Навали народе на ваучерите на владата

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
и мене ме интересира што стана со ваучерите на правен?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
и мене ме интересира што стана со ваучерите на правен?

Ништо уште у пи*ку матер никој ништо не знае денес бев да прашам никој не те ферма да ти ебам факултетот заебан :nerv: :nerv:
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Ајде, сега пишете од машините што ги купивте, кој што купил пофалете се.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Епа фино, јас за еден испит не земав ваучер. :toe:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
Епа фино, јас за еден испит не земав ваучер.
Што имаат врска испитите со ваучерите ако ти е запишана последната година од студиите треба да земеш без оглед ако ти останале испити.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Пред да почните да продавате:

Контрола за наменско користење на ваучерите

Со цел да се обезбеди доследно спроведување на програмата, т.е. да се осигури наменско користење на ваучерите ќе се врши инспекциска контрола кај купувачите-студенти, како и кај компаниите, каде соодветно ќе се прати лагерот и реализираната продажба од страна на овластени лица од Министерството за финансии, т.е. Државниот пазарен инспекторат.
Каква инспекција бре, што збориш, демек јас ако купам компјутер за друг одма казна ќе ми пиѓат. Па ќе кажам го купив и го поклонив.Ај докажи дека лажам!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Напишано од cYb3rc0re
Пред да почните да продавате:

Контрола за наменско користење на ваучерите

Со цел да се обезбеди доследно спроведување на програмата, т.е. да се осигури наменско користење на ваучерите ќе се врши инспекциска контрола кај купувачите-студенти, како и кај компаниите, каде соодветно ќе се прати лагерот и реализираната продажба од страна на овластени лица од Министерството за финансии, т.е. Државниот пазарен инспекторат.


Кај пишува, колку време се должни студентите да ги чуваат купените компјутери
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
луѓе, не се палете. тоа мора да стои во законот, никој ништо нема да контролира и проверува. -))
 

Me_myself&I

THE GODDESS
Член од
27 ноември 2007
Мислења
70
Поени од реакции
1
не да нема никој ништо да проверува..денес дознав и дека еден другар си купил принтер и скенер со ваучерот..викам не е можно,он ми вика ти така си мислиш

btw а на правен ќе има ваучери и за ектс??
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
не да нема никој ништо да проверува..денес дознав и дека еден другар си купил принтер и скенер со ваучерот..викам не е можно,он ми вика ти така си мислиш

btw а на правен ќе има ваучери и за ектс??

А да си љубезен или љубезна да кажеш ако не овака јавно барем пиши ми на ПП каде ги купил тој другар ти тие делови да одиме и ние да направиме профит само ако е со врски тогаш ОК

За правен рекоа дека оваа недела ке даваат ваучери за нас што сме со 3 години по новиот систем али до денес немаше ништо.Некој рекоа дека ке го продолжеле законот дека и после 30 овој месец ке даваат ваучери али ништо сигурно не се знае.
 

Me_myself&I

THE GODDESS
Член од
27 ноември 2007
Мислења
70
Поени од реакции
1
а информацијава ти е сигурна или од муабети низ факс??
зошто тој списокот што беше направен со студенти од 4,не важи-никој нема земено,на студентски кажале дека ке се прави нов:(
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Што имаат врска испитите со ваучерите ако ти е запишана последната година од студиите треба да земеш без оглед ако ти останале испити.
Епа за еден испит, немам доволен број кредити за семестарот од таа последна година, фактички имам квадрат (по стара програма), по нова нема врска квадратот, само бројот на кредити се гледа. Требаа 96, јас имав 90. 1 испит.
 
T

The Blob

Гостин
Еее Банџи се зезна малце ;) Ама ако....со твојата плата....10 компјутери ќе си земиш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom