Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011
Утакмицата е во тек. Зошто не не дружите, каде ви се мужите?
Trgnavme za Veles ama se dupna gumata na Pletvar jbg se gledame druga prilika a muzi nemase vo Struga i drugi gradoj neka ne ve lazi od nekni brojkata i od denes, samo bez vrska ke bidi dvete ekipi ako ne vlezime prva liga

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
370
Поени од реакции
3.748
фк воска - ФК ОХРИД (26.11)

Навивање ЕКСТРА и покрај тоа што Охрид беше криминално оштетен!
Бројка ОДЛИЧНА!
Цело време беше на степен до инцидент имаше тегнење со полиција!
Би додал само да е недела би имало уште поисполнет коп!

Сликава е малу лоша ама ко ќе те сликат редар то е немавме пристап до терен.

#Живели
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
18 јули 2021
Мислења
70
Поени од реакции
583
Ribari ohrid oddamna naj slabi, navivaat za dzabe koa upravata im gi prodade utakmicive, Voska vi kupuva gradsko derbi ne se silite
Жал ми е шо секој мојт на форумов коментар да напишит. Би ти напишал нешто ама нејќам да сум вулгарен, така да се си знајш.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Прославава не утепа сите, пола луѓе што ги знам уште не може да се оправат :D

Во Велес лабаво. Со воз отидовме 70тина луѓе, од кои дел од УГЕ. Малку да ја видат македонската реалност :D
На трибина бевме околу 170тина луѓе, со 10тина Војводи.
Навивање лабаво, на моменти одлично. Можеби најслабо годинава, ама и оваа утакмица беше прилично ревијална.
Имаше парола за Вардар, Егеј, Пирин и пеење на Бисер балкански.

На крајот играчите од двете екипи ја згрмија О Сузана, заедно со навивачите, како најава за дерби :D Претпоставувам децава од Тетекс некогаш оделе со Војводи, понавивачки беа настроени од нашиве.

Ќе се осврнам на пречекот во Велес.
Од железничка не испратија еден куп џандари и ебр. Сите беа со купени карти, без никаква шанса за инцидент. Кој прави инциденти во 9 саат сабајле во сабота, на скоро пријателска утакмица?
Во Велес не дочекаа 50тина полицајци (или ебр, кој ги знае, појачана опрема имаа :D). Не испратија заобиколени од 4 страни до паркот позади трибината и не ограничија да се движиме само таму.
Не знам како некој да најде мотивација за утакмици со вакви ограничувања и тоа на утаимица со никаков ризик.
Среќа скараџииве вршат достава :D

П.с. Денес имаше 6 автобуси од Битола во Скопје, ама пред Ист Гејт, влечат битолчани полни торби за блек фрајдеј :D
Треба да се вратиме малку низ темава, кога пред неколку години ни се качивте на глава дека не сме отишле во Новаци или каде и да беше. Нема лутиш што некои ве боцкаат за Петровец.

Како и да е, штета што нема дозвола за гостување наредна недела. Под еуфорија, со добра најава и неограничен број карти (како што секогаш даваме ние за вас на градски), сигурно 500+ ќе отидевме. Ќе беше празник на фудбалот.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.708
Поени од реакции
9.504
Прославава не утепа сите, пола луѓе што ги знам уште не може да се оправат :D

Во Велес лабаво. Со воз отидовме 70тина луѓе, од кои дел од УГЕ. Малку да ја видат македонската реалност :D
На трибина бевме околу 170тина луѓе, со 10тина Војводи.
Навивање лабаво, на моменти појако. Можеби најслабо годинава, ама и оваа утакмица беше прилично ревијална.
На крајот играчите од двете екипи ја згрмија О Сузана, заедно со навивачите, како најава за дерби :D Претпоставувам децава од Тетекс некогаш оделе со Војводи, понавивачки беа настроени од нашиве.

Ќе се осврнам на пречекот во Велес.
Од железничка не испратија еден куп џандари и ебр. Сите беа со купени карти, без никаква шанса за инцидент. Кој прави инциденти во 9 саат сабајле во сабота, на скоро пријателска утакмица?
Во Велес не дочекаа 50тина полицајци (или ебр, кој ги знае, појачана опрема имаа :D). Не испратија заобиколени од 4 страни до паркот позади трибината и не ограничија да се движиме само таму.
Не знам како некој да најде мотивација за утакмици со вакви ограничувања и тоа на утаимица со никаков ризик.
Среќа скараџииве вршат достава :D
Нека знаат добро сите, најјаки се од Снупи плескавиците! :D
 
Последно уредено:
Член од
19 септември 2022
Мислења
2
Поени од реакции
8
фк воска - ФК ОХРИД (26.11)

Навивање ЕКСТРА и покрај тоа што Охрид беше криминално оштетен!
Бројка ОДЛИЧНА!
Цело време беше на степен до инцидент имаше тегнење со полиција!
Би додал само да е недела би имало уште поисполнет коп!

Сликава е малу лоша ама ко ќе те сликат редар то е немавме пристап до терен.

#Живели
Мојт да образложиш како дојде до влечење со џандарите? И зш цел коп слеговте долу во чошот?
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
78
Поени од реакции
343
Мојт да образложиш како дојде до влечење со џандарите? И зш цел коп слеговте долу во чошот?
Jas gledav na momenti poshto ne mozhev vo isto vreme i Teteks Vardar kolku shto uspeav da vidam eden od voshka izede crven karto i im go pokazhuvashe kurot na Ribari.....toj ako slobodno se sheta po charshija bez da jade shamari neznam shto da kazham.
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
38
Поени од реакции
161
фк воска - ФК ОХРИД (26.11)

Навивање ЕКСТРА и покрај тоа што Охрид беше криминално оштетен!
Бројка ОДЛИЧНА!
Цело време беше на степен до инцидент имаше тегнење со полиција!
Би додал само да е недела би имало уште поисполнет коп!

Сликава е малу лоша ама ко ќе те сликат редар то е немавме пристап до терен.

#Живели
Одлична бројка за добро навивање. Една замерка поработете на изглед на трибина и ќе биде топ. Не може една коцка да е 2х2, друга 1х1.5 и друга да се влече по земја. И тоа РИБ(лого)АРИ појачајте аутлајн на буквите од далеку не се познава. Поработете на изглед и ќе бидете чиста 10ка. Браво за бројката, ФФМ мафија, Воска пробаа и со Тиквеш во баражот да прават глупости па мвр ги блокираше автобусите намерно и возеја 30km/h по автопат за да нема кавадаречка публика, ама им ги сковаа 4-0 мислам не памтам точно.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.894
Поени од реакции
14.374
У сабота во Битола сме секако. И со и без забрана. Македонија на Македонците!
Не ве разбирам вака кога се курчите за џабе, па после со право ќе ти се смеат Битолчани. Жити се ме интересира како ќе ,,гостувате" во Битола со забрана? Гостувате пишав пошто си пишал во множина, кои хулигани сте ,,вие" па и со забрана да отидете, да ги заобиколите сите контроли и да гостувате против цел стадион. Не си правете бајрам на мозокот, ако има дозвола нормално дека ќе гостуваме, ако нема дозвола тумбе кафе ќе остане ,,неосвоива тврдина". Сликање на стикери и постирање на инстаграм не е гостување - глупирање е.
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
129
Поени од реакции
1.962
фк воска - ФК ОХРИД (26.11)

Навивање ЕКСТРА и покрај тоа што Охрид беше криминално оштетен!
Бројка ОДЛИЧНА!
Цело време беше на степен до инцидент имаше тегнење со полиција!
Би додал само да е недела би имало уште поисполнет коп!

Сликава е малу лоша ама ко ќе те сликат редар то е немавме пристап до терен.

#Живели
Одлична бројка, за навивање незнам не гледав стрим, ама сигурно со ваква бројка и добро навивање си идет само по себе.

Добронамерен совет : имате многу знамиња и коцки кои ви седат по дома сигурно ( истите пак истите ги вадите цело време а имате и други шо не се истаени кузнајт од кога ) накитетеја трибината и развејте ги знамињата многу поубо че изгледате. (y)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011
У сабота во Битола сме секако. И со и без забрана. Македонија на Македонците!
Па ти секако ќе дојдиш со твојата екипа дали како новинар или снимател е прашањето, само не ги сили другите да идат на своја рака

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom