Навики при заспивање

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Незнаев каде да ја отворам темава, а незнам ни дали го погодив насловот.. Сепак вака.. Со многумина за ова сум разговарала и сватив дека има такви чудни навики при заспивање кои всушност сосема несвесно ги правиме.. Ги пронајдов истите и кај себе..
Да речеме секогаш кога ќе си легнам ја ставам раката под перница.. Тоа го примети дечко ми па после јас.. И кога размислив подобро сватив дека стварно така е.. Прво ја ставам раката под перницата па потоа дури ја спуштам главата на перница.. Незнам зашто ама сум пробала да ја тргнам од под перница и така нема теорија да заспијам.. Исто така секогаш морам да бидам свртена накај ѕид.. И други луѓе ми кажале некои такви чудни детали за заспивање за себе и ми стана доста интересна оваа тема за дискутирање..
Дали некој од вас приметил нешто такво кај себе? Нешто што сосема несвесно го повторувате секоја вечер кога ќе легнете да спиете?
Чекам одговори :smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Морам да изиграм неколку партии табла за да заспијам.
Пред некое време кога станував касно, не можев да заспијам навечер и од што немав што да правам си играв на мобилен и сега во навика ми прејде.

Исто и јас имам навика да ја ставам раката под перница и секогаш спијам на страна, нема теоретски шанси да леднам на стомак или грб.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Па ако се рачуна,морам да легнам на стомак прво,тоа ми е од мала навика,па проверувам што има на тв.И да се разбудам во текот на ноќта обавезно пуштам тв да видам што има.А да мајка ми ми кажа нешто многу смешно што правам.Кога сакам да се завртам од една на друга страна станувам седнувам на креветот па се вртам.
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Epa vaka jas ko ke si legnam mora da mi e zatnat nosto i da sum legnat na desnata strana i ushteo da mi e svitkano...Najchesto spijam svitkan kako topche i na stomak nema shanski da nanam.I ne mi teknuva neshto drugo vo momentov.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Na primer jas u skoro vreme primetiv deka ne mozam da zaspijam a da ne sum svrten na leva strana.Otkako go primetiv ova probuvav da zaspijam na desna ama nekako ne mi ide i pak ke si se svrtam na leva i ke zaspijam.Isto navika mi stana da ne mozam da zaspijam bez muzika (osven ako ne sum epten premoren):toe:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
прво што правам коа ке легнам..легнувам на стомак..после од навикна ке полежам едно 3мин..па се вртам на лева страна рацете мора да ми бидат спуштени уз тело а нозете малку подсвиткани зашто иначе нема шанси да заспиам на друг начин:pipi:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Палам цигара пред да легнам. Још једна цигарета пред спавања:) Иначе потешко ми оди:)

После тоа кога ќе легнам спијам на стомак морам да бидам свертен кон ѕидот. Си ги ставам двете раце под перница подруго никако неможам.

И нозете ги местам у некоја шкљ позиција после која не можам да се отплеткам:)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Мора да легнам настрана, и да гушнам нешто кебе, перница, чаршав... мегу рацете и нозете... онака свиен. На друг начин нема шанси да заспијам . ..


:)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Мора да легнам настрана, и да гушнам нешто кебе, перница, чаршав... мегу рацете и нозете... онака свиен.

:)

И ја тоа го правев кога имав 12-13 години кога влегував во водите на сексот:)

Потребна ти е девојка кога спиеш:)

:smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
едната рака обавезно ја ставам под перница зашто поинаку не можам.обично не спијам на стомак,секогаш на страна,ама кога заспивам морам да легнам на стомак зашто поинаку тешко ми оди заспивањето.исто така скоро секогаш сум свртена кон ѕид,незнам зошто,а нозете ми се некако свиткани
ете така спијам,ако сфати некој =)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
И ја тоа го правев кога имав 12-13 години кога влегував во водите на сексот:)

Потребна ти е девојка кога спиеш:)

:smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir:

:) или добар филм за добра ноќ :drk:

Пред да заспијам гледам филм,телевизија или frends палам едно цигаре и со нога гасам компјутер се вртам од другата страна и заспивам
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
едната рака обавезно ја ставам под перница зашто поинаку не можам.обично не спијам на стомак,секогаш на страна,ама кога заспивам морам да легнам на стомак зашто поинаку тешко ми оди заспивањето.исто така скоро секогаш сум свртена кон ѕид,незнам зошто,а нозете ми се некако свиткани
ете така спијам,ако сфати некој =)
Ја те сватив. ИИ јас сум ист. Само што не ги виткам нозете,и не сум свртен секад кон ѕид. :)

п.с. сВати се пишува, со В. :pos:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
И ја тоа го правев кога имав 12-13 години кога влегував во водите на сексот:)

Потребна ти е девојка кога спиеш:)

:smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir:
хахаха не ја пуштат кај мене да спие :vozbud: :pos: .. се зезам

Леле ме поплавија со репутација од повеке членови демек ова го правам како демек желен за секс...:pos:

кебето го стискам со колената... таква навика имам уште од 7-8 години, и тогаш да не било за секс? (=

ако легнам у друга позиција ми е многу ладно (= :smir:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Имам некои навики кои више не ги ни приметувам, обавезно одвојувам време за тоа што како и зошто, тогаш доаѓа тоа филозофското во мене хах и спијам на страна само со рацете под перница обавезно.:helou:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас ако не гушнам нешто ,не заспивам.

Често си ја гушкам ногата и така заспивам цела склопчена.

И не можам да заспијам ако нема музика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom