Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. white_pride

  white_pride

  Член од:
  1 април 2013
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  28
  Gamblers e edna od najstarite podgrupi, sea slavea 20god. i e edna od naj aktivnite grupi momentalno zaedno so ekipa 420.
   
 2. ultras85

  ultras85

  Член од:
  18 март 2015
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  95
  Ако после ова имате пак нешто нејасно... комотно напуштете го форумот и дирек вбандера манете се... поздрав од Битола!!!
   
 3. Vlaska Mala Ohrid

  Vlaska Mala Ohrid

  Член од:
  8 април 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  12
  Друже, ако сте со став анти ффм и ред други работи ставрно е глупо само ради дудлање на вашиве "браќа" од Полска да дојте организирано на трибина, и плус то да го затворите цел запад , а бевте едвај 150 200 души. Ама пусто изгорени сте за докажвење пред Пољациве па од нигде никаде се појавивте и згора на се се избрукавте со то шо извајвте мајца од Вардар или од Комити небитно, небаре играт Вардар со Пелистер, а не Македонија......
   
  На LIHNIDDOSS, Casual89, VardarVoSrceto и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. ZelenoBel

  ZelenoBel Нова Битола

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  764
  Допаѓања:
  792
  Наредниот пат друже тебе ќе те прашаме за ставот наш и постапките...
  Значи со такви навивачки и сезонски групи како твојата група немам шо да се објаснувам,уште помалце да прифаќам мислење и најмалце да се расправам како дел од кај нас децата.
  Единствена сериозна група наспроти нас ги сметам само Комити, и со нив можам да дебатирам да се споредвам и разменвам мислење.
  Немој да се вреѓаш ама тој е мојот став.
  Уште многу сезони ви треба како оваја шо ја имавте па после можи да седниме да збораме. Дај боже да биди така, најискрено ќе бидам среќен колку тебе... амаа... за жал нема да е такаа... Зато друже поздрав и спремајте се сезоната 3то полувреме почнува and we are ready


  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На george_jov му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  962
  Допаѓања:
  942
  Он тоа што го кажал е точно од прва до последна буква.
  Што има врска од која навивачка група е?
  Имаше една екипа од Пробиштип кои беа десет пати поедуцирани од пола навивачи во Македонија и сега ако нивната група неможе да мрдне од мртва точка не значи дека се што ќе кажат/пишат дека е безвезе.
   
 6. ZelenoBel

  ZelenoBel Нова Битола

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  764
  Допаѓања:
  792
  Багабонти се докажаја на трибина а не на фејсбук и кајгана.
  Јас не пишав нигде дека се шо ќе пишат другите е безвеза, пишав дека не прифаќам мислење и не продолжвам да дебатирам.
  Ако се толку едицирани и опасни навивачи нека пробат да го зачуват то шо го имат, а не овде секоја сезона иди некој и соли памет и преку 24ч после ги снемва цела група АШ БУБАТА
  Да не почнам да редам имиња и примери па да се објаснуваме овде со деној.


  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 7. Интегрален

  Интегрален

  Член од:
  11 декември 2013
  Мислења:
  710
  Допаѓања:
  585
  Пољаците уапсени ги казниле со по 150е, а секој македонски навивач за исто дело нарушување на јавен ред и мир и насилство на спортски настан јаде 550е казна. Да ти ебам педерската држава да ти ебам!!!!
   
  На LIHNIDDOSS и Rick.Utd. им се допаѓа ова.
 8. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  534
  Дали вие за дудлање зборате,кај шо стигнавте клекнавте.Ние да бевме тие дудлачите немаше да идат толку пољаци во Бт еден ден претходно и да добиваме покани за присуство на скоро секоја нивна дерби пресметка.Вие сте дефиниција за дудлање,прво кај нас па сега кај Комити.
  Пејте песни контра Битола заедно со Комити,а не сте во братски односи,е то е дудлање.
   
  На ultras85, ZelenoBel и vasicot им се допаѓа ова.
 9. Vlaska Mala Ohrid

  Vlaska Mala Ohrid

  Член од:
  8 април 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  12
  Жално за вас, општо за Чкембари и за филмот шо го терате, жално шо мислите дека ултрас културава во светов почна од вас, како за информација ние како навивачка група не бевме организирани да ојме и да навиваме, имаше поединци наши членој, а за дудлањето си згрешил батка зато шо ниту еднаш не запеавме миту против Скопје, а ниту пак против Битола, а то шо вие го напрајвте организирано ојдовте на навивање после незнам колку години ради Пољациве и вајгте мајци од Вардар и се радвевте то требит вие да се зпрашате до кај ви е навивачкава култура.Сега ве чекам да се организирате и следната утакмица на Македонија, ко ќе ги немат Пољациве.
   
  На Casual89 и LIHNIDDOSS им се допаѓа ова.
 10. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  534
  Никој нигде не спомна дека ултрас културата почна од нас,изгледа си глуп или со сила се прајш.
  Најверојатно не си бил присутен на натпреварот според заклучокот шо го извлечи.
   
 11. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  8.007
  Допаѓања:
  2.313
  Не знам како да ти објаснам, дека за фудбал сум професор за тебе. Како и за многу други работи.
   
  DracevoTheCity, SK-92, Ел Џеј Ем и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Rick.Utd.

  Rick.Utd.

  Член од:
  14 мај 2019
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  93
  Mrs da i e.am se najmilo na ovaa policija i na site po red, mameto da i go iz.aebam ja na niv. Na tie sto mozat, naplakjaat duplo, a na ovie nisto ili minimalno. MRS.

  Abe kje se ide vo zatvor, ama poprskaj gi tamu so kiselina neka se macat dve nedeli so nepodnosliva bolka i na krajot neka pcovisat. Korumpirani ko.ilinja.:mad:
   
 13. ultras85

  ultras85

  Член од:
  18 март 2015
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  95
  Поооо ти бе глуп колку си, имаш лице да коментираш а имате воџа кој е 98'ма година роден? Абе најклошарска група сте па уште пишиш сме тепале некој полски филм...
  Сите од еден до последен сте спиеле Битола и сте иделе со нас на дерби да карате против скопје, а сега со скопјани рамо до рамо против Битола ???
  ТРАГИКОМЕДИЈА, ама од кол на кол, колот знајш и сам кај оди
  --- Споено дупло мислење, 12 јуни 2019 ---
  За да не скокат рибарчињата многу, дека читав негде шо сме иделе на репрезентативна утакмица со обележја од матичната група, имаш опција ЗУМ и ќе си видиш кој сте, не ме терај и видео да клам кај шо урлате заедно со комити против нас...
   

  Прикачени податотеки:

  Последно уредено: 12 јуни 2019
 14. Holy Temple

  Holy Temple

  Член од:
  16 април 2010
  Мислења:
  2.543
  Допаѓања:
  1.477
 15. DracevoTheCity

  DracevoTheCity Чиста Македонија !

  Член од:
  7 ноември 2008
  Мислења:
  8.383
  Допаѓања:
  8.845
  Незнаеш кој е поненормален, тој што го напишал тоа на факинг контејнер, или тој што го објавил..
   
  AAbrat, Goran Bt, Curva_sud и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: