насилство со повредени го одбележа денешниот протест во Скопје против изградбата на црквата плоштадот Македонија, на кој се појавила и поголема група контрапротестанти.
Граѓаните можат да изразат револт со мирен протест кој е најавен во МВР, без разлика како и кој ги организирал МВР е должна со закон тие граѓани да ги заштити и да не дозволи друг протест особено не на граѓани со спротивно мислење.

За ова министерката Јанкуловска треба да даде оставка.

-RADIKALNA OBNOVA JA CEKA MAKEDONIJA-
ЌЕ СТАНЕМЕ ПАЛЕСТИНА ??? УРААААААА !!!! Тоа е преродбата можеби ???

Се поизвесно е дека Груевски е на чекор на автократија и целосна контрола на граѓаните кои МОРА да мислат како него. Единствено не ми е јасно зошто Ахмети е сеуште во неговата влада особено по дебаклот на локалните избори. Крајно време е ДУИ да ја напушти оваа влада а Груевски нека си ја тера својата влада се додека не го напуштат и другите коалициони партии наречени 18 џуџиња мислам. Изгледа дека по се, не е креација на СДСМ проектот парламентарни избори по 6 месеци, повеќе ми се чини дека владата со своите постапки го прави тој проект неизбежен.
Значи народе можеме да очекуваме во идниот период диктатура,широка влада,предвремени парламентарни избори или недај боже...
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
“христијаниве“ ги тепаат “антихристите“
луѓе бе 21 век е
на што личи ова?
па со “христијаните“рамо до рамо и поповите...со икони во раце и крдтови
во името на Бога ли ќе водиме крстоносни војни во 21 век???
па ако им треба црква ете им ја Соборна на 10 чекори,нека се молат таму
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
ОВА НЕ БИЛО А ДАЛИ ПАК КЕ БИДЕ ........СРАМОТА ЗА УМС И НЕЈЗИНОТО РАКОВОДСТВО
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Каква е таа редарска служба што сте ја немале и ќе добиете прекршочна пријава? И тоа со нагласување дека само вие ќе ја добиете зошто ХРИСТИЈАНИТЕ спонтано се собрале.


:nesvest:
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Добро, дали сфаќаш колку е ретардиран муабетов? Не те вреѓам тебе, него муабетот.

ОПРАВДУВАЊЕ ЗА ТЕПАЊЕ НА ПАЦИФИСТИЧКИ НАСТРОЕНИ ДЕЦА И СТАРИ Е ПРЕДИЗБОРНИОТ ПЕРИОД!

Вакви муабети се мотив за азил.
SEGA TOA E. PARTISKA KNISHKA SMALUVA KOEFICIENT NA INTELEGENCIJA. :eek:)

Mene se ova mi zalici na bandite na new york. :eek:) Nekoj pushti muva toest di kaprio zakaci zajak na krugce na ploshtad i se ponatamu shto se desi beshe neizbezno.
 
P

Princ

Гостин
Значи народе можеме да очекуваме во идниот период диктатура,широка влада,предвремени парламентарни избори или недај боже...
Враќање на ДПБНЕ на 5-10 пратеници во парламент? И зошто велиш недај боже? Се плашиш да не бидеш ословен како педер или наркоман ако не користиш "бог" во твоите постови?
Прва работа што може ДПБНЕ да ја направи во остварување на нивната цел на фашизам е да ги укинат изборите. А бидејќи тие не се укинати (сеуште), сосема реално очекувам нивно губење на власта и победа на Фрчко за 1 недела. Само бидејќи ова зло е многу поголемо од она што Фрчко може да ни го нанесе.
Луѓето сакаат економска плелодба плед се, а не духовна. Таа може да биде клајна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom