Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.476
Поени од реакции
6.671
Член од
3 мај 2022
Мислења
98
Поени од реакции
791

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Браво за дербито и за сите кои што допринесоа од двете страни, да истото го личи како што му доликува. Во вакви услови, дербито испадна и повеќе од одлично. Еве од мое гледиште како изгледаа работите.

Чкембари: Испаднаа фер се изборија да гостуваме, немаше по пат од никого никакви непотребни реакции, најискрено се надевам дека така ќе биде и од другата страна.
Стандардот во копот си го држат на дербињата, имаа сосема убав коп за око, убаво пиро, се потрудиле за паролите некои имаат смсила, некои немаат воопшто, се потрудиле да изработат и мотки иако не беа уметници, ама пробуваат многу работи да спроведат за кои никој нема да се согласи нормално, ама секој може да примети. За поздрав е изработката ама најискрено делуваат фушарски, без естетика, колку да се наштанцаат. И јас ја барав на Горан, меѓутоа редоследот на боите не е тој така да не знам како е истата мотка. :D За навивање не коментирам затоа што ниту они можат нашето, ниту ние нивното да го пратиме. Имаше моменти каде што супер изгледаше цел коп како се тресе. Нешто што разочара, уште едно дерби без кореографија, можеби така би ви бил стилот, ама на моменти е многу контрадикторен ставот, исто како и палењето на знаме одземено од обични фанови, па уште земале на трибина сликаат со телефоните во први редови. Верувам има и кај вас што се свесни која брука е, ама што да прават кога им одлучуваат луѓе со ставови - што го донел ако не може да го брани. Небаре сите се запознаени како функционира навивачкиот свет, сигурно ќе се замара рандом обичен фан дали ќе дојде некоја група на натпревар на Вардар да му го влече знамето, испаѓа дека не смее некој да си отиде на натпревар да си навива за својот клуб, по таа логика треба секој рандом навивач со дрес, капче, маичка од клубот да се тепа нели, затоа што не требало да носи реквизит од клубот ако не може да го брани, дно дна. Честитки за новата трибина, се надевам што побрзо ќе се изгради целиот стадион.

Комити: Брутално и премоќно спроведување до стадион, одлично запазен дрес код, во мини кортео пропратено со огномет, перфектно изведено. Бројката како бројка беше супер, а се согласувам дека се очекуваше повеќе со оглед на сосема добрите гостувања во текот на сезоната, бројката на јубилејот која сите позитивно не изненади, веројатно се очекуваше позитивно изненадување и за дербито. Одлична група на момци беше дојдена да ти е мерак да гостуваш и на 2 000 километри, сложно со супер дружба, со господски карактер. Фалеа 50 души да крца копот до последно место, уште подобро да изгледаше, се друго беше чиста 10ка. Грмеше трибината, права журка, со 90% пеење за Вардар, извадени пароли, од кои едната беше штосна дупешка, одлична координација меѓу членството, супер пиро, еден куп знаменца, барјаци се по мерак таман, прејако знаме на ограда, сите елементи беа на ниво вистински пример беше дербиво како треба да изгледа еден натпревар, потег за поздрав беше и тоа што конечно ни беше дозволено и да останеме до самиот крај, нема подемотивирачко нешто од тоа да влезеш во 20та и да те туркаат со сила да излезеш во 70та а цел ден си го одвоил за тој натпревар, така што вака да продолжат двете групи очекувам се подобри и подобри дербиња во иднина.
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
78
Поени од реакции
343
Овде и покрај слабиот квалитет на фотографијата, може дс се забележи креативноста која владее кај Чкембари. Бравурозно! :aplauz:
Прегледај го приврзокот 357361
i shto sega ? preubavo izgledaaa .
Krivo ti e ? idi plachi doma gi zabole niv ti shto ke im kazhesh , sleden pat ke izgleaaat ushte poubavo i sega shto ? ne bidete be decaaaa tugjiot neuspeh ne te pravi po uspeshen DETEEEE !
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
25
Поени од реакции
25
Dosta be so taaa brojka vishe aman ne bidete deca mali zabegan li si ti ili shto ti e problemot ???
Kolku treba da idat ? Tie shto trebalo da bidat bile i toa e toa ....
Naj kvalitetnoto derbi do sega vo ovaaa drzhava poslednive 5-6 godini , kako na teren taka na tribini , ako ima nekoi drugi posposobni slobodno neka priredat poubav spektakl , znachi ne zabeguvajte mnogu mnogu ochigledno e deka ste deca i samo po sliki sudite mislish taka e toa slikite ne navivaaat toa da znaesh vazhi ? nekoj stanal od 7 , patuval do bitola i nazad za klubot , grupata , gradot , za chesta isto i od drugata strana ......pishav ubavo vchera se vide neshto vo shto e vlozheno trud, ljubov ....

VNESETE EDNASH ZASEKOGASH VO VASHITE PRAZNI GLAVI OKOLU DILEMITE ZA BROJKATA NA GRUPITE.....
ULTRAS E NACHIN NA ZHVIOT , OVA SE NAVIVACHKI GRUPI A NE POLITICHKI PARTIII ONI NE PRAVAT KAMPANJI ZA DA SOBERAT GLASOVI TUKU POKAZHUVAAAT ULTRAS NACHIN NA ZHIVOT - BODRENJE SVOJOT KLUB , CHESTA NA GRUPATA I DR ZNACHI NEMA DA IDAT PO KUKJI I DA UBEDUVAAT LUGJE KAKO DA GLEDAAAT NA RABOTITE VO ZHIVOTOT , SHTO DA SAKAAT I PRAKTIKUVAAT A SHTO NE , MAKEDONSKA KLASICHNA RABOTA SAMO DA KOMENTIRA TOA SHTO KE MU TEKNE , EKSPERTI STE VO SEKOJA SFERA ALAL DA VI E !!!
Vo ovoj slucaj ti si ekspertot i vo politicki partii i mitinzi so se razbira, i procitaj komentar od nezapirlivi za brojkata ke ti se podrazjasni
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
98
Поени од реакции
791
Еве ви ги бујрум, гледајте анализирајте, фалат уште 7-8
Ценете го трудот, РАЧНО ЦРТАНИ
Прегледај го приврзокот 357367
Покрај овие, во истиот временски период изработени и 2 пароли за на ограда едната 30 метра, другата 20, така да нема дилема дека добро изработено дербито од страна на чкембари...само колку да ги потсетиме некој луѓе
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
Имам само едно прашање до вас, до кога планирате да ја форсирате песнана анти Самоил, и дали сте се запрашале дали е во ред?
Друго немат да коментирам ниту ме интересират, најверојатно си знајте сами шо ви се дешават. Пофалба за вчера за тапанарот, и шо се трудевте да навивате константо.
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
40
Поени од реакции
240
Овде и покрај слабиот квалитет на фотографијата, може дс се забележи креативноста која владее кај Чкембари. Бравурозно! :aplauz:
Прегледај го приврзокот 357361
Bravo so komentarot, ti se izdigna a drugite gi zapusti, site zaslugi odat na tvoja strana za dosetkata shto ja kaza. Nareden pat ckembari tebe ke te viknat da mu napravis 7D motki i da stani fascinirana cela ultra scena vo evropa za izvedbata na kacharito. Spored komentarot mislam deka ne si bil vo tesna organizacija na grupata, da vidis kako e da crtas i bois 10 dena pred utakmica, sekoj den da gubis po 8 do 10 sati od denot za neshto da zalici bilo to da e koreografija, motka, parola ili neshto drugo, ama ti izgleda si od drugite sho sakat i cekat se na gotovo, si go svari kafenceto i si listas vo slikite i baras vo jajceto vlakno. Sekoja cest za tebe i takvite ko tebe, shto ne cenat nisto:bravobe:
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
127
Поени од реакции
1.886
Имам само едно прашање до вас, до кога планирате да ја форсирате песнана анти Самоил, и дали сте се запрашале дали е во ред?
Друго немат да коментирам ниту ме интересират, најверојатно си знајте сами шо ви се дешават. Пофалба за вчера за тапанарот, и шо се трудевте да навивате константо.

Еднаш беше одговорено на ова прашање, ама пошо си разумен лик пак че ти одговорам.

Да песната за Самоил се пејт скоро на секое дерби и се прејт исклучиво за да ве пецниме вас, ниту се пејт зш сте помалу македонци од нас или пак ние од вас или пак нешто да мрсиме муда кој е по голем патриот или да се споредвиме и да играме на национална карта као вие не сте Македонци чим пејте против Самоил.
Да знајме дека Самоил е македонски цар, колку шо е ваш толку е и од сите Македонци, само шо ето кај вас му била престолнината.
Незнам како то наеднаш ви засмета толку песната, се пејт од памтивек и пак че речам се пејт исклучиво за да ве пецниме вас.
Сите го знајме спорот со татариве и на сите ни сметат и не болит то, а во тој спор беше и Самоил замешан колку шо знам.
Ако мислиш дека не ни е гајле за националниот интерес тука грешиш.

Е сега друга работа, на неколку наврати низ дербињава ни скандиравте
ПАТКАРИ $ИПТАРИ, дури и кореографија извадивте кај шо не претставувате како $.

Дали е то во ред и дали се замисливте ко ја праeвте?
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.476
Поени од реакции
6.671
Знам дека го имате краток фитиљ, сепак се праеја многу мотки па нешто мора да се преклопи.Тие се фразите. Идеата на децата му беше друга (види го логото).

За браќата не те сфаќам, воопшто не е исто, друга тема е.
D79AC2DB-1E77-4991-BB92-AE4A707A3980.jpeg

Третото е од слика која шо лично јас ја праев со школски другар во средно, пред 12 или 13 години.
Слика превземена од гугл со обичен прозирен шприц и одлично едитирана за то време. :D
50C88F56-7862-40B7-8A77-C8DB012D93A9.jpeg
 
Последно уредено:

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Пример кој немаа смисла?
Пример таа со промашените наводници, во секоја наша средба - немојте боли, како 12 годишник да ја смислувал, ни на форумов не паѓа таков детски муабет, тешко филмање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom