Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Уффф каков ден. Ова му треба на Скопје секој викенд. Новиве генерации ќе ја дигнат групата како никогаш до сега.

336644171_1227751538110648_3349273018632931356_n.jpg

Иначе, не се разорачувајте, имате уште шанса за титула. Ебате селендрите цело пиро на блок 5 го потрошивте. Влеговте како дома да сте, претрес 0. Џандариве уште да земеа телефони да се сликаат со вас.

ckembari ve mocea u srede skopje i sea koja via e propagandata ke im go pusite da ne praat seir i tie, frlavte so sisinja, idete do sred sala i se vrakjate nazad.
Ti kazuvam srekja sto imase specialci kaj ckembari poso za fight vie ne ste a za da jadete gomna u kajgana forum i za tastatura tepaci raka vi davam.
А ти, земи мајчина душица и смири страсти.
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.500
Поени од реакции
5.464
Тензично дерби , добри бројки кај двете групи, Комити позади гол двата пуни блока и плус долниот дел полн ..над 1,200 луѓе
Чкембари околу 400 ...

Инцидентот дојде кога Чкембари почнаа да фрлат бакли кон обична публика , што предизвика влез на Комити на терен и доаѓање скоро доле пред нив ...

Разбирам инциденти дерби е , ама да фрлиш бакли кон обична публика кај што може да има жени и деца е глупаво од Чкембари и мизерно , ради тоа реакцијата на дел од Комити со влагање на терен според мене е оправдана ..
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.073
Прегледај го приврзокот 373250

“huliganot” eden cekor napred, tri cekori nazad prai samo gledajte go videoto, uste ednas se dokaza deka za tepanje i napad ne ve biva, dobro sto imase specialci kaj ckembari inace ke ve posramotea srede skopje.
За ова ли видео мислиш друже
Да у право си , овие јадат ќутек од играчите на Шкендија.

Неможат да организираат напад врз играчи овие а камо ли врз навивачи .
Ја мислам среќа што има специјалци на терен , дека играчиве на Шкендија може и знаме да им лапнеа , на овие што пробуваа да влезат у терен да тепаат играчи.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.073
:lolzz:
еве поише материјали да се напраат анимации друже

Овде тој првиот што влегува го јаде од играчите на Шкендија
А најјак е тој у белото , улетува “хулигански” го јаде и бега после.
Активни ли се овие уште овие момци ?
Овие ви се јаки за правење напад врз играчи.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.325
Поени од реакции
36.911
Битолчани, не мора ништо да пишувате овде, само видете кои ликови ве бранат и застануваат на ваша страна.

Истите тие што јадеа шамари од еден играч на Шкендија и после мораше оџи да ги смируваат у чајџилниџа.

Би се срамел ваков шлајм да застане на моја страна.
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
73
Поени од реакции
143
Ako na rukometno derbi imavme vakvi brojki, na fudbalskoto treba da ima 3.000 Komiti i 800 Ckembari minimum.
Komiti fenomenalna brojka i izgled na tribina, Ckembari gostovanje za ucebnici
 
B

BigMac

Гостин
$ на страна на Чкембари, нормално мачеда братство во најјава.
Него каде е оној неутрален да даде видување или и он бојкорира заедно со Чкембари,ништо чудно со нив на трибина да бил,на фудбалското дерби знам го канеа гостин да им биде.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
Одлично дерби...
Подобро коментирајте го само денешниот натпревар отколку да се навраќате што и како било порано.
Моторџија и свадбари вс. Комити, шкендија вс шверцери итн итн ...секоја група има некој таков момент.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.500
Поени од реакции
5.464
Пак ке кажам , Чкембари испровоцораа со фрлање на бакли кон обична публика , Комити одговорија со влагање на терен и скоро до кај нив се отиде ..

Што друго да направат Комити тука ?
Ако се фајтери Чкембари што не прерипаа ограда како Комити па да има и фајт на сред терен ...
 
Член од
31 август 2021
Мислења
370
Поени од реакции
1.965
А баш ме интересира, што ќе направеа Чкембари ако ете ја турнеа оградата кога влегоа на трибина како неандерталци?
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.111
Поени од реакции
2.793
Другар, од видеото шо се виде “неутралната публика” прво фрли столој кон Чкембари, па после тие вратија.
Топ дерби, кешки секоја утакмица да е ваква .
Не лажи, убаво се гледа на видеото дека нема ниту едно столче фрлено од обичната публика


А баш ме интересира, што ќе направеа Чкембари ако ете ја турнеа оградата кога влегоа на трибина како неандерталци?
Ќе дигаат раце гореда не јадат ќотек
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
А баш ме интересира, што ќе направеа Чкембари ако ете ја турнеа оградата кога влегоа на трибина како неандерталци?
koja ograda be? taa e metar i 20 visoka da sakaa mozea da ja preskoknat za sekund. tolku muda imaat... jasno im e deka 300 na 5000 nemaat sansa pa glumea majmuni, gagaa so baklji i cekaa specijalcite da gi zagradat i cuvaat. klasicni picki
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom