Навики при заспивање

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Обично од навика пред да заспијам си легнувам,мада ми се има десено и да заспијам на нозе:helou:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
jas legnuvam i zaspivam:D:D
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Иам навиак да спиам по алишта!!!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
pravam frizura pred da si legnam,ebati kretenot, za spienje.
od kaj pa taa glupa navika i uste nemozam da se odviknam :vozbud:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Пред спиење обавезно крцкам прсти....
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Имам навика со телевизор упален да заспиам или со радио бидејќи полесно заспиам кога збори некој или пее :vozbud:
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
навика ми е пред спиење да легнам на лева страна и да ислусам неколку омилени песни на моб...потоа спијам ..кома
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Ак не се измочам не можам да запсијам...:nesvest:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Imam eden kup bezveze naviki .Najprvo se vrtam so sto vo sekunda mesto ne me faka, se pokrivam do uvo i go stavam kebeto pod mene celo pernicata mora da e besprekorno namestena,satot pod itno leta od soba ne mozam da go podnesam negoviot zvuk...ako ne sum vecerana stanuvam pod itno i dr ne mi teknuva bitno rituali pravam.........:tapp:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
иам навика да не се одвикнувам од навики.. за за спиење спијам со две перници една под и една над глаа...ако фтората перница не ми е над глаа или под рака неможам да заспијам... (тоа допринесува до проблеми при екскурзии и одмори)


јебига
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.543
прво ги гаснам сите светла околу мене,од собата моја,од ходникот,од надвор...све морат да е темно за да заспијам,иначе ми сметат и светлинана шо идат од дупчено на вратана:kesa:
после си легвам,се ширам по цел кревет,раката под перница ја ставам,се вртам лево,си прам филмој во глава и заспивам после 20 минути или сат време некогаш( а ко ќе сум уморна заспивам само шо
ќе ја ставам глата на перница) и обавезно запивам на стомак...на грб сум пробвела многу пати,ама никако да заспијам...

а да,зиме-лете со чорапи спијам...некако ладно ми е без нив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom