Насилства во Македонија

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.942
Западен.

Ги имаме западните плати и стандард , па сега на ред се и законите. Таму за полнолетство се смета од 21 година.

Иначе бурекот не ме пушта да зборам во емисијата. Два пати фатив врска , 2 пати ме исклучија од режија , ми го знаат бројот веќе. Штета немам друг број при рака. СВИЊА ДЕБЕЛА !
Тури ми стап него,него закони велиш ок.Онда нека дозволат поседување и користење оружје при самодбрана,значи ако некој ми влезе дома да имам право да го упукам ко глинен голуб.Ама и овде селективни закони,што не одговара тоа не може,а ако им чини на гзето ок е.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
Боцевски и Јанко праат муабет за како опозицијата ги подгревала настаните :pos:
Му цвика против албанчињава нешто да речат.
Ако, ако така ни треба...
хе хе како имате желудник Јанко да го гледате
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Што си видел?
на бит пазар се качија три наши девојки а со нив се качија и тројца љочкари , овие девојкиве седнаа напоред а шиптариштава позади и некаде пред веро едниот од нив дојде кај нив и на едната и седна во скут оваа го прегрна и се смееа цело време знаеш онака курвински ...едно време ми идеше да станам да им искубам косите на гускиве ороспииски , незнаете колку се осекав пониѓжен пропаднав у земја едноставно овој народ е осуден на пропаст
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Прочитав еден екстремен ултра-националистички став пред некоја страница од еден член кој на аватар имаше симбол white pride !!!
Абе луѓе треба да постои овдека силна правна држава која ќе биде еднаква за секого т.е. секој според своите дела да си одговара и треба да има демократија, развој на демократските процеси, слобода на изразување, слобода на живот, слобода и безбедност на живеење, работење, движење, културно придвижување према западниот свет и.т.н.
Се лажете ако мислите дека со ултра-национализам ќе се постигне нешто нас местото ни е во ЕУ и НАТО што повеќе се изолираме како држава и како народ толку полошо за нас самите, исфрлете ги тие национал-социјалистички идеи од глава за етнички, религиски и расно 100% чисти и хомогени држави ... 100% истребување на малцинствата ? ... во Македонија една третина од народот се малцинства и не се сите малцинства Албанци ... не ги судете и генерализирајте луѓето по нацијата, религијата, расата кон која припаѓаат ... општо зборам значи национал-социјализмот не е иднината туку иднината е интеграција во ЕУ и НАТО нешто за што моменталните политичари кои не водат не се заинтересирани и немаат желба да не помрднат ни една педа во тој правец !
Ти сигурно си студент на политички науки прва година ? :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.708
Поени од реакции
36.677
Чекај дали стварно има собирање на Албанци од другата страна од кај Сарај?!?! Таква слика излезе. Нека информира некој.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
на бит пазар се качија три наши девојки а со нив се качија и тројца љочкари , овие девојкиве седнаа напоред а шиптариштава позади и некаде пред веро едниот од нив дојде кај нив и на едната и седна во скут оваа го прегрна и се смееа цело време знаеш онака курвински ...едно време ми идеше да станам да им искубам косите на гускиве ороспииски , незнаете колку се осекав пониѓжен пропаднав у земја едноставно овој народ е осуден на пропаст
види лешо и бетмен на срањана шо ги испишале колку лајкови имаат и се ќе ти стане јасно, не само овие што си ги видела, се е тоа за во едно место со два збора од кои едниот е концентрационен

Доста бе со татко му на Ангел, не е починат али посекако живот за него веќе нема, отиде уште една фамилија јабана
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
на бит пазар се качија три наши девојки а со нив се качија и тројца љочкари , овие девојкиве седнаа напоред а шиптариштава позади и некаде пред веро едниот од нив дојде кај нив и на едната и седна во скут оваа го прегрна и се смееа цело време знаеш онака курвински ...едно време ми идеше да станам да им искубам косите на гускиве ороспииски , незнаете колку се осекав пониѓжен пропаднав у земја едноставно овој народ е осуден на пропаст
Од каде знаел па дека се наши
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Што му е на овој Јанко бе? Удрен во крило е изгледа... :pos:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
364
Прочитав еден екстремен ултра-националистички став пред некоја страница од еден член кој на аватар имаше симбол white pride !!!
Абе луѓе треба да постои овдека силна правна држава која ќе биде еднаква за секого т.е. секој според своите дела да си одговара и треба да има демократија, развој на демократските процеси, слобода на изразување, слобода на живот, слобода и безбедност на живеење, работење, движење, културно придвижување према западниот свет и.т.н.
Се лажете ако мислите дека со ултра-национализам ќе се постигне нешто нас местото ни е во ЕУ и НАТО што повеќе се изолираме како држава и како народ толку полошо за нас самите, исфрлете ги тие национал-социјалистички идеи од глава за етнички, религиски и расно 100% чисти и хомогени држави ... 100% истребување на малцинствата ? ... во Македонија една третина од народот се малцинства и не се сите малцинства Албанци ... не ги судете и генерализирајте луѓето по нацијата, религијата, расата кон која припаѓаат ... општо зборам значи национал-социјализмот не е иднината туку иднината е интеграција во ЕУ и НАТО нешто за што моменталните политичари кои не водат не се заинтересирани и немаат желба да не помрднат ни една педа во тој правец !
Ја колку знам тија у еуропска унија шо ги фалеш депортираа и уриваа цели ромски населби се на денократски начин.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.913
Поени од реакции
41.876
27 приведени - исход од вечерашните протести!
protest.jpg
 
R

Rigel Kent

Гостин
Небитно, поентата ми беше само дека у секој случај не е "они се викаат така, а не даваат други така да ги викаат" ко што 99% од луѓево мислат, а и ја мислев до пред месец дена.
Да не одиме офтопик ќе ти дадам инсерт од прилог од 1947

Македонците, Шип.тарите, Турците и Власите излегоа масовно на избори. Стари, млади и жени гласаа за кандидатите на народниот фронт.
Во избори за нови победи (1947)

Eпа ајде ако знаеш просветли не, јас знам дека е така како што пиша Рики, шќиптари се викаат меѓу себе, пошто државата на нивни јазик е шќиперија и они се шќипери а не ши птари како што ние ги викаме.

Знам дека имаше некое навредливо значење зборот ши птар, имам гледано една документарна емисија за ова одамна. Еве Кембав кажа дека значело инцест.
Каков инцест тешко тебе , уште гледал документарна аман. :icon_lol:
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
на бит пазар се качија три наши девојки а со нив се качија и тројца љочкари , овие девојкиве седнаа напоред а шиптариштава позади и некаде пред веро едниот од нив дојде кај нив и на едната и седна во скут оваа го прегрна и се смееа цело време знаеш онака курвински ...едно време ми идеше да станам да им искубам косите на гускиве ороспииски , незнаете колку се осекав пониѓжен пропаднав у земја едноставно овој народ е осуден на пропаст
Таквите курвичиња прават така,бидејќи од нашиве ниту ќотек јадат,ниту кур примаат у гз.Сакаат да ги боли,ете ради тоа се дупат со нив.

А нивните,еве јас учам во школо со Албанци,абе очи им паѓаат,пичките им се влажнат,АМА скришно разговараат со нас на фб и не молат,не молат да не збориме и да не им праиме муабет у школо,затоа што ќе си имале проблеми со машките...тоа е решението и за нашиве .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom