Навали народе на ваучерите на владата

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
Ништоо не ебааа многу јако на нас од Правен Факултет рекоа дека до денес дека ке даваат ваучери ништо од тоа идам на факултет тие од ЕКТС викаат врска си немаме дечко да ти се мочам у факултетот глупав.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Мене не ми е јасно зашто на сите студенти не поделија ваучери :vozbud:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
Мене не ми е јасно зашто на сите студенти не поделија ваучери
Не не да ни кажат нема ваучери за вас добро ке се смириме нема што тука али овие глупациве зборам од Правниот факултет само викаат ке има за сите ке има за сите а кога ке има никој не знае.Проста маса требаше да го видите деканот како одговараше на прашањата на студентите врска си немаше и он греота се правдаат не немало на список ставено па кој кур треба да не стави на список самите ние ауу не зборам више нервоза ме фаќа.
 

Me_myself&I

THE GODDESS
Член од
27 ноември 2007
Мислења
70
Поени од реакции
1
тотално те подржувам!!!
цел правен е за нигде
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
другата недела ваучери за трета година правен,понеделник или вторник
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
jea.. јас го неам искористено -)) ќе му го најдам крајот, има време
сака некој за 200 евреи да му го шитнам? ако сака го давам и за 300...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
jea.. јас го неам искористено -)) ќе му го најдам крајот, има време
сака некој за 200 евреи да му го шитнам? ако сака го давам и за 300...
400 да побараше може ке праевме нешто.
Туку ме мрзи да барам дали го има напишано ама дозволија да се купуваат и компоненти, а рокот за ваучерите и тој е пролонгиран.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
Во понеделник зимаме ваучери конечно на правен факултет за нас што сме со 3 години според ЕКТС

Туку ме мрзи да барам дали го има напишано ама дозволија да се купуваат и компоненти, а рокот за ваучерите и тој е пролонгиран.
Сигурен си за ова или само си слушнал?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
За тоа дефинитивно сум сигурен... Го нема напишано никој пред мене? Аууу. Епа ке се потрудам да подобјаснам. Прво беа демек мора да се земи компјутер, потоа сменаа компјутер+монитор, па потоа пак се вратиа на старо т.е. само компјутер и сега најново може да се купуваат и компјутерски компоненти. Се заебав што си го дадов ваучерот за 9.000 денари, а кога прашував сакав да зеам хдд за лап-топ и да го оставам стариот (имам 80 гига, сакав 160 или 250), не ми даваа никако. Сега можи, ама немам ваучер :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
4та година сум, и ваучерот ми било најлошото искуство што сум го имал во моето образование!!Една голгота,секој ден кисни пред студентски прашања, па никој не кажваше,па нерви, чекање, пари се оддадовме за кафиња, па малверзации...300чуда, за на крај да ми се исплатеше и да земам ваучер!!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Темата мислам дека треба да се затвори зашто нема што да се каже проектот е завршен.:helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom