НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Денес секој хомер почнува подкасти... Нормално, само еден од стотици илјади такви успева. Грин е доволно комуникативен и нема трема за да зборува live, ама дибек си е дибек. Навијачите на клубот нормално дека нема да им пречат неговите срања. Јас лично не го можам од повеќе причини. Надменост, илеџиство и силеџиство се само неколку од нив.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
На ова на Стек би додал и на дефанзивата. Koлку е клучен се виде во оној пети дуел 2015/16 кога Кливленд ја преврте серијата и ја освои титулата. Да немаше суспензија тогаш, голден стејт ке освоеше уште еден прстен.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Корисноста во дадени ситуации не му е спорна, но тоа не менува ништо од тоа што кажав за него. Во серијава, Бостон немаат есенцијален играч кој Грин коже да го малтретира за да е корисен. Вака Вориорс се во минус кога тој е во игра. Практично подобро играат со само центар како Луни, или баш смал-бол без Грин/центар со поставите како Кари/Пејтон/Томпсон/Пул/Вигинс.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Тоа е една работа што ја прави... Само се надевам дека Стив Кер ќе биде доволно паметен да го вади игра кога ќе почне да прави глупости, и да одбива да влегува на слободни положувања. Чоук тежок му се дешава во финалево... И реков ли дека не ми се верува дека навивам за Вориорс? Симпатиите ми се на страна на младичиве од другата екипа, штета што играат за Бостон. :D

Автоматски споено мислење:

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
На запад ништо ново.
Стеф Кари е играчиште, дури и во ноќи како оваа каде што шутираше 0 од 9 за 3 поени пак успеа да извлече победа за својот тим.
Најдобар придонес како и на минатиот натпревар, Ендру Вигинс.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Gi gledav G2, G3 i sega ovaa. Na Boston ako ne im odi shut za 3 ne znaat sto da igraat. Bruka ke e da zemat titula ovie.

Curry imase edna vakva shuterska slaba utakmica 2017 ili 2018 nz tocno koe finale i zatoa izgubi MVP od Durant. Ali ok sega ako osvojat 100% zema on, sam gi nosese dosega.
A Wiggins covek stana vo GSW, gazi.

Nego, prvpat gledam GSW utakmica, a da ne izigraat kako drogirani vo treta cetvrtina :popce:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Малце потсреден Дрејмонд и тоа е тоа, иако се врати Бостон со таа луда серија 3ки, џабе беше, пресигурни у себе беа ГСВ сабајлево.

Фасцинантен е Вигинс, секоја чест од каква дупка се извлече и еве го игра на најголема сцена и доминира, нешто што ми се допаѓа кај ГСВ е што имаат некој план и си стојат до тоа, уште кога го трејдаа цело време форсираа за квалитетиве на Вигинс и еве како им враќа во финале.

Не е ништо готово знаејќи у каква црна дупка знае да влезе ГСВ на периоди, сега сакам да видам како ќе се носи Бостон со притисокот на наредната утакмица.

И Стеф е будала, види го шо праи, имаа транспарент фановиве на Бостон претходната дека жена му не знаела да готви...

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Не е готова серијава, премногу варијации во игра имаат и едните и другите.
Иако јас се надевам дека 6-тава ќе биде последна. :)


Gi gledav G2, G3 i sega ovaa. Na Boston ako ne im odi shut za 3 ne znaat sto da igraat. Bruka ke e da zemat titula ovie.

Curry imase edna vakva shuterska slaba utakmica 2017 ili 2018 nz tocno koe finale i zatoa izgubi MVP od Durant. Ali ok sega ako osvojat 100% zema on, sam gi nosese dosega.
A Wiggins covek stana vo GSW, gazi.
Немаат многу офанзивни варијации, Тејтум/Браун пенетрираат со влезови и или поентираат или додаваат на слободен човек на 3, кога одбраната ќе се фокусира/колапсира на нив. Арно ама шутот некогаш иде, некогаш не. Затоа имаат такви падови (и скокови) од утакмица до утакмица. И со Мајами и со Милвоки беше така, ќе изгубат со голема разлика, ќе победат со голема разлика... ќе изгубат со голема разлика, ќе победат со голема разлика, итн, итн.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Јаки ми се вака кога се пецкаат, а овој па КД цел месец е активен на твитер, скапа реплицирајки на сите таму што ќе му преречат нешто, му ебам тоа тетката :pos:

Нека земе нека ги потсреди Ирвинг и Симонс некако, да не испадне пак у прва рунда па да моли да се врати у ГСВ.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391




Инаку кој би помислил дека Вигинс ќе биде вака корисен, кога го трампаа Расел за него... А Расел го земаа како сајн&трејд за Дурант. Не дозволија само да се ослободат од плата, туку решија да плаќаат фул плата за (тогаш) потпросечен играч. Сега им се отплаќа потегот, со дивиденди. Вориорс испаднаа со една од најдобрите управи во НБА во последнава деценија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom