НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.552
Поени од реакции
2.347
Ako ne igraat Irving i bradata narednata utakmica vredi da se odi all in na Durant +.
Ke bide ponuden na okolu 35.5, a mozno e i do kaj 37.5 da otide granicata, kladilnicite ne prijat nafta. Jas ke odam all in.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.757
Поени од реакции
7.480
Ako ne igraat Irving i bradata narednata utakmica vredi da se odi all in na Durant +.
Ke bide ponuden na okolu 35.5, a mozno e i do kaj 37.5 da otide granicata, kladilnicite ne prijat nafta. Jas ke odam all in.
Да, ама ќе го дуплираат цело време.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.552
Поени од реакции
2.265
Срамота за што го избркаа Јокич, буквално топката ја удри, немаше никаква намера....судииве се тешки расисти друго објаснување нема зашто цела сезона му судат вака....
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.552
Поени од реакции
2.347
Да, ама ќе го дуплираат цело време.
Seedno, bez ovie dvata nema koj drug da stava, ke igra teshki minuti skoro i da nema da izleze od igra, a i utakmicava e najbitnata do sea sezonava, mora da se pokaze. Vo sprotivno ako KD ispadne ovde protiv Baks toa bi ja smenalo kompletno slikata za nego kako igrac.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.191
Поени од реакции
4.508
Seedno, bez ovie dvata nema koj drug da stava, ke igra teshki minuti skoro i da nema da izleze od igra, a i utakmicava e najbitnata do sea sezonava, mora da se pokaze. Vo sprotivno ako KD ispadne ovde protiv Baks toa bi ja smenalo kompletno slikata za nego kako igrac.
Како ќе ја смени сликата за него како играч? После онаква повреда се враќа и игра феноменално. Дури и со Блејк и полумртов Грин успева да се држи во натпреварот.

Откако излезе Блејк веќе со непостоечкиот Херис на терен остана сам и нормално дека кога нема некој под кош да ти собира топки, да разигрува и да има течни акции не можеш против цел тим на Бакси, не е ова Орландо или распали Хјустон.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.552
Поени од реакции
2.347
Како ќе ја смени сликата за него како играч? После онаква повреда се враќа и игра феноменално. Дури и со Блејк и полумртов Грин успева да се држи во натпреварот.

Откако излезе Блејк веќе со непостоечкиот Херис на терен остана сам и нормално дека кога нема некој под кош да ти собира топки, да разигрува и да има течни акции не можеш против цел тим на Бакси, не е ова Орландо или распали Хјустон.
Ne e najdobar vo ligata dokolku ispadne ovde od Baks. A dokolku samiot uspee da gi pomine na Baks, toa e uste edno priznanie deka e najdobar vo ligata.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.191
Поени од реакции
4.508
Ne e najdobar vo ligata dokolku ispadne ovde od Baks. A dokolku samiot uspee da gi pomine na Baks, toa e uste edno priznanie deka e najdobar vo ligata.
Брату, не е видео игра ПО баскет е и пази не лупај еден куп пари на Дјурант оти ако не го вратат Динвиди или пак не ги реанимираат Блејк и Харис... не знам кој ќе испорача 100+ кошеви.
Да не испадне после да јадат blowout во прво полувреме па да ги гледаме Шамет и компанија до крај на натпревар.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.368
Поени од реакции
10.055
Ne e najdobar vo ligata dokolku ispadne ovde od Baks. A dokolku samiot uspee da gi pomine na Baks, toa e uste edno priznanie deka e najdobar vo ligata.
А што им фали на овие бакс за да биде резил? Тргни ги гркот и дурант на страна, бакс се појак тим каде каде од бруклин со повредиве. И грков беше мвп лани, може не ви се свиѓа дека иде на сила ама дечкото е животиња и топ 10 играчи во лига сигурно.
Значи или е најак или резил, нема средина за нешто што не зависи само од него..
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.716
Поени од реакции
10.577
Срамота за што го избркаа Јокич, буквално топката ја удри, немаше никаква намера....судииве се тешки расисти друго објаснување нема зашто цела сезона му судат вака....
Имаше намерен ама беше флагрант 1, не флагрант 2... Посебно кога ќе се земе во обзир дека Јокич беше директно испровоциран од недосуден фаул врз него (еден од цела серија такви).

Кога ќе се земе во обзир дека самите судии го испровоцираа фаулот (ок и Феникс со постојаната полу-легална игра), и дека беше 3та утакмица - мислам дека судииве слободно може да се убијат (заедно со нивните шефови, ако ги остават истиве судии следните неколку сезони да припарат до елиминациска утакмица). Менаџментот на Денвер ако не се жалат на сите можни медиуми, може и они да се убијат, и да се припремат за трејд барање од Јокич (јас знам каде супер би се уколопил). ;)
Автоматски споено мислење:

Завчера Клиперс фино изиграа против Јута. Им ги шинаа центрите (посебно Фејворс) преку пик&рол со Кавај и Џорџ, а на другата страна во одбрана Мареј беше агресивно удвојуван. Толку беа влезени во филм за удвојување што неколку пати и Инглес го удвоија а Тајрон Лу паѓаше во несвест од викање НЕ НЕ НЕ... :D

Забавна серија и вечер очекувам да биде интересно. Јута ваљда нема да бидат глупи да го играат Дерек Фејворс долги минути, ама мислам дека Клиперс ќе продолжат слична игра со форсирање мисмеч против Гобер... Јута ако не искористат слободни шутеви за 3 (заради удвојувањата на Мичел), очекувам Клиперс да израмнат вечерва. Како и да е ќе се видат мудата вечер (односно кој ги има).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.904
Поени од реакции
87.766
Ne e najdobar vo ligata dokolku ispadne ovde od Baks. A dokolku samiot uspee da gi pomine na Baks, toa e uste edno priznanie deka e najdobar vo ligata.
Па сам ли да игра? Милвоки не се Шарлот па сам да ги победува туку така.

Него мене друго ми беше зборот, добро овие Лејкерс како е можно еден шутер да не убодат... Види во Бруклин 100 шутери имаат, на страна појакиве играчи ги имаш пример Шамет кој е тројкаш, Херис кој е топ 5 шутери во лига, Мајк Џејмс кој иако дојде од Евролига е одличен шутер, Џеф Грин иако е крило гаѓа тројки, едино Грифин не пуца добро, а не ни му е работа тоа. Лејкерс циглари само со по 10% шут, ебем ти и менаџмент и се. Бар некој ко Редик да убодеа (пример давам, знам дека има голема плата и дека е стаклен).
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.197
Поени од реакции
4.798
Па сам ли да игра? Милвоки не се Шарлот па сам да ги победува туку така.

Него мене друго ми беше зборот, добро овие Лејкерс како е можно еден шутер да не убодат... Види во Бруклин 100 шутери имаат, на страна појакиве играчи ги имаш пример Шамет кој е тројкаш, Херис кој е топ 5 шутери во лига, Мајк Џејмс кој иако дојде од Евролига е одличен шутер, Џеф Грин иако е крило гаѓа тројки, едино Грифин не пуца добро, а не ни му е работа тоа. Лејкерс циглари само со по 10% шут, ебем ти и менаџмент и се. Бар некој ко Редик да убодеа (пример давам, знам дека има голема плата и дека е стаклен).
Ако не игра Конли нема шо да бара Јута, освен него немаат класичен плеј и нема кој да ја нападни зоната шо ја играат клиперс. Исто и Гобер без него е бескорисен во напад, ни Мичел ни Инглс не можат да го хранат со топки ко Конли.

Исто и Мичел влечи повреда така да можно е и без него да се вечер и со нови сили да почнат во солт лејк со 2-2 резултат. Според играта во 3тата утакмица треба страшно шутерски да се расположени и Бојан и Кларксон за да добие Јута но претешко ќе биди без Конли.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.904
Поени од реакции
87.766
Ако не игра Конли нема шо да бара Јута, освен него немаат класичен плеј и нема кој да ја нападни зоната шо ја играат клиперс. Исто и Гобер без него е бескорисен во напад, ни Мичел ни Инглс не можат да го хранат со топки ко Конли.

Исто и Мичел влечи повреда така да можно е и без него да се вечер и со нови сили да почнат во солт лејк со 2-2 резултат. Според играта во 3тата утакмица треба страшно шутерски да се расположени и Бојан и Кларксон за да добие Јута но претешко ќе биди без Конли.
Не знам зошто си ме цитирал мене. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom