Навики при заспивање

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Речиси секогаш спијам со отворен прозор, сакам поладно да е во собата, и со што помалку облека на мене
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Може имам и други навики, ама следнава ја имам приметено само. Кога ќе легнам, обавезно ставам рака под глава. :pos:
Па подобро ми е за гледање телевизија. :pos: :pos:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Си облекувам чорапи, не можам боса да спијам.... после пижами, мијам заби, лице, малку на кајгана...па гасам цело светло, ако не е темница нема шанси да заспијам, обавезно вратата затворена.
Музика во никој случај не сакам, бидејќи само во целосна тишина и темница би можела да спијам,инаку би чекала изгрејсонце :nesum:
Кога веќе сум в кревет, си фантазирам малку, планови за иднина, или едноставно размислувам за ствари кои никогаш не би можеле да се исполнат....
Тоа е мојот ритуал :smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
нова навика е откриена!:pos:
Пред да легнам морам да свртам кругче околу станот..ке дојдам во соба ке изгасам светло ке легнам во кревет се вртам на лева страна со рацете свиени уз тело..така едно 3мин лежам..после земам фротиркатата се покривам..се вртам на десна страна па потоа на стомак..ја ставам едната рака под перница другата под брада и заспивам:pos:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
пуштам музика,ставам лабело,гаснам светло и легнувам и сум приметила ако не сум легната на стомак неможам да заспијам
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Морам да се прекрстам пред спиенње..тоа ми е навика...
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Јас морам да сум легната на стомак на која било страна со главата да го гушкам јорганот или ќебе што и да е, и морам да си го расчепкам телефонот од пораки па до слики и игри па тек после тоа заспивам ,а да и мора музика во позадина да има додека заспијам
 
Ј

јовица11

Гостин
Moram da izmijam zabi i nozete da mi bidat cisti,ako ne gi napravam tie 2 nesta,ne mozam da zaspijam
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Иам нова навика сеа...До мене у кревет ставам една гооооолема мечка, што ми зафаќа скоро половина од креветот и така иам чувство дека некој е со мене у кревет и убаво ми е :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Иам нова навика сеа...До мене у кревет ставам една гооооолема мечка, што ми зафаќа скоро половина од креветот и така иам чувство дека некој е со мене у кревет и убаво ми е :)
Boyfriend... do whatever a teddy bear does, plus u can have sex with it. :pipi:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Си облекувам чорапи, не можам боса да спијам.... после пижами, мијам заби, лице, малку на кајгана...па гасам цело светло, ако не е темница нема шанси да заспијам, обавезно вратата затворена.
Музика во никој случај не сакам, бидејќи само во целосна тишина и темница би можела да спијам,инаку би чекала изгрејсонце :nesum:
Кога веќе сум в кревет, си фантазирам малку, планови за иднина, или едноставно размислувам за ствари кои никогаш не би можеле да се исполнат....
Тоа е мојот ритуал :smir:
Ако треба и минус 40 да е со чорапи не спијам, па што сака нека е.И јас не знам зошто,веројатно така сум навикнат.

И јас сакам потполна темница кога сакам убаво да се одморам.
Ама кога сум многу изморен не обрнувам внимание на таквите работи и знам да спијам со пуштен компјутер, телевизор,пуштена сијалица.

И после соседите кажувале на мајка ми демек многу сум учел :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Немам некој посебни навики, легнувам, ја ставам главата на перница и се трудам да заспијам!
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
Знам дека не ми личи више на годините, али си влечкам едно перниче со мене кај и да одам.. не легнувам без него никогаш :pipi:

така веќе 9та година со истото :wink: ама ко ново е!
Многу си го чувам, и никад го немам заборавено :aplauz: :aplauz:
 
К

*Каталонец*

Гостин
Слушам радио на моб. пред да заспијам :)
навика што да се прае :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom