НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
B

BigMac

Гостин
Нема да фатат плејоф без Џорџ :(
Многу заебан распоред имаат Клиперс до крај ,уште 9 утакмици,ако земат 4 ќе идат директ ако не ќе бркаат преку плеј ин,мада мислам дека го имаат Ленард ќе експродира наредниве утакмици.Табелава на запад е страшна до последно коло ќе биде колење.
Screenshot_20230323-081059_NBA.jpg
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Има далеку подобри плеј играчи од брадата пример Лилард, Ирвинг,ЦП3 итн
Lillard i Irving povekje se igraci od tipot daj mi ja da shutnam, ili da izdriblam i da shutnam, no jaki se i vo organizacija sekako. CP3 vekje e star 37 godini ne moze da se meri so Harden.
Harden e klasicen plej nema pojak vo ligata.
Автоматски споено мислење:

Kawhi ke se zbudali vo nareden period, vecer 29.5+
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
I LeBron pocnal da trenira se vrakja za brzo treba da e dostapen za poslednite 4-5 utakmici od regularna sezona.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
962
Поени од реакции
568
Dallas izgleda ni play in nema da fatat , Irving na aparati
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.638
Поени од реакции
33.643
Овој Монти на Санс е убедливо најлош тренер во лигата. Каква далалајка е човекот на 18-3 серија за Кингс никаква реакција, заспа во 3 четвртина и прими 45 коша.

Изгледа ги чуваше тајмаутите за на крај кога ќе треба реклами да се дава, ова е единствено објаснување зошто е глуп ко кур.
 
B

BigMac

Гостин
Лука и Кајри знаев дека ќе бидат најлошо комбо во НБА.Пишав во темава уште кога се случи трјдот.
Менфис ќе игра финале на Запад страшен тим има.Или со Санс или Денвер.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Ke bide mnogu jak playoff uste 3 nedeli do pocetok. Filadelfija i Feniks do finalinjata...
Автоматски споено мислење:

Durant samo plus vo kladilnica ke igra minutaza 40+
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.062
Поени од реакции
7.675
Која комедија е лигата.
Мајами кон крај на 2/4 води со двоцифрена предност за 2 минути да ја изгуби и да замини на полувреме со 3 коша предност.

Во 3/4 за еве цели ДЕВЕТ минути успева да даде ШЕСТ КОША.

Па матер да ти ебам МЗТ Скопје е институција за овие бе. Мак баскет да гледаш помалку осцилации ќе има отколку овие абдали. Професионална лига my ass. :pov::pov:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom