НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Griffin ja igra najslabata sezona vo karierata, ama kolku i da e von forma, pokraj vakvi soigraci veruvam deka ke se pronajde povtorno. Ova e Jackpot, da go imas eden Blake Griffin koj od klupa vleguva po 10-15 minuti, mozebi ke dobiva i nekoja minutka povekje, toa zavisi od nego i negovata forma a i od Stiv Nash.
Definitivno najakata ekipa vo istorijata na kosarkata ja pravat Nets. Uste eden centar i game over. Mnogu ke bidat zlobni narednive nekolku sezoni, ako ostanat site zaedno, a na mene taka mi izgleda rabotava.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.806
На Нетс им фали исто што и на Лејкерс, дефанзивен центар шут блокер. Блејк Грифин не е ни центар ни дефанзивец... Ма одбрана не играше ни во најдобрите денови (кои завршија). Офанзивно веројатно има повеќе да понуди отколку што покажуваше во Детроит, но една работа што на Нетс не им фали е - офанзива.
Но џабе веземе, ако е за минималец: Грифин е добро појачање за било кој. Ако е за мид-рејнџ исклучокот, па уште и на повеќе години - тогаш со здравје да си го користат! :D

Ама ова треба да се испита, толкумина да се откажуваат од десетици милиони за да играат за Нетс... Тоа можеби има врска и со мафијашкиот газда кој патем е руски олигарх кој не знае колку пари има. Којзнае дали на некоја офшор сметка на Грифин не легнале тие изгубени десетици милиони долари, плус некој дебел бонус. И тоа такс-фри. ;)


Инаку сега ја гледав ол стар утакмицата, кул утакмица као за ол стар... Не знам со кој памет Дурант одбра така ниска екипа, ама непотизам веројатно. :ROFLMAO:
Не знаев дали добро ми се слушна за кој ќе одат добротворната помош, и сега проверив: Thurgood Marshall College Fund и United Negro College Fund.

Да бе, United Negro College Fund (а и тие другите исто се црњачко НВО)!
Така си нарекуваат не само сами себе, туку и здруженијата/невладните. Ама ти да им кажеш нигер aвтоматски си расис’ со white privilege. :ROFLMAO:
И после се чудат зошто гледаноста им опаѓа... Па 90+ проценти од плаќачите им се белци. Не сакаат да гледаат SJW гомнарии, БЛМ, Црна Историја, и да финансираат расистички невладини. Малцинство кое повеќе се ку*чи веројатно имаме само ние овде... Освен што „нашиве“ немаат шанса да бидат и расисти, пошто се белци. :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Браво за Кари што почнал да мавта во знак на збогување со публиката ко за крај на натпревар, уште кога видел дека Лилард тргнува од своја половина и има -3 негатива(167 поени, а се игра до 170). Ептен убав потег, покажува голема почит и силва верба во квалитетите на Лилард. Овој секако не го разочара, па заедно создадоа сцена налик Вејд и Брон пред 10 години или колку и да беа.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.806
Грифин отишол за 0.7 мил. и оставил повеќе од ~13 мил. $ за да иде во Нетс.
Автоматски споено мислење:

А човеков... Не знам што да кажам, дали е толку глуп или со сила се прави?
Мислам, ок сѐ може да се случи - ама да излезе и да каже јавно (дека е глуп)? :ROFLMAO:

 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Едно од најлошите All Star изданија а за забивањата да не зборам катастрофа циганарија права нешто ке бацува обруч ужас невиден skill просечно 3points добро неизвесно до крај а утакмицата иди ми дојди ми кратко речено
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
Браво за Кари што почнал да мавта во знак на збогување со публиката ко за крај на натпревар, уште кога видел дека Лилард тргнува од своја половина и има -3 негатива(167 поени, а се игра до 170). Ептен убав потег, покажува голема почит и силва верба во квалитетите на Лилард. Овој секако не го разочара, па заедно создадоа сцена налик Вејд и Брон пред 10 години или колку и да беа.
Кари секогаш ги поддржува своите соиграчи, било да е финале на НБА, претсезонски натпревар или ревијален натпревар како Ол-Стар.
Пред неколку сезони Клеј имаше одлична вечер, ама му фалеше тројка за да го сруши рекордот кој неколку денови пред тоа го постави Стеф. Два напади по ред Стеф му асистираше на Клеј додека овој не погоди не му го сруши рекордот.
Затоа според мене е еден од најдобрите кои некогаш фатиле топка во рака.

Едно од најлошите All Star изданија а за забивањата да не зборам катастрофа циганарија права нешто ке бацува обруч ужас невиден skill просечно 3points добро неизвесно до крај а утакмицата иди ми дојди ми кратко речено
А бре деца бре....
Не сте виделе Нејт Робинсон 10 пати како се затрчува да ја закуца па сеа се буните за Симонс што имаше обид да го баци обрачот.
Дуели како Џордан-Вилкинс или Зак Лавин-Аарон Гордон не гледаме у следните 10-20 години. Помирете се со тоа.

А тоа иди ми дојди ми, па тоа е ол стар натпревар според мене. Егзибиција. Не сте фатиле времето кога Ти-Мек му фрлаше цепелини на батучед му Винс Картер на еден кош а на другиот Коби му фрлаше цепелини на Кевин Гарнет.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Кари секогаш ги поддржува своите соиграчи, било да е финале на НБА, претсезонски натпревар или ревијален натпревар како Ол-Стар.
Пред неколку сезони Клеј имаше одлична вечер, ама му фалеше тројка за да го сруши рекордот кој неколку денови пред тоа го постави Стеф. Два напади по ред Стеф му асистираше на Клеј додека овој не погоди не му го сруши рекордот.
Затоа според мене е еден од најдобрите кои некогаш фатиле топка во рака.



А бре деца бре....
Не сте виделе Нејт Робинсон 10 пати како се затрчува да ја закуца па сеа се буните за Симонс што имаше обид да го баци обрачот.
Дуели како Џордан-Вилкинс или Зак Лавин-Аарон Гордон не гледаме у следните 10-20 години. Помирете се со тоа.

А тоа иди ми дојди ми, па тоа е ол стар натпревар според мене. Егзибиција. Не сте фатиле времето кога Ти-Мек му фрлаше цепелини на батучед му Винс Картер на еден кош а на другиот Коби му фрлаше цепелини на Кевин Гарнет.
момак ти ли најде да ми кажуваш за All Star или ми се палиш како некоја мивка на тоа урлање и викање и глумење горили у циркус и сакаш да кажеш дека вредеше забивањето ти или си удрен у мозок и критериумот ти е на на некое детенце а Арон паметно кој е единствен во забивања со добиени 50 поени повеќе и од M.J два пати го крадат треба да си будала и да идеш со глава у ѕид и немој да ми кажеш дека е се измислено кога не е ама оваа НБА со онаа постарата кога се играше со срце и душа никогаш нема да се повтори.Парите ги упропастија и уништија играчите и целата лига.Дуели може и да има ама да не ми се балерини и некои борци за права и да ми глумат политичари.И кога прочитав дека според тебе еден од најдобрите кошаркари е Стеф толку муабет со тебе.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987



Blake Griffin is officially a Brooklyn Net.
Griffin will wear No. 2 and will earn $1.2M for the remainder of the season. We're expecting Griffin to come off the bench and be a focal point of the second unit, so we're not expecting much in terms of fantasy value. Griffin's arrival will most likely put a dent in Jeff Green's value though.
Автоматски споено мислење:

Blake hasn't dunked in years!
Harden: Watch him get two a game with my lobs!
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.806
Тоа е ветерански минималец и следствено, во салари капот влегува со половина од сумата (0.6М). На Нетси им останува целиот мид-рејнџ исклучок (над $6М) и исклучокот за повреден играч од Двиндиди, што значи имаат пари за нови засилувања.

Следни Драмонд и Ариза? Мислам дека на Нетс им треба повеќе помош за да ги победат „старецот“ Леброн и „едноногиот“ АД од Лејкерс? :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.806
Еднаш одамна...


Стартни петорки:

Западна конференција: Коби Брајант, Гери Пејтон, Кевин Гарнет, Шекил О`Онил, Карл Мелоун.

Источна конференција: Мајкл Џордан, Пени Хардвеј, Грент Хил, Дикембе Мутомбо, Шон Кемп.

Приговор да не имате?

Деца, ако не ги знаете ликовиве, гледајте и учете, а вие што сте постари спремете се за носталгија. Не дека сега не живна НБА со балканциве кои станаа хит, ама не се споредуваат бре тие кошаркарски времиња со денешниве. Друг шмек имаше тогаш.

Ова се НБА ѕвезди за сите времиња кои 20 години подоцна уште ги збориме како играа, особено кралот на кошарката Мајкл Џордан кој тука има 35 години и е учесник со најголем број гласови 1.028.235.

Толку тежат овие имиња што и десет пати да им ги прочиташ составите и да ги споредиш, не можеш да кажеш кој е фаворит.

За Коби Брајант ова е деби настап на Ол Стар игрите кој со 19 години станува најмлад учесник во историјата, а дебитира и рукито Тим Данкан.

Младата ѕвезда на Лејкерски собра 18 поени, а МВП е Мајкл Џордан со 23 поени, 6 скока и 8 асистенции кој го предводи Истокот до победа од 135:114.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Автоматски споено мислење:
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom