Навивачки групи во Македонија!

Член од
13 септември 2015
Мислења
582
Поени од реакции
927
То се случва кога 15 деца од Комити дојдоја и се залепија до ограда до нас, а го имат цел стадион да одат кај сакат ! На крај краева можеше да се најават да кажат дека ќе дојдат до нас да седат и се ќе беше во ред ! Искрено не видов кој почна прв да провоцира ама толку треба...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Од каде испадна да бидете вие сместени на запад? Карти немаше во продажба колку што знам
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
476
Поени од реакции
586
Ама некако не ви фати окото да фрлите некое камче,вашата знаменитост.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.281
Поени од реакции
8.751
Среќа вие само руке на руке одите. Досега не сте фрлиле ниеден камен кога сме гостувале во Битола.
П.С. @ZelenoBel Слушам си се затворал дома во недела, си плачел, те нервирале колите што свиреле и славеле надвор :kuracc:

#СвеСеДознава :vozbud:
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.240
Поени од реакции
43.206
Kolku da si znaat deka ima nesto navivacko vo gradot

Прегледај го приврзокот 210515
Опасни сте за вакви работи мора да се признае :D
Ама, од друга страна, вчера не сите Полјаци беа ултраси. Низ цел стадион имаше Полјаци со свои знаменца и реквизити кои не беа со навивачите на исток. После утакмица така си шетаа накај Центар во групи по 2-3 луѓе. Сте начекале некои такви низ Чаршија сигурно :D

Да не нападнеа тие што се тепаа меѓусебе, имаше да не расклопат сите навивачки групи од државава да бевме заедно. Како Криштопанс беа големи, 2 на 2 метра :)
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
777
Поени од реакции
817
П.С. @ZelenoBel Слушам си се затворал дома во недела, си плачел, те нервирале колите што свиреле и славеле надвор :kuracc:

#СвеСеДознава :vozbud:
Аааааааааааа даада хахахахахахаха и Пелистер - Лемго си ја гледав на јутуб


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
476
Поени од реакции
586
Среќа вие само руке на руке одите. Досега не сте фрлиле ниеден камен кога сме гостувале во Битола.
П.С. @ZelenoBel Слушам си се затворал дома во недела, си плачел, те нервирале колите што свиреле и славеле надвор :kuracc:

#СвеСеДознава :vozbud:
Барем да пробавте нешто,вчера како на излет.
Запад е наш.
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8.637
Поени од реакции
13.546
Абе живи смешки сте. Градско дерби ви се играше во таа "неосвоива тврдина" 2 групи ви се мочавме, ништо не направивте вие галамите за стадион од 40.000 со 2000 џандари што имаше. Детскиве муабети интересни беа 1-2ра средно коа бевме и се палевме. У реду е хулигани.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
912
Поени од реакции
665
Барем да пробавте нешто,вчера како на излет.
Запад е наш.
Да бе, да пробаме и после одма “еве ги Комити напаѓаат на репрезентација, срамота напаѓате кога игра Македонија и слично, па вие напаѓате Македонци или слично”.

Него уште не најдовте некој јак спонзор ? Битолскиве гастрабајтери не сакаат да вложат ниту денар... неможете да ги натерате некако ?
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.281
Поени од реакции
8.751
Аааааааааааа даада хахахахахахаха и Пелистер - Лемго си ја гледав на јутуб


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Да не се подигна паркетот, да се скриеш под него? :LOL:
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
777
Поени од реакции
817
Да не се подигна паркетот, да се скриеш под него?
Еднаш чим се крена, ќе се крени пак, чекаме подобри времиња, до тогаш прајте си кефој, оти вие ако стигните на наше ниво, на кое сме сега со спортот, ќе ве снема од мапата скроз

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
На врв Bottom