НБА сезона 2022/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.605
Од кај ова?
Кое од каде? Џорџ од времето кога играше во Индијана пред повредата го памтиш?
Вакви 360 куцања и по еден куп атракции имаше само на 1 натпревар, да не збораме што знаеше сам да реши натпревар. Овој Џорџ сега не е ни бледа сенка (ради повреди) од тој тогаш. Да не беше така ќе можеше да трејда за било кој контендер и да лапа титули.

Nemam povekje zborovi za Klipersi, nekni mi skratija 3000 evra dobivka a sabajlevo povtorno me skratija za 500 evra dobivka na tiket so uplata 50 evra.
Ne gi mozam povekje stvarno po srce me udrija nekolku pati. No povekje se lutam na samiot sebe kako mozam da se kladam na ovie debili.
Nikogas povekje Klipersi na tiket.
Јас го имав Вестбрук овер и си дојде. Само мојата уплата и добивка е небе-земја со твоите. Намали брат на јаки уплати.

@Хефест :pusigo:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Nemam povekje zborovi za Klipersi, nekni mi skratija 3000 evra dobivka a sabajlevo povtorno me skratija za 500 evra dobivka na tiket so uplata 50 evra.
Ne gi mozam povekje stvarno po srce me udrija nekolku pati. No povekje se lutam na samiot sebe kako mozam da se kladam na ovie debili.
Nikogas povekje Klipersi na tiket.
те поштовам стварно шо пратиш.
смешно ми е само кај тебе шо екипите/играчите ги оценуваш по тоа колку ти дале/те скинале на тикет.
иам впечаток имаш купатило реновирано дома коа харден играше у хјустон па затоа ти е толку при срце и затоа најчесто твоите коментари 'najak u liga. br 1 sigurno kje se smapioni' се предмет на потсмев.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.208
те поштовам стварно шо пратиш.
смешно ми е само кај тебе шо екипите/играчите ги оценуваш по тоа колку ти дале/те скинале на тикет.
иам впечаток имаш купатило реновирано дома коа харден играше у хјустон па затоа ти е толку при срце и затоа најчесто твоите коментари 'najak u liga. br 1 sigurno kje se smapioni' се предмет на потсмев.
Harden ne e najdobar igrac no najdobar plej e vo ligata.
Embiid najdobar strelec i MVP regularna.
Ne mi izgledaat kako predmet za potsmev, ako se zdravi Fila ke igra finale.
Kakov vpecatok imas ti za mene da ti kazam pravo ic ne me interesira ama imaj si.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
3.982
Кое од каде? Џорџ од времето кога играше во Индијана пред повредата го памтиш?
Вакви 360 куцања и по еден куп атракции имаше само на 1 натпревар, да не збораме што знаеше сам да реши натпревар. Овој Џорџ сега не е ни бледа сенка (ради повреди) од тој тогаш. Да не беше така ќе можеше да трејда за било кој контендер и да лапа титули.
Го памтам, ама после таа тешката повреда на тренингот за репрезантција (ако мислиш на таа), се врати можеби и појак, најдобрата сезона ја изигра кога беше у Оклахома и беше топ 3 кандидат за МВП, за на крај во плејоф да ги издува Лилард.
Те прашав за тоа дека ако немал повреди ќе освоил 2-3 титули, па после таа повреда не памтам да е имал некој тешка, да пропуштил 30 - 40 утакмици. Најдобра шанса за титула имаше според мене полани, кога играа полуфинале со Феникс, а Каваи беше повреден.
 
B

BigMac

Гостин
Harden ne e najdobar igrac no najdobar plej e vo ligata.
Embiid najdobar strelec i MVP regularna.
Ne mi izgledaat kako predmet za potsmev, ako se zdravi Fila ke igra finale.
Kakov vpecatok imas ti za mene da ti kazam pravo ic ne me interesira ama imaj si.
Има далеку подобри плеј играчи од брадата пример Лилард, Ирвинг,ЦП3 итн
кога играа полуфинале со Феникс, а Каваи беше повреден.
Најголема шанса му беше кога изгубија од Денвер 4-3 после воството од 3-1 во партии и 26 разлика во 5 меч за да ја затворат серијата.Ова беше 2020 во баболот .
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.605
Го памтам, ама после таа тешката повреда на тренингот за репрезантција (ако мислиш на таа), се врати можеби и појак, најдобрата сезона ја изигра кога беше у Оклахома и беше топ 3 кандидат за МВП, за на крај во плејоф да ги издува Лилард.
Те прашав за тоа дека ако немал повреди ќе освоил 2-3 титули, па после таа повреда не памтам да е имал некој тешка, да пропуштил 30 - 40 утакмици. Најдобра шанса за титула имаше според мене полани, кога играа полуфинале со Феникс, а Каваи беше повреден.
После вакви повреди каде буквално ебаваш матер на цела нога повеќе тимовите не те гледаат на ист начин како претходно, тоа ми беше муабетот.
Поконкурентен ќе беше да оди во ГСВ, да оди да игра баскет со Леброн бидејќи индијана го намачи истиот тој леброн во тоа време или на друго место да игра баскет *Мајами и сл тимови, титулите ќе се редеа, ОКЦ е само последица на претходната повреда во Индијана кога ја прееба ногата.

Еве го и самиот што вели околу самиот процес на враќање (пред сè психички) после такви повреди:
Играчите после такви повреди не одат никогаш скоро 100% макар и да одат тоа нема да е на секој натпревар, секогаш во глава им стои што се случи и дека ако дојде следна таква повреда тоа е крај.
Сам вели, кога се вратив во Индијана ми легна што всушност се случува.
Атмосферата во тимот комплетно се смени, што е и нормално, па трејд на играчи па ајде пак од почеток...

Во моите очи, барем ПЏ, секогаш бил некој кој сум го гледал како неискористен потенцијал кој никогаш не постигнал некое ниво (рецимо на Вејд и слични суперстари со по 2-3 титули). Еве во снимката од погоре има и други играчи, мене еден од омилените Роуз *кој сега е во Њујорк и е на залез од кариера, Буги исто така... тоа се калибар на играчи кои ако не беа ограничени од девастирачки повреди ќе имаа барем по 1 титула, ако не и по 2-3 во својата кариера.
Џорџ заслужи титула, штета за оваа повреда бидејќи годинава имаа шанса да се борат прво за финале во конференција, потоа и за финале за титула.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.208
И тие се во невера, зошто имбецил како тебе ги става и уплаќа на тикет.
Da ti ebam majkata vo picka
Автоматски споено мислење:

Dobar pocetok na utakmicata Filadelfija 17:0 Screenshot_20230323-012021.png
 
Последно уредено:

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.681
Поени од реакции
2.668
у последно време ги пратам Далас многу, имаат едно играче што може да избувне, ХАРДИ. Од клупа одличен и вака ако продолжи и пример сака трејд во друг тим, мислам дека може да има ист пат на кариерата ко Гилџис Александар, одличен играч од клупа во Клиперс, но феноменален лидер на тимот на ОКС Тандер и колку и да звучи лудо реченицава ( бидејќи на крај краева Клиперс го добија Пол Џорџ), мислам дека подобро ќе им беше да го развијат Гилџис.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom