НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.450
Поени од реакции
31.354
Аууу како ќе се уклопи Крис Вуд во Далас... Хјустон во целосна распродажба, се спремаат за 10 години танкање.

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
И на Стеф Кари му ја дадоа наградата МВП на финалниот натпревар. Најпосле :)
 
Член од
25 јуни 2017
Мислења
57
Поени од реакции
149
Толку добар плејоф ран, само за да се посерат од изгубени топки. 3 партии по ред ги губат на глуп начин. Тејтум е првиот играч во историјата на НБА со 100 изгубени топки во плејофот, СТО. Па уште кога ќе ми текне дека правеа споредби дека го имал и наследил истиот менталитет на Коби ми иде да се торпедирам.
Најкриво ми е и штета за Хорфорд, човекот на 36 години душа даде цел плејоф и финалево, најмногу од сите заслужи да освои прстен. Тоа е што е честитки до ГС и нивните фанови, презаслужено. :)


image0 (4).jpeg
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.595
Поени од реакции
110.210
Јахахахахахахаахахахаахаханкоххоххохохохоохохоф
БОХОХОХОХОХОХОХОСТОН СЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕЛТИКС

Стеф шеф конечно со еНвипи титула, презаслужено. Конечно и да докаже дека не мора да зависи од некој друг суперстар и дека може сам да го однесе тимот до титула.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.857
Поени од реакции
14.024
Заслужена титула. Освен што успеаа да освојат, имаат одлична основа за да продолжат понатаму. Сите битни играчи остануваат. Пул и Вигинс ако го задржат нивото ќе бидат алл стар играчи, а следна сезона ќе го добијат назад и wiseman кој верувам дека ќе има што да каже. Клеј исто така очекувам да ја дигне формата. За мене се дефинитивно први фаворити, а ако успеат да изменаџираат добро со договорите на Вигинс и Пул, мислам дека се прави сериозна основа за успех и пост сплаш брадерс ерата.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Тотално разочаран од Тејтум, толку имам да кажам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom