Навики при заспивање

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Неам нишо посебно навики, само што скоро секад спијам на стомак.

Легнувам и одма заспивам, ни чепкам нешто, ни праам нешто, ни слушам музика, ни ништо.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
obicno spijam so 2 pernici.Na ednata spijam i rakata mi e pod pernicata,a drugata mi e megu noze.Taka se custvuvam ko da lebdam nekako ko da mi gi masira nekoj nozete.Probajte ke vidite.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Легнувам на стомак и лицето ми е на перницата од левата страна и десната рака ја ставам под перница. И така си гледам у ѕид и си размислувам како ми прошол денот дур не заспијам.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Легнувам.
Гасам светла.
Готово, ќе спиеме.
...после 10 минути станувам и носам салата и кафе со мене у кревет, и вадам книга од под перница.
Џвакам, пијам, шлакам, истурам, ждригам.
Кревам све тоа и пак легнувам мирна.
Сега е таман, заспивам.
...после 10 минути станувам и одам да мочам.
Попат ми текнуваат стихови, палам ламба, лежам и запишувам.
Ме потсетувале на некоја песна.
Станувам, палам систем, дремам у задоволство додека не заврши.
Доста беше веќе, гасам ламба, ќе спијам.
...после 10 минути ѕвони телефонот, пишал некој осамен патник у ноќта.
Какво спиење? Подочњак до коленици, ѕвезди пред очите, ама на некоја кутра душа и треба муабет!
Станувам, џбарам низ 3 соби додека го најдам телефонот на татко ми.
Палам телевизор за друштво, штракам 15 минути.
Се враќам назад, лежам.
Ќе спијам.
Е сега почнувам да размишљам за смислата на животот.
Ги бркам мислите, пикам глава у перница, ќе спијам!
...по 5 минути, пак ми се моча.
Станувам, се враќам.
Задремувам.
...арно ама Сонцето почнува да изгрева, баталувам и спиење и топли кревети и си седнувам на улица да го гледам.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ој Инсомнио... кај беше ова да го пишеш пред анализата, да знаев ќе почекав уште :)
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Јас коа бевме нашколо легвев в кревет си мислев на љубофта моја и одма си запивав , а па сеа воопшто и не заспивам ... мислам... до 4 и пол сум будна и после станвам во 9 и пол во 10 одам на хор па на играорна па некој такви срања од сабајле и после сум жива неспана ама не ми се дава да заспијам =D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ја немам некои посебни навики, освен тоа што увек спијам на лева или на десна страна, никогаш на стомак или на грб.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Ја немам некои посебни навики, освен тоа што увек спијам на лева или на десна страна, никогаш на стомак или на грб.
јас пак само на грб спијам....и мора да сум со слушалици на уши...иначе ќе глеам во таван едно 5-6 саата се дур не се раздени.....
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Обавезно пуштам некој филм, да гледам додека да заспијам! Компјутерот ми е уклучен обавезно и најубаво заспивам на стомак!
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
Легнувам.

...после 10 минути ѕвони телефонот, пишал некој осамен патник у ноќта.
Какво спиење? Подочњак до коленици, ѕвезди пред очите, ама на некоја кутра душа и треба муабет!
Станувам, џбарам низ 3 соби додека го најдам телефонот на татко ми.
Палам телевизор за друштво, штракам 15 минути.

...арно ама Сонцето почнува да изгрева, баталувам и спиење и топли кревети и си седнувам на улица да го гледам.
:nesum: :nesum: :nesum: се препознавам таму погоре ама не не сум јас крива :nesum::nesum: :kesa: :pipi:
јас неможам да спијам без музика.го мразам звукот на тишината..мора нешто да ми бучи.да ми свира :toe: .исто лесно заспивам покрај телевизорот...и така најверојатно:jaj:
 

Таа

Утро
Член од
22 јуни 2008
Мислења
118
Поени од реакции
6
Легнувам настрана, гушкам перница и заспивам. Ако не ме фаќа дремка, штракам по програмите, наоѓам некој филм, и колку и да не ми се спие, со филм загарантирано заспивам за 15тина минути.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Последнава недела најдов ефикасен начин да заспијам.

Пуштам еден многу досаден филм и за 5 мин сум заспан. Веќе ми е гледан до пола. Секој ден по 5-10 минутки....
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Море кога се враќав преморен од работа не бирав место или начин за да си легнам и да заспијам...
Ама сега бидејќи е жешко,седам едно 15 мин на терасата пред да си легнам и може да си запалам 1 цигар и така размислувајки за многу работи си се опуштам...Кога ке си легнам се обидувам да мислам на прекрасни работи што ми се случиле или пак допрво ке се случуваат...:coffee:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Ako sum izmorena, odma zaspivam. Inaku obavezno slusam muzika od mobilniot, so slusalki na usite zaspivam.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
проверувам дали е све исклучено по дома, дали е заклучена вратата (пошто секогаш последен легнувам) и гушкам перница и после 15-30 мин заспивам (имам проблеми со спиењето малце) ама тоа е тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom