Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
И ти ли беше дел oд тие мaчињaтa нa неутрaлнaтa трибинa. Сликa без Тoн.
Јас не сум дел од животинство царство.Јас бев тој што ја бодреше својата екипа, опкружен со животинско царство
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453
Јас не сум дел од животинство царство.Јас бев тој што ја бодреше својата екипа, опкружен со животинско царство
Кaкo јa бoдреше ? вo Себе си нaвивaвте сo другарчињата или си шептевте
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
@Ali Pasha
Да не зборувам колку пати сте биле тепани во Скопје па и во Тетово пред стадион, се има докази ама не сте вредни да постирам тука, а и не сум некој интернет навивач. Пред билетара на 10.08.2014 кога глумевте мангупи со маици кога ве згазивме од тепање, од тогаш на билетара никогаш немам видено со балисти/шкендија реквизит. ;)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
@Ali Pasha
Да не зборувам колку пати сте биле тепани во Скопје па и во Тетово пред стадион, се има докази ама не сте вредни да постирам тука, а и не сум некој интернет навивач. Пред билетара на 10.08.2014 кога глумевте мангупи со маици кога ве згазивме од тепање, од тогаш на билетара никогаш немам видено со балисти/шкендија реквизит. ;)
Ти да не беше братучетот на Чак Норис :eek:. Сигурно и во Шипковица си бил 2001 година!
Кaкo јa бoдреше ? вo Себе си нaвивaвте сo другарчињата или си шептевте
Си знаеш ти, ако си бил во таа трибина од почеток, заштитен како бела мечка, просто си уживав, и „провоцирав“ хехехе (за вас провокација е да се бодри својот тим )...
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
@Ali Pasha
Секако, кога ќе нема што да кажеш затоа што тоа е вистина, ќе се "исмејуваш". Не сме Чак Норис, ама сеуште можеме да тепаме балисти.
Веќе кога сме иначе кај дешавката во 2014-та пред билетара.
01. Вардар - шкендија (10.08.2014).jpg
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
@Ali Pasha
Секако, кога ќе нема што да кажеш затоа што тоа е вистина, ќе се "исмејуваш". Не сме Чак Норис, ама сеуште можеме да тепаме балисти.
Веќе кога сме иначе кај дешавката во 2014-та пред билетара.
Прегледај го приврзокот 171170
Стварно ви стои надимакот Копички. Тетовчани немаат проблем да одат сегде со свои обележја, а вие сте познати хиени , по 20-30 хиени ги чекате по два тројца, немој само да ми кажеш дека еден на еден сте ги зеле. Плус повеќето од овие се обични фанови, не се балисти, така да ни не знаат дека некој сака да освојува трофеи. Ви дојде Кренар Османи (тој осомничениот за Мавровските работници) сам , во билетара, со маица од балисти, ама таму малце тврдо. Кога ќе ве видиме вас да дојдете по 2-3 во тетово во билетари.
Јас сум бил и ова година , и лани (три пати не ми даваа карта оти личната карта не ми е со скопска резиденција) и секогаш, и не доаѓам да се тепам, доаѓам да ја гледам мојата екипа, ама ти тоа не можеш да го разбереш, во друга матрица си.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Стварно ви стои надимакот Копички. Тетовчани немаат проблем да одат сегде со свои обележја, а вие сте познати хиени , по 20-30 хиени ги чекате по два тројца, немој само да ми кажеш дека еден на еден сте ги зеле. Плус повеќето од овие се обични фанови, не се балисти, така да ни не знаат дека некој сака да освојува трофеи. Ви дојде Кренар Османи (тој осомничениот за Мавровските работници) сам , во билетара, со маица од балисти, ама таму малце тврдо. Кога ќе ве видиме вас да дојдете по 2-3 во тетово во билетари.
Јас сум бил и ова година , и лани (три пати не ми даваа карта оти личната карта не ми е со скопска резиденција) и секогаш, и не доаѓам да се тепам, доаѓам да ја гледам мојата екипа, ама ти тоа не можеш да го разбереш, во друга матрица си.
Хахаха, ајде нема повеќе што да коментирам по твојов коментар, "најјаки сте", и крај на дискусијата. Не знам од каде ти е, ама очигледно многу е добра. :D
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Хахаха, ајде нема повеќе што да коментирам по твојов коментар, "најјаки сте", и крај на дискусијата. Не знам од каде ти е, ама очигледно многу е добра. :D
Како прво јас не сум член на групата, како второ, далеку од тоа дека балисти се на некое високо ниво, како трето вие сте како речиси распадната група, а ти ми глумиш Чак Норис... но муабетот беше , дојдете купете карта на билетара. Епа јас дојдов, не еднаш, не ми продадоа ниеднаш! И крај , и од мене!
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Како прво јас не сум член на групата, како второ, далеку од тоа дека балисти се на некое високо ниво, како трето вие сте како речиси распадната група, а ти ми глумиш Чак Норис... но муабетот беше , дојдете купете карта на билетара. Епа јас дојдов, не еднаш, не ми продадоа ниеднаш! И крај , и од мене!
Доаѓале и во Тетово, ете баш член на форумов не ми текнува кој беше имаше пишано извештај есенва и слики оставено од Тетово. Никој не е луд да отиде со реквизити од клубот или групата, неколкумина ваши пробаа и лошо поминаа, истото би се случило на било кој фан со маичка Вардар во Тетово, Чаир, па и Битола и Прилеп. За идење, секој може да отиде, да купи карта и да си изгледа утакмица мирно и тивко
 
Член од
27 мај 2011
Мислења
265
Поени од реакции
113
На ниедно гостување не беа оваа полусезона.
Normalno deka mislev na dozvolenite gostuvanja ne za tie zabranetite. Sekoja grupa probala barem ednas da gostuva i koga imalo zabrana no bile spreceni vo prvata ili vtorata patarina a nekoi i pred vlez na stadion. Vo Mk nema grupa koja moze da uspee da se pojavi na gostuvanje koja ima zabrana no vo sekoja grupa se naoga nekoja dobra ekipa koja se pojavuva nekogas.

Pozdrav.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
815
Поени од реакции
1.201
Стварно ви стои надимакот Копички. Тетовчани немаат проблем да одат сегде со свои обележја, а вие сте познати хиени , по 20-30 хиени ги чекате по два тројца, немој само да ми кажеш дека еден на еден сте ги зеле. Плус повеќето од овие се обични фанови, не се балисти, така да ни не знаат дека некој сака да освојува трофеи. Ви дојде Кренар Османи (тој осомничениот за Мавровските работници) сам , во билетара, со маица од балисти, ама таму малце тврдо. Кога ќе ве видиме вас да дојдете по 2-3 во тетово во билетари.
Јас сум бил и ова година , и лани (три пати не ми даваа карта оти личната карта не ми е со скопска резиденција) и секогаш, и не доаѓам да се тепам, доаѓам да ја гледам мојата екипа, ама ти тоа не можеш да го разбереш, во друга матрица си.
Кога пишуваш мислиш збориш како вие да сте од швајцарија или шведска културниот народ,човече на кого продаваш магла ? Ти најде да зборуваш кој напаѓал 20 на 2 ? Ти дел од племето симнато од планина што изминатите 15 години го прави тоа во секој град и дел од градот кај што се мнозинство ? Одма умот може да ви се види до каде ви е,идол им е човек што е осомничен за мавровските злодела,кој се далеку од нормалноста и човечноста,ПЛЕМЕ!
 
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Kalimero, are you sad ?? received_2301314996760622-1.jpg п.с. @Ali Pasha шо не кажа предвреме дека ќе си во обична публика ќе си размевме искуства од кајгана форумот малце :)))

А и, нешто пиротехника, кореографија, парола извадовте балисти или немаше пари да ви плати еколог
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
Доаѓале и во Тетово, ете баш член на форумов не ми текнува кој беше имаше пишано извештај есенва и слики оставено од Тетово. Никој не е луд да отиде со реквизити од клубот или групата, неколкумина ваши пробаа и лошо поминаа, истото би се случило на било кој фан со маичка Вардар во Тетово, Чаир, па и Битола и Прилеп. За идење, секој може да отиде, да купи карта и да си изгледа утакмица мирно и тивко
Двајца бевме од форумов поточно, ама само јас постирав во нашата тема :icon_mrgr:
Дојдовме со кола и не спроведоа во нивата до стадионот.
Таму беше хаос, не се знаеше кој каде паркира.
Сакавме да влеземе на главна трибина, ама ништо од бизнисот. Немаше теорија да стигнеме да купиме карти, затоа што имаше милион луѓе пред билетара, без никаков ред. Огромен дел не ни купуваа карти, него чекаа да се изгребат од некого и правеа огромна гужва.
Едни џандари не заприметија дека сме Македонци и почнаа да не распрашуваат, па ги лажевме дека сме од некоја агенција :icon_mrgr:
Целата толпа од пред главната трибина отиде накај трибината на Војводи, па и ние со нив.
Таму турканици еден куп, се дури не ја урнаа вратата и не влеговме сите на ура :icon_mrgr:
Си собрав една карта од земја за спомен.
Знаев дека единствен начин е да влеземе на ура, со цела група фанови на Шкендија.
На врата имаше 3-4-ца редари, кои не проверуваа апсолутно никој. Да сакаш, топ ќе внесеш на утакмица.
Трибината беше преполна, главната беше цела исполнета, а и помалата трибина беше добро исполнета.
Седевме меѓу противничките фанови и не реагиравме на головите на Вардар :icon_mrgr:
Реално, ако не познаеше некој, смртта не ни бегаше :icon_mrgr: Немаше ниту еден џандар на трибина, само неколку позади трибината.
Имаше и некои Македонци на трибината, кои најгласно навиваа против Вардар и беа дојдени со другарите Албанци. Константно ги пцуеа играчите на Вардар.
По примањето на вториот гол, стадионот масовно се испразни. Можевме комотно да си се шетаме по трибината и на раат да си гледаме, бидејќи и тие што останаа не пратеа ситуација повеќе.
По натпреварот, ни ги гледаа таблиците од колата, мумљаа нешто, ама немаше напад.

Второ успешно провлекување, по гостувањето на Лирија-Вардар (за воља на вистината, се играше во Кале, но со забрана за присуство на Комбат), каде што со другар седевме меѓу (буквално измеѓу) цела подгрупа на Шверцери, а до нас беа типците од Сарај, со кои неколку недели претходно се имавме најдено во конфикт на Куманово-Лирија во Борис Трајковски.

Целта на одењето на натпревариве, не беше за курчење или покажување муда, туку доказ дека ако не се курчиш и ако си следиш натпревар, поголема е шансата да не јадеш ќотек ко магаре.
Да отидев со реквизити од Вардар, веројатно немаше да го пишувам постот во моментов.

Од децана што се курчат по интернетов, што 600 слики ставиле од еден натпревар што го проследиле, тешко дека може да се очекува таков подвиг :icon_mrgr:
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Kalimero, are you sad ?? Прегледај го приврзокот 171201 п.с. @Ali Pasha шо не кажа предвреме дека ќе си во обична публика ќе си размевме искуства од кајгана форумот малце :)))

А и, нешто пиротехника, кореографија, парола извадовте балисти или немаше пари да ви плати еколог
Нема правде ;)!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom