Насилства во Македонија

Член од
4 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
17
ситуацијата: застанати 2 коли пред железничка, двајца галамат на албански, зачкрипува мерцедес црн, излегува низок албанец постар со кече на глава и по него уште 3-4 коли и на брзина си префрлуваат некои "куферчиња"/"пакетчиња"!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Бог да го прости.

Ние, изгубените генерации ќе бидеме запаметени во историјата како најголема грешка која се појавила во историјата на оваа земја. Ние продадени газови и пички во душа со црни букви треба да не обележат како најлошото нешто што се појавило на овие простори. Од генерациите 1970та до генерациите 2001. Ние самите ова си го направивме. Дозволивме да не поделат и распарчат внатрешно, потоа со свиткана кичма не тепаат и убиваат како последно говедо, а системот и институциите маваат по нас. Гратис ти солат памет за смиреност, соживот и светла иднина едни вошкари, квази либерали и неразбрани дејци. Ако ни е. Нема да плукам по Албанците овој пат.

Она што боли е големата слика од сите овие настани. Додека врие крвта, ништо не се приметува. Потоа се е јасно само да погледне човек. Идеме со брзи чекори кон федерализација, сакате тоа да си го признаете или не ве стига реалноста. Едноставно што и да направиш веќе е џабе. Не протести, собрание да запалиш се е џабе. Власта е во нивни раце. Играме шота шота со ситни чекори. Нема назад. Вртоглаво идеме кон тоа. Дека ќе биде полошо и тоа знаете дека ќе биде. Не само Ангел, не само децата од Смилковско, уште сто деца ќе ни убијат. Нема назад, нема закон, има власт која сопствениот народ го третира како малцинство. Законите знаете дека важат само за нас. Даноците и казните важат само за нас. Ние сме еден вид магариња во овој период. Не утепаа начисто и духовно и психички. Едноставно дојде време секој за себе, гледајте си ја фамилијата, децата чувајте си ги они уште незнаат дека денес тепачка не постои, директива те колат.

Немој да се лажете со вакви гласни повици, стотици неуспешни протести, стотици угушени акции, тотален медиумски мрак. Оној што ве поддржува тој ви ги го копа гробот, зад секој војвода двајца кодоши. 500 000 народ рече амин, стотици на темава го поддржаа она што се дешава. Мислите у Дизниленд живеете продадени газови ја несум од тука рејсот го чекам. Признајте си пред себе си не мора јавно, со која фаца се гледате у огледало па уште лаете на темава? Јасно е нели. Јас знам дека нема опозиција, дека нема за кого да гласаш,, али вие вие кои ми изигравате ванаби патриоти и душогрижници, вие сте ракот во оваа држава. Вие сте ми криви за се. Крв да ви ебам посрана! И не ми изигравајте паднати од марс незнам што се дешава, што ни се случува, медиуми немало, полицијата нас не тепала, дете ни убиле, леле што ни прават, закониве за нас важат за овој не важат, јас ова ќе направам, јас она ќе направам...Идете убијте се.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Што овде не ми се допаѓа, гледам на повеќе медиуми јавуват како не било меѓунационален инцидентот,туку криминал
Да, ама овој Н......шкљ,точно знаел дека е точакот МК,точно знаел дека и дворот е МК,и куќата МК и во кого го збрцува ножот,во МК,
што не одел да краде точаци во оние села од преку мост па до Тетово со по неколку ракети,тазе направени овие години, или пак во оние во Липковскиот крај, или оние кај Драчево исто и тие со тазе ракети.
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
3
Па не е светец ама те Социјалдемократите биле тие што протестирале и кршеле. Нормално нивните партиски пиунчиња не смеат да одат против полицијата ќе ги караат од штаб. И нашите се поделија готово.
Македонија објаснета со 2 поговорки/изреки:

1. „За народ треба само леб и циркус“ (а кај нас проаѓа и без леб)
2. „Раздели па владеј“
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.912
Поени од реакции
11.527
Курир уште да пишат дека СДСМ намерно го убиле детето...па арам да ви е, во уста да ве е*ам сите од Курир, бел ден да не видите. Се извинувам за пцуење, морав!
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Полициски пиуни...тоа се нашите "тајни служби"...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Курир уште да пишат дека СДСМ намерно го убиле детето...па арам да ви е, во уста да ве е*ам сите од Курир, бел ден да не видите. Се извинувам за пцуење, морав!
па нормално најголемите глупости, стоела партија зад протестите ццц..зар треба некој да стои зад овие протести? газолизачи се нашиве портали.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Кутрите ес де ес не знаат кај тераат последниве години и они стасале навивачки групи да раководат...
Новинарството достигна ново дно!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Дозволуваме да не тепа полиција. Оние што јадат леб од данокот што го плаќам јас. Што треба да се случи за да им текне на луѓево дека постои полициска бруталност и треба да се излезе на протест против истата?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.555
Еве го и бурекот почнува , само да фатам линија има се да му изредам.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Дап. Многу работи се сменети но менталитетот на луѓето што се кренаа на протест ме потсети на прилепскиот. Јас бев мал но добро памтам каква беше атмосферата, како беа демолирани сите можни албански дуќани, беа влечени луѓе буквално од дома и на клоци бркани вон градот или полошо, бомба насред џамија им фрлија, се живо диво демолираа што е поврзано со албанци.
Брат у Скопје ,кафе се пие у плеј,селфиња се прават и се искача во станица навечер. Немаме време ние за палење и борба.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.912
Поени од реакции
11.527
Дозволуваме да не тепа полиција. Оние што јадат леб од данокот што го плаќам јас. Што треба да се случи за да им текне на луѓево дека постои полициска бруталност и треба да се излезе на протест против истата?
Имаше еден обид, по убиството на Мартин Нешковски. Протест без партија во позадина, и резултатот беше неколку стотина и тоа е се. Имаше 1 или 2 помасовни протести и толку.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Немој да се лажете со вакви гласни повици, стотици неуспешни протести, стотици угушени акции, тотален медиумски мрак. Оној што ве поддржува тој ви ги го копа гробот, зад секој војвода двајца кодоши. 500 000 народ рече амин, стотици на темава го поддржаа она што се дешава. Мислите у Дизниленд живеете продадени газови ја несум од тука рејсот го чекам. Признајте си пред себе си не мора јавно, со која фаца се гледате у огледало па уште лаете на темава? Јасно е нели. Јас знам дека нема опозиција, дека нема за кого да гласаш,, али вие вие кои ми изигравате ванаби патриоти и душогрижници, вие сте ракот во оваа држава. Вие сте ми криви за се. Крв да ви ебам посрана! И не ми изигравајте паднати од марс незнам што се дешава, што ни се случува, медиуми немало, полицијата нас не тепала, дете ни убиле, леле што ни прават, закониве за нас важат за овој не важат, јас ова ќе направам, јас она ќе направам...Идете убијте се.
Да не е трагично смешно би било да се испомочаш од смеење,човек и да не е луд ќе полуди со ваква стока од народ ама и каурско и арнаутско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom