НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.195
Поени од реакции
4.543
Ako ne tepa bruklin vecerva na durant ne treba da mu se racuna prsteno ko ke se vratat harden i irving
И после по ИЛЗ братот викате дека зборал вака или така... али добра провокација, морам да признаам.

п.с. овие почнаа очи да си вадат :D
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.413
Поени од реакции
9.742
Lebron protiv istoriski gsw se drzese vo finale so mozgov i dellavedova.. blake, harris, green i mike james ti se harlem globetrotters za toj tim
#noexcuses
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.195
Поени од реакции
4.543
Lebron protiv istoriski gsw se drzese vo finale so mozgov i dellavedova.. blake, harris, green i mike james ti se harlem globetrotters za toj tim
#noexcuses
Дај не го усерувајте секој муабет со ЛеФлоп.

Блејк се повреди, Харис нема игра за него... изолации на дјурант одат цел натпревар (ебате тренерот ебате), грин? кој грин за офанзива овај на 30+ години и прв натпревар во ПО после отсуство од2-3 месеци?
Дај не ме еби.

Милвоки игра ПО баскет, силно, физички, енергично.
На дјурант свичаат 3 луѓе постојано да го чуваат, во прво полувреме имаа 11 тројки, а истовремено Бруклин има 13 турновери (засега).

Така да не знам дали го го гледаш натпреварот или збораш од инает али еве.

п.с. да не погодеше Мидлтон сега на крај од 3/4 (13 тројка на бакси) сам Дјурант им спушти од +13 цело време на 9 разлика.
Така да, бадијала споредби правиш.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.725
Поени од реакции
10.597
п.с. да не погодеше Мидлтон сега на крај од 3/4 (13 тројка на бакси) сам Дјурант им спушти од +13 цело време на 9 разлика.
Така да, бадијала споредби правиш.
Уфф... од 13 на 9 разлика симна а? Јако! :D

Но сериозно, добро си изигра Дурант. Само (по незнам кој пат) гледаме дека не може да носи тим на рамена.
Инаку од рол плеерите и не можат навијачите на Нетс да се разочараат - туку од Стив Неш. Ништо не видов значајно да проба да смени во играта за да го амплифицира/искористи удвојувањето на Дурант, некако слабо идеа до чисти шутеви за 3 (а таква шутерска екипа се).

Солидна игра на Милвоки, пред се во одбрана врз Дурант и на периметар.
Автоматски споено мислење:

Иде оваа серија во Game 7.
Тешко 7ма да има, ако не се вратат другиве двајца. Еден од нив здрав или двајцата со недолечени повреди.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.195
Поени од реакции
4.543
Уфф... од 13 на 9 разлика симна а? Јако! :D

Но сериозно, добро си изигра Дурант. Само (по незнам кој пат) гледаме дека не може да носи тим на рамена.
Инаку од рол плеерите и не можат навијачите на Нетс да се разочараат - туку од Стив Неш. Ништо не видов значајно да проба да смени во играта за да го амплифицира/искористи удвојувањето на Дурант, некако слабо идеа до чисти шутеви за 3 (а таква шутерска екипа се).

Солидна игра на Милвоки, пред се во одбрана врз Дурант и на периметар.
Автоматски споено мислење:


Тешко 7ма да има, ако не се вратат другиве двајца. Еден од нив здрав или двајцата со недолечени повреди.
Под 10 ти се три тројки (има надеж) ама тоа беше мисловна именка за тренерите на Бруклин пошто наместо изолации за Дјурант требаше да играат тимски баскет и Харис да шутира што почесто.

Вака, добро е што не го сркнаа со 30 разлика, особено после излегувањето на Блејк од игра пошто одбраната беше непостоечка (настрана нападот нефукционален).

Следна Ирвинг не игра, нег е скенот ама добро го превитка глуждот и ако игра е ризик да останат само на Дјурант до крај на серија - што видовме дека е премалку.

Така да, до вторник Харден и Ирвинг се аут, Блејк дискутабилен, а тимот ако не игра како тим тогаш 3-2 за Милвоки.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.927
Поени од реакции
87.858
ПЏ Такер каква одбрана игра :shook: врие батето. И една работа што ме нервира е што Анте бега од директен дуел со КД и препушта на други да го чуваат. Путе.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.195
Поени од реакции
4.543
ПЏ Такер каква одбрана игра :shook: врие батето. И една работа што ме нервира е што Анте бега од директен дуел со КД и препушта на други да го чуваат. Путе.
Го направи магаре прошлата, како да не бега.
Право путе ама добро е што се вратија на 2-2 и баш ќе е убаво ако и останатите се вака физички напети натпревари.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.413
Поени од реакции
9.742
Ne baraj vakvi partii so clipers so kucachi i doc rivers na klupa. Nekogas ne e samo do igracot, si bara i iq od soigracite i trenerot. Sekoja cest za Suns, najdobar basket igraat od site a najneiskusni se za playoff.
Istite igrachi nemaa videno plejof vo kariera pred da dojdi paul.. booker bese krunisan empty stats igrac a ayton na granica na razocaruvanje..koi ae tie high iq igraci? Crowder payne koi bea majtap igraci vo prethosnite timovi? Rukito bridges?

VIDI NA GLASOVITE GORE ZA POSLEDNI MESTA VO PLEJOF NA ZAPADOT DURI HJUSTON IMA POVEKE GLASOVI OD FENIKS.. ZNACI OCEKUVANJATA BEA 10-12 MESTO ZA FENIKS NA FORUMOT
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.088
Поени од реакции
12.829
ZNACI OCEKUVANJATA BEA 10-12 MESTO ZA FENIKS NA FORUMOT
Абе очекувањата на форумов и за Сладоледот беа разочарувачки, па ете човекот магистрираше, две деца, жена (што не му дава после 21:00 да седи на компјутер)...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.041
Поени од реакции
11.936
Istite igrachi nemaa videno plejof vo kariera pred da dojdi paul.. booker bese krunisan empty stats igrac a ayton na granica na razocaruvanje..koi ae tie high iq igraci? Crowder payne koi bea majtap igraci vo prethosnite timovi? Rukito bridges?

VIDI NA GLASOVITE GORE ZA POSLEDNI MESTA VO PLEJOF NA ZAPADOT DURI HJUSTON IMA POVEKE GLASOVI OD FENIKS.. ZNACI OCEKUVANJATA BEA 10-12 MESTO ZA FENIKS NA FORUMOT
Хјустон имаат повише затоа што сите очекуваа дека najjakiot igra4 ке остане таму, така да ова е ирилевантно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom