Навивачки групи во Македонија!

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.281
Поени од реакции
8.751
Еднаш чим се крена, ќе се крени пак, чекаме подобри времиња, до тогаш прајте си кефој, оти вие ако стигните на наше ниво, на кое сме сега со спортот, ќе ве снема од мапата скроз

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
И сам знаеш дека групата може да се крене кога клубот е во надолна линија :)
 
Член од
18 март 2015
Мислења
117
Поени од реакции
97
Од сега прекрстете се комити јужно/северни...пошто за запад сонвате...
П.с. зато го сменавте името од запад во комити Македонија
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
582
Поени од реакции
927
Страв ни беше од тие браќата ваши од Полска затоа не нападнавме :cenzura: А тоа што бевте на запад треба да се срамите а не со вакви ретардирани постови
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.787
Поени од реакции
4.686
Абе овој Аеродромецов Ди...р не ја запроси девојка му пред 5-6 год, МЗТ кога освоија титула? У Бисер нешто така ми се увртело. :D
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8.638
Поени од реакции
13.547
Абе овој Аеродромецов Ди...р не ја запроси девојка му пред 5-6 год, МЗТ кога освоија титула? У Бисер нешто така ми се увртело. :D
Abe marketing na FA im prai, da se desava neso da gi ima po portali :icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.435
Поени од реакции
2.508
Нека видат малку Чкембари и Комити од Полјаците вчера како се навива, а не вчера на Градски само "грицкачи" (на сончогледи и семки).
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.787
Поени од реакции
4.686
Нека видат малку Чкембари и Комити од Полјаците вчера како се навива, а не вчера на Градски само "грицкачи" (на сончогледи и семки).
Не знам од каде да почнам и како да ти објаснам дека Македонија и Полска не можеш да ги споредиш во навивање.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.903
Поени од реакции
24.092
Член од
2 март 2017
Мислења
272
Поени од реакции
426
Мина и Македонија - Полска, но што понатаму? До вчера сите анти ФФМ, ФФМ мафија, ФФМ шиптарии, а вчера сите ко попчиња на Градски, се наложивте многу дека дојдоа пољаците?
За нив нема што да се коментира недостижни за нас у секој сегмент. Не само што беа сите 2 на 2 (зборувам за навивачите, а не регуларните фанови) туку ме изненади колку културно се понашаат. Ниту една шкртка низ град, ниту една скршена чаша у кафич итн. Имаше и баеги регуларни фанови по 2-3ца мртви пијани со шалови на кои беше прелесно да им се земат, ама со оглед што беа фер со македонците у секој сегмент ќе беше дебилно да зимаме нивни шалови и да ставаме на интернет демек сме ацијале пољаци.
За шкониве веќе мака ми е да куцам, секад иста песна на улица нигде, ама за нет пропаганда и Генерал Штаб може гомна да јаде. Знамето е земено од фанови, кои се гледаше дека немаат допирна точка со навивачи, пошто минаа крај нас. Меѓу другото има и докази како наши, а и пољаците шетаат и седат низ Чаршија па ова глумење bad ass ми е комично.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
582
Поени од реакции
927
И во понеделникот истите тие ја каменуваа 65ка полна со девојчиња и деца кои беа на прославата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.244
Поени од реакции
4.623
И во понеделникот истите тие ја каменуваа 65ка полна со девојчиња и деца кои беа на прославата.
Поентата ми беше дека они ми делуваат како главна подгрупа и ми како да се најактивни а јас секогаш мислев дека они се само подгрупа составена од локалните Албанци која постои само на име без некое посебно дејствување.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
777
Поени од реакции
817
За да не цитирам поќе души, ке пишам тука се малце поопширно во врска со Чкембари на Македонија - Полска.
Од Битола тргнавме 20тина коли и 1 комбе меѓу кои и неколку души од пољаците,по пат ни се придружија и неколку коли Лозари.Од 35 пољаци од Белчатов кои ни беа на гости во Битола,околу 30 тргнаа уште сабајлето во петок за скопје, и за жал сите се уапсени поради присуство во тепачка. Планот беше тие да си одат на нивниот гостински коп со сите пољаци заедно...
Чкембари организирано како навивачка група НЕ навива за репрезентација, и ќе продолжиме со тој став АНТИ ФФМ, ова во петокот беше чисто ради дружба со нашите браќа од Белчатов. Иначе поединци од Чкембари има секогаш и секаде на репрезентација.
Во петокот не бевме дојдени против никој,уште помалце да провоцираме или да напаѓаме некој, пред стадион кај шо не сместија заради то шо стигнавме 1 сат порано поминија над 100 души со маици, дресој од Вардар и Комити, никој не беше со прст гибнат. Морам да спомнам и дека најмалце не интересираше на која трибина ќе бидиме сместени.
Ко влеговме на стадион забележавме на јужна поединци од Мајмуни и Рибари и искрено ни беше мило, знаевме дека ќе дојдат сигурно и членови на Комити и сакавме баш да пробаме нешто заедно.
По само 10тина минути од првото полувреме се појавија дечиња од Комити во некој филм,намерно и испланирано чиста провокација се залепија до нас на ограда и со некој погледи лути накај нас, и шо мислевте дека ќе се случи? Почнаја пцуења од двете страни и дечињата не поздравија со О Сузана, ние нив со Дирлада и така натаму... Срамота и резил.
А можеше најнормално долу да си застанат кај шо седеја после то, и од таму ќе си навиваме сите заедно и се ќе си беше во ред.
После ова нормално дека не можиш да имаш влијание врз цел стадион и да бараш да те поддржат, и да има некое навивање барем слично на она на пољаците.
Зато второто полувреме и си седнавме :)
За инциденти немаше никаква теоретска шанса јасно ни е на сите !
Искрено штета, можеше да испадни многу убо.... амааа.... МАКЕДОНСКА РАБОТА....
 
Последно уредено:
На врв Bottom