Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

1. ultras85

ultras85

Член од:
    18 март 2015
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    85
    Абе коза, кај бевте 600+ жити мајкати??? Ко на неутрална имаше само наши фаној... дај одебете од државата наша ојте кршете гла впланина негде или кај брачата во косово... си чекал инцидент ахахахахах ој фрли се во Охридското езеро удај се...ни сте биле ниту ќе бидите тркало едно

2. millwall

millwall

Член од:
    27 мај 2011
    Мислења:
    222
    Допаѓања:
    89
    Dobra brojka od dvete strani, drugo neznam dali e potrebno da se komentira.

Ckembari, mislam deka prvin treba da se organiziraat uste po seriozno i za drugi utakmici samo so edno finale ne bidnuva nisto. A baska zborovi od vidot ''ne postoite'' itn ne vi licat kako edna navivacka grupa koja poveke ste OFF od kolku IN za razlika od Ballisti koja jas uste ne vidov deka negde odsustvuvaat.

Pozdrav.

На Ali Pasha му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Colt Willcox

Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

Член од:
    27 ноември 2007
    Мислења:
    25.192
    Допаѓања:
    39.350
    На ниедно гостување не беа оваа полусезона.

4. RichardRichardson

RichardRichardson

Член од:
    2 март 2017
    Мислења:
    94
    Допаѓања:
    99
    Во Скопје не беа на ниту еден меч Вардар-шкендија, можеа да дојдат и без најавено гостување, лесно е кога ги чуваат како бели мечки. :D

5. Ali Pasha

Ali Pasha

Член од:
    26 септември 2007
    Мислења:
    915
    Допаѓања:
    730
    До билетара сме биле на градски, и не ни продавале карти, оти „апаратот бил расипан“ за тие со лични карти од Тетово.

6. ckembarbtt

ckembarbtt

Член од:
    8 октомври 2015
    Мислења:
    171
    Допаѓања:
    190
    Освен гостувањата во Тетово кој шо се нон стоп забранети и то во Чаир,јас незнам или непамтам друго гостување кај шо не сме биле сезонава,а сме можеле.
    За балисти залудно е трошење на време се се виде на финалето.

На ZelenoBel му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ali Pasha

Ali Pasha

Член од:
    26 септември 2007
    Мислења:
    915
    Допаѓања:
    730
    A sto vide vo finaleto? Od tri strani probavte da gi nadvladeete, non stop vikajki ajde cel stadion ... Ne seri mnogu bev i jas co taa neutralna tribina. Ve zaebavaa 300 spartanci celo vreme. Osobeno taa crvenata boja vi bodese vo oci, kako razjareni bikovi.

8. ckembarbtt

ckembarbtt

Член од:
    8 октомври 2015
    Мислења:
    171
    Допаѓања:
    190
    Дај бе не влегвај во филм,само шо влеговме на трибина и ко почна грмењето ми стигнаја пораки од деца шо беа на неутрална и шо гледаја на тв,и двете поставени прашања беа зошто сечените не пеат,а за то ајде цел стадион,беше извикано само еднаш оти од др страна имаше мн битолчани,а за то шо мислиш дека 300 можат да надвикат 600 само со извикување беса,мислам дека живејш во тешка заблуда.

9. Ali Pasha

Ali Pasha

Член од:
    26 септември 2007
    Мислења:
    915
    Допаѓања:
    730
    Gospodin info centar na ckembari, prima poraki od segde ...btw stigna li da im odgovoris, ili peese i ti?

10. Џони От

Џони От

Член од:
    30 август 2012
    Мислења:
    1.932
    Допаѓања:
    2.308
    И ти ли беше дел oд тие мaчињaтa нa неутрaлнaтa трибинa. Сликa без Тoн.

11. Ali Pasha

Ali Pasha

Член од:
    26 септември 2007
    Мислења:
    915
    Допаѓања:
    730
    Јас не сум дел од животинство царство.Јас бев тој што ја бодреше својата екипа, опкружен со животинско царство

12. Џони От

Џони От

Член од:
    30 август 2012
    Мислења:
    1.932
    Допаѓања:
    2.308
    Кaкo јa бoдреше ? вo Себе си нaвивaвте сo другарчињата или си шептевте

На santino му/ѝ се допаѓа ова.
  13. RichardRichardson

RichardRichardson

Член од:
    2 март 2017
    Мислења:
    94
    Допаѓања:
    99
    @Ali Pasha
    Да не зборувам колку пати сте биле тепани во Скопје па и во Тетово пред стадион, се има докази ама не сте вредни да постирам тука, а и не сум некој интернет навивач. Пред билетара на 10.08.2014 кога глумевте мангупи со маици кога ве згазивме од тепање, од тогаш на билетара никогаш немам видено со балисти/шкендија реквизит. ;)

14. Ali Pasha

Ali Pasha

Член од:
    26 септември 2007
    Мислења:
    915
    Допаѓања:
    730
    Ти да не беше братучетот на Чак Норис :eek:. Сигурно и во Шипковица си бил 2001 година!
    Си знаеш ти, ако си бил во таа трибина од почеток, заштитен како бела мечка, просто си уживав, и „провоцирав“ хехехе (за вас провокација е да се бодри својот тим )...

15. RichardRichardson

RichardRichardson

Член од:
    2 март 2017
    Мислења:
    94
    Допаѓања:
    99
    @Ali Pasha
    Секако, кога ќе нема што да кажеш затоа што тоа е вистина, ќе се "исмејуваш". Не сме Чак Норис, ама сеуште можеме да тепаме балисти.
    Веќе кога сме иначе кај дешавката во 2014-та пред билетара.
    01. Вардар - шкендија (10.08.2014).jpg

Сподели преку: