Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Stignavme u Tetovo sega, vo kop bevme site od Tetovo i 5 od Ohrid, po pat mnogu problemi krazbi i taka nataka.
Vo beograd, verovatno grobari frlia so kameni i bakli, nitu eden povreden, koga izlegovme od autobus, si otidoja so 4 koli.
Вие сте краделе или од вас краделе?
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Просто да ви се чуди човек зашто уопште коментирате и им реплицирате... Пушти нека се радуваат и нека живеат у свој виртуелен свет. Не вреди со нив едноставно, испод чест треба да ви е да мерите памет со нив. Боље кажи им дека се у право и нека се порадуваат, али кога ке дојдат на црта нека си ја чешаат главата кога ке видат дека не е све ко што си мислат.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.375
Поени од реакции
22.676
Да да цела држава е против Комити, како да не.
Тоа што ви се случува е партиска работа.
Сме имале многу судири со полицијата, сме имале кривични пријави и се по ред, само ние не сме плачеле по медиумите.

Vidovme na kale a i vo sudot vo te koga vi gi pustaa vodjite
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Па и не е некое чудо ова што имате повеќе навивачи во Белгија ако ги спомниме следните аргументи.

1. За прв пат стигнувате толку далеку во Европа и логично е ентузијазмот да биди на повисоко ниво за разлика од обиен дуел во МКД лига каде уште 3 пати ќе се сретните со истиот противник.

2.Албанската дијаспора е голема низ Европа и тука веројатно имаше многу луѓе од Европските градови за да ве подржат.

3.Државата наша му ја изнаеба мамицата на Комити од казни и репресија па дури чудо е уште како опстојуваат, а вас Балистите и Шверцерите не ве гибаат воопшто што значи се нема исти услови за сите.

4.Македонските тифо групи претежно од свој џеб си ги плаќаат влезнисите посебно кога се работи за Европски натпревар за разлика од вас.

Значи за да споредуваш нешто треба да се има исти услови и да се постават сите можни аргументи а не вака ..тоа ти е исто како сега јас и ти да се тркаме со коли а од мојата страна да има калдрма а од кај тебе писта прав пат.
Jas mislim deka ne e nisto do entuzijazmot tuku od ljubov sprema klubot, ova e samo pocetokot od naseto organiziranje niz Evropa.

Prvata utakmica imase od Viena I Hamburg Vo nasa tribina Vo Ceska sto zaminale a vtorata utakmica Kaj nasata tribina zborim Za navivaci bea samo clenovi od Tetovo I 5 od podgupata od Ohrid.

Mislis nasite clenovi nemat kazni? Ti nemas godini kolku kazni I krivicni imam jas, site nasi vodzi imat zatvorski kazni ne Prijavi, zborim so zatvorski kazni. Toa nema vrska so pagjanjeto na brojot jas personalno sum bil pritvor, zatvor sum platil golemi kazni I uste idem da go podrzim mojot tim.
I nie plakame, kako site drugi navivacka grupi.
A realno situacijata Vo nasata drzava kako e poveke uslovi od Komiti sto imat da navivat nema nikoja navivacka grupa, no Razlikata e Gradot, Tetovo zivee za Shkendija...
 
Член од
12 мај 2012
Мислења
133
Поени од реакции
218
Ја не знам како може да зборите за казни со индијанциве, абе еден од овие со кои се објаснувате симна државно знаме од јарбол и ништо не му се деси, на него ли ќе му објаснувате за казни и репресија ?
Ќе се сретнеме некогаш и негде, а до тогаш нека живеат у филм.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ја не знам како може да зборите за казни со индијанциве, абе еден од овие со кои се објаснувате симна државно знаме од јарбол и ништо не му се деси, на него ли ќе му објаснувате за казни и репресија ?
Ќе се сретнеме некогаш и негде, а до тогаш нека живеат у филм.
Кога и каде сакате. Овие ги имаш/е секоја недела во Скопје, ниту еден напад ни ништо.

АРМИЈА!!!!!

 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Просто да ви се чуди човек зашто уопште коментирате и им реплицирате... Пушти нека се радуваат и нека живеат у свој виртуелен свет. Не вреди со нив едноставно, испод чест треба да ви е да мерите памет со нив. Боље кажи им дека се у право и нека се порадуваат, али кога ке дојдат на црта нека си ја чешаат главата кога ке видат дека не е све ко што си мислат.
Е ако де нека им реплицираат. Бар овој goal ќе го вежба македонскиот.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Пуши Вардар ова е Прилеп, а во Битола се игра :pos::pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom