НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
зошто да не игра? се повреди ли зарем? нека ја стаат следната у пет сабајле, глупости, од секогаш сум го мразел тајмингот на финалето и секоја година е иста песна..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.462
А бре хепа Бостон бре... па се маваат ли цигли на тесен натпревар...
Самите се криви за овој пораз.
Решавачки фактор, 16 скока на Ендру Вигинс од кои 3 офанзивни.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Чим Леброн цела вечер се ложи на шефот, знаеш одма дека кувал опасно :vozbud: Физички е многу спремен, може и најспремен досега у негова кариера, не знам како може луѓе да не уживаат у неговата кошарка.

Сва среќа Вигинс имаше прејака партија па некако офанзивно а и дефанзивно ја покрива ужаснава форма на Грин ова финале ама за да ја земат на домашен терен ќе мора и он да изигра нешто, пред се офанзивно.

Пекол од серија, личи дека ќе оди во 7 ама ќе видиме.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.462
Сва среќа Вигинс имаше прејака партија па некако офанзивно а и дефанзивно ја покрива ужаснава форма на Грин ова финале ама за да ја земат на домашен терен ќе мора и он да изигра нешто, пред се офанзивно.

Пекол од серија, личи дека ќе оди во 7 ама ќе видиме.
Не е крив Грин, физички е инфериорен споредено со Роберт Вилијамс, и интелектуално е инфериорен со Ал Хорфорд. Единствено се држи рамно со Грент Вилијамс.
За негова среќа има свето тројство шутери во Кари, Топмсон и Пул.
Ендру Вигинс придонесува во оној дел што бројките не го покажуваат, она што вообичаено Грин го прави.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.795
За негова среќа има свето тројство шутери во Кари, Топмсон и Пул.
Toмпсон е missing in action цела сезона/плејоф, aма пошто немаат ништо подобро си игра минути... Грин генерално е минус, освен силеџиските моменти. Вигинс е целата разлика за успехот.
Автоматски споено мислење:

Umrev za spienje dva tri pati zadremuvav ama izdrzav maski :D i vredese
Јас на снимка си ги гледам, често и вториот ден откако играле... Ама не пратам резултати и вести, и како во живо да гледам минус умирањето од досада во паузи/тајмаути/полувреме/судијски прегледувања.

Само чудно ми е што кога ќе се заборавам, гледам дека несвесно навијам за младичиве во зелено... И потоа ми текнува дека се работи за Бостон, па се сецнувам. Навивам за Вориорс во финале на НБА, почудно од чудно. :D
Автоматски споено мислење:

ама ова идиотов продолжи да го трга Грент Вил од него и да се кара со судиите.
Силеџија, несомнено корисен некогаш (и некогаш штетен). Класичен дибек, приглуп и насилен. Она што е чудно е за колку срања му прогледуваат низ прсти судиите, и тоа низ целата кариера.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.462
Силеџија, несомнено корисен некогаш (и некогаш штетен). Класичен дибек, приглуп и насилен. Она што е чудно е за колку срања му прогледуваат низ прсти судиите, и тоа низ целата кариера.
Seoski Dennis Rodman :pos:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.795
Родман беше сѐ, ама не беше глуп. :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.462
Родман беше сѐ, ама не беше глуп. :)
Затоа викам сеоски Денис Родман.
Споредбата е adidas i abibass

Инаку иако го проживеав периодот на најголема слава на Денис Родман, секогаш со радост седнувам да гледам документарки за него.
Пред некој ден дознав дека Грин имал подкаст... никогаш нема да го погледам/послушам. Само подкастот на (мојот човек) Џеј Џеј (Редик) го гледам од време на време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom