Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.509
Поени од реакции
7.181
Не ве разбирам вака кога се курчите за џабе, па после со право ќе ти се смеат Битолчани. Жити се ме интересира како ќе ,,гостувате" во Битола со забрана? Гостувате пишав пошто си пишал во множина, кои хулигани сте ,,вие" па и со забрана да отидете, да ги заобиколите сите контроли и да гостувате против цел стадион. Не си правете бајрам на мозокот, ако има дозвола нормално дека ќе гостуваме, ако нема дозвола тумбе кафе ќе остане ,,неосвоива тврдина". Сликање на стикери и постирање на инстаграм не е гостување - глупирање е.
Оти така збораш ете имате хулигани, @No mercy crew не чекал денес, спремен дечко.
Ваљда ќе иди сабота по секоја цена(y)
 
B

BigMac

Гостин
Ајде бе Чкембароси бeкнете сигурно имате инфо ќе ни дадат ли гостување ???Да знаеме ден од работа да зимаме треба да се најавиме со време.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
354
Поени од реакции
3.525
Една порака до Чкембари чисто нешто рандом неповрзано со мојата група и клуб... Знам каква моќ имаат поединци од групата во градот. Ако вие машки запните ќе се најт начин во то никој немојт да ме разубедит Комити да гостуваат на дербито. Мислам дека постојат услови ова да биде најдоброто дерби во последните 10-15 години. Комити доколку добиат дозвола со оглед на тоа дека моментално ги живеат најдобрите денови во последниве 7 8 години очекувам да бидат +50/100 души од гостувањето во Охрид против нас. Горе долу околу 300/350 луѓе. Во однос на Чкембари самиот моментум ако низ Битола удри абер дека Комити доаѓаат ќе направи вистинска еуфорија една недела пред дерби. Добро познавајкиги Чкембари убеден сум дека би собрале со јака мобилизација над 600 луѓе за тој натпревар плус 1 бус поддршка од Кавадарци. Многу битно за подобро издание и бројност е да направите напор ДЕРБИТО да биде во НЕДЕЛА кога сите горе долу сме слободни. Фудбалот е за навивачите! Во Охрид со наши напори и притисок и кога беше една трибина која и не е нешто голема ниту има услови имаше две групи секогаш. 2019 Ние бевме 200/250 луѓе а Чкембари ни гостуваа на иста трибина 100. Очекувам Чкембари да направат се сите да уживаме во една добра дерби пресметка.
Секое дерби заслужува 2 групи!

#Живели!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.567
Поени од реакции
5.691
Ајде бе Чкембароси бeкнете сигурно имате инфо ќе ни дадат ли гостување ???Да знаеме ден од работа да зимаме треба да се најавиме со време.
Комити пратија допис до ФК Пелистер да се гостува , останува да кажат дали ке прифатат, све зависи од нив а Комити секако се надеваат на потврда
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.502
Поени од реакции
10.021
Тек сега колку се смешни муабетите ,,не не дружите, село без кучиња, што не одите сегаде така лабаво, што не останавте подолго, што не не почекавте итн"

Контрадикторност низ цела сезона колку сакаш.

Искрено не очекувам дозвола за гостување а се знае и зошто, иако верувам дека и кај нив многу луѓе не се за тоа.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
681
Поени од реакции
2.827
Јас сум и верувам сите од Чкембари се за присуство на Комити , впрочем тоа го докажаваме минатата година на ракомет со наши напори беше изборено присуство во Битола , а на овај стадион незнам кај би биле сместени знаејки дека една трибина има два влеза , и катастофален пристап до неа и многу начини да ескалира кој од вас бил знај за шо зборам
 
B

BigMac

Гостин
Јас сум и верувам сите од Чкембари се за присуство на Комити , впрочем тоа го докажаваме минатата година на ракомет со наши напори беше изборено присуство во Битола , а на овај стадион незнам кај би биле сместени знаејки дека една трибина има два влеза , и катастофален пристап до неа.
Па нели новата трибина е готова, претпоставувам таму ќе не сместат,се надевам и ако се дозволи гостување нема да има недолични работи од типот кршење/палење на нов инвентар(ова се однесува на Комити), сепак заличи на нешто стадионот.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
354
Поени од реакции
3.525
Еееехеееј кој бил жив хахахахаха.
Кај сте бе платеници на воска по ново ЕНЌЕЛЕЈЌЕ хахахахаха уште умот не ви дојде убо мирни сте долги години после редовно по гла јадење од Рибари низ цел Охрид.
Ај жити мене ко видов дек сте живи како то напрајвте ударен транс и се појавивте само на бараш. Или немат пари немат навивање :pos:
И жити мене овде кажи пред сите зш немојт секој ко вас последно ко јадовте кј гимназија по гла дек вполиција пријавивте и уште имат рочиште за то а вие први ќе не напаѓавте хахаха. Ој скрисе со едно ќебе или дојди на рочиште не се плаши:))))))))
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.101
Поени од реакции
6.191
На крајот играчите од двете екипи ја згрмија О Сузана, заедно со навивачите, како најава за дерби :D Претпоставувам децава од Тетекс некогаш оделе со Војводи, понавивачки беа настроени од нашиве.
Ни го вријат уште од минатото коло, сепак 11-0 печи :)

Не знам како можи некои од комити толку да се палат, вака ќе ве издоминираме ова она...веројатно сте помлади. Никогаш, ама баш НИКОГАШ ни во Битола ни на неутрален некогаш сте не издоминирале. Ни фудбал ни ракомет. Знам дека комити кои се со подолг стаж на трибини го знаат капацитетот на Чкембари за мобилизација со вардар. Смешни сте со тоа не сакате да идеме. Ако идите рачунајте кај нас на трибини плус 150-200 минимум. Гарантирам!
Ќе докажиме неделава тоа шо го зборам. Се прат напори за трибината, но не е едноставно од причина шо нема примопредавање, или како и да се викаат тие некои гаранции од фирмата градител итн...За не дај боже нешто ако се случи да не бидат криви градежниците. Не е едноставно, се прат напори. Сепак тоа е надвор од нашите ингеренци.
 
Член од
7 март 2022
Мислења
120
Поени од реакции
604
Ни го вријат уште од минатото коло, сепак 11-0 печи :)

Не знам како можи некои од комити толку да се палат, вака ќе ве издоминираме ова она...веројатно сте помлади. Никогаш, ама баш НИКОГАШ ни во Битола ни на неутрален некогаш сте не издоминирале. Ни фудбал ни ракомет. Знам дека комити кои се со подолг стаж на трибини го знаат капацитетот на Чкембари за мобилизација со вардар. Смешни сте со тоа не сакате да идеме. Ако идите рачунајте кај нас на трибини плус 150-200 минимум. Гарантирам!
Ќе докажиме неделава тоа шо го зборам. Се прат напори за трибината, но не е едноставно од причина шо нема примопредавање, или како и да се викаат тие некои гаранции од фирмата градител итн...За не дај боже нешто ако се случи да не бидат криви градежниците. Не е едноставно, се прат напори. Сепак тоа е надвор од нашите ингеренци.
А немате ли опција да напраите да сменат термини да се игра колово на градски а у лето во Битола. Мада вас тоа не би ви одговарало, али како и да е мислам дека има таква опција у кошарка мзт со чаир се сменија дома гости.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.758
Сакаш да кажеш дека фирмата што ја правела трибината се плаши да смести 500 Комити , што многу сме дебели ке падне трибината ...
Нека не се секираат кажете им со послаба килажа ке дојдеме , не ги викаме дебелите :D
Да еве сега ќе се отвори за да дојдите , цела Битола ќе седи на она старата змијарникот , а новата ќе се отвори само за вас .
А во случај тоа да се деси јас лично ќе се откажам од ФК Пелистер засекогаш!

Уште неможам да смислам сценарио , цела Битола во змијарникот , а да отворат новата само за вас за да дојдите !

Јас лично не ги разбирам и тие битолчани шо форсират да се отвори сега трибината т.е. да напрат импровизација само за да дојдите и тоа за вас , а битолската публика во змијарникот.

Фудбалот не е само 500-600 навивачи од навивачка група.
Трибината треба да се отвори со пријателска напролет и маркетиншки се направено како треба .

А и едните и другите ако сте за утакмица со две навивачки групи , Прва варијанта еве нека се игра Охрид оти гледам значењето на утакмицата за клубовите сака да се стави во сенка на навивачки дуел.
Или втора варијанта нека се игра Скопје, па другата Битола.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom